Po boji s Hradcem přišla studená sprcha FK Admira Praha – FK Králův Dvůr 1:6 (0:2)

Již náhled do zápisu o utkání před samotným výkopem dával věštit, že na naše hráče nečeká nikterak snadný úkol. V základní jedenáctce se nacházelo osm jmen hráčů, kteří si vyzkoušeli nejvyšší českou soutěž. A někteří z nich poměrně dobře- Sabou, Švancara, Pleško či Hájovský jsou ligovými mazáky. A to jich ještě několik sedělo na lavičce náhradníků! Vstup do zápasu vyšel jednoznačně lépe Cábelíkům, kteří se hned z prvního útoku ve 2. minutě prosadili. Z naší pravé strany přilétl do vápna centr, který byl ještě prodloužen až na zadní tyč, kde klíčový hlavičkový souboj vyhrál Sabou a usměrnil míč do odkryté svatyně- 0:1. S tímto rychlým gólem padla na naše hráče deka, odešlo sebevědomí, které je v zápase proti Hradci Králové tak zdobilo. Z ničeho nic jsme měli však dvě možnosti k vyrovnání, nejdříve ve 13. minutě vyrazil Mošnův pokus z malého vápna Krbeček a v 17. minutě si na příbramském brankáři vylámal zuby zblízka Zahálka po centru Majera. Ve 24. minutě už bylo skóre o dvě branky. To míč na půlce soupeře špatně přihrál Zahálka, k naší smůle přímo do brejku hostům. Ti hru rychle přenesli doprava na volného Švancaru, který potáhl míč a parádním centrem našel na zadní tyči volného Danoskiho, který nekompromisní pumelicí vynuloval Pávka- 0:2. Blízko vstřelení branky byl Paťha, ale jeho pokus z přímého kopu skončil těsně vedle tyče. Minutu před koncem poločasu jsme přeci jenom vstřelili branku, ale potom, co byl Zahálkovi odmáván ofsajd, takže Vosického zakončení již bylo zbytečné. Kdyby Zahálka míč netečoval… Ale to jsou jen kdyby, takhle rozhodčí ukončil poločas za stavu 0:2.
Pět minut po začátku druhé půle svitla černobílým naděje! Zahálkův přímý kop letící na bránícího hráče výborně trefil Liška, který se dobrým pohybem dostal před beka a nedal Krbečkovi šanci zasáhnout-1:2. Tato naděje však opět brzy zhasla. Přesněji- zhasla po třech minutách. To se kolem Majera prosmýkl Husár, vydlážděnou ulicí naším prázdným středem obrany našel Danoskiho, který šikovně zakončil před vybíhajícím Pávkem- 1:3. Absolutní pasivity v bránění využili hosté ještě třikrát. V 58. minutě přišel o míč Čmejla, Husár šikovně obešel Pávka a předložil míč před branku, kde byl nejhbitější Švancara (!) a lehce zasunul míč do kasy – 1:4. Další klíčová ztráta míče přišla v 70. minutě, Martinic se nechal obrat na půli hřiště, Švancara přistrčil míč Husárovi, který v souboji s Pávkem byl vítězem a přidělil nám nepopulárního bůra- 1:5. Ještě však nebylo všemu špatnému konec, v 80. minutě zatloukl poslední hřebík do naší rakve svým druhým gólem Švancara. Tentokrát volného středu obrany využil Matěj Štochl, udělal kličku poslednímu hráči Hochmeisterovi, před vybíhajícím Pávkem posunul míč právě na Švancaru, který měl opět lehkou práci- 1:6. Že vám ve výčtu šancí chybí nějaká admirácká? Popravdě, v jediné slibné byl stoper Martinic. Ale jestli se vysoko překopnutá branka dá považovat za šanci. Těžko říct. Na tenhle zápas se musí rychle zapomenout a v příštím kole proti Loko Vltavín zabodovat. Malé derby se hraje v sobotu 20. září od 10.15 v Holešovicích.

FK Admira Praha – FK Králův Dvůr 1:6 (0:2)

Branky: 50´ Liška – 2´ Sabou, 24´ a 53´ Danoski, 58´ a 80´ Švancara, 70´ Husár

Admira: Pávek – Herc (Kurek), Hochmeister, Martinic (Hergesell), Paťha-Mošna, Vosický, Majer (Zolotuchin), Čmejla (Sodoma), Zahálka, Liška.

Králův Dvůr: Krbeček – Petr (K), Šilhavý, Hájovský, Pleško-Procházka (Dochtor), Husár, Sabou, Airapetian(Šípek)-Švancara, Danoski (Štochl)

Střelecká tabulka:

3- Liška ( 2 doma+1 venku)

1-Paťha (0+1), Paprčiak (0+1, Vosický (1+0)

O.CH

Foto OLD BOY´S – Pepa Růžička & Radek Černý