Nový trenér René Ollé: Přísně vyžaduju disciplínu, pokoru a slušnost

Po pěti prohraných zápasech v Přeboru Prahy převzal B-tým Admiry nový trenér René Ollé, který ho už připravuje na sobotní mistrovské utkání v Hájích. Admirácké veřejnosti není neznámý, jako asistent trenéra působil u béčka už na podzim 2013, kdy naše rezerva jako nováček přeboru válela tak dobře, že přezimovala na druhém místě. Pak Ollé po dohodě s tehdejším koučem Robertem Rambouskem a vedením klubu z Admiry odešel a po určitý čas vedl tým FK Lažiště v Jihočeském přeboru.
Nový lodivod béčka nám zodpověděl několik otázek.
*Jak vzpomínáš na své půlroční působení u B-týmu?

Jako nováček Přeboru Prahy jsme určitě překvapili, 2. místo bylo jistě nečekané. Musím poděkovat Robertovi Rambouskovi, že jsem sice byl veden jako asistent, ale mohl jsem s týmem pracovat a využívat svých tehdejších trenérských zkušeností.

*Ačkoli jsi působil na jihu Čech, víme, že béčko Admiry jsi sledoval aspoň na dálku. Co se podle tebe stalo, že tým, který měl na druhé místo v přeboru, je dnes poslední bez jediného bodu?

Viděl jsem prakticky všechny zápasy, aspoň na videu. Teď na podzim jsem se byl podívat na všechna mistrovská utkání osobně, kromě Tempa. Je to jen můj názor, u týmu jsem nepůsobil, takže řeknu, že možná zavládlo sebeuspokojení. A chyběl Kocinger, jeden z pilířů týmu… Když vezmu zimní přípravu před jarem 2014, to bylo osm utkání, pak patnáct mistrovských zápasů, v létě čtyři pět přípravných zápasů a teď pět mistráků, to je více než třicet zápasů – a vyhrálo se celkově sedm, možná osmkrát… To je hodně špatné. Mužstvo je mladé, naproti tomu soupeři většinou zkušení, a ukázalo se, že dynamika a rychlost nejsou v Pražském přeboru to rozhodující.

*To znamená, že naše mužstvo potřebuje nabrat zkušenosti, aby bylo důstojným soupeřem komukoli v přeboru?

Ano. Anebo bude muset hrát jiným stylem než dosud.

*Kolik hráčů vlastně znáš z předchozího působení v Admiře?

Je tu dobře osm nových tváří, které teprve poznávám. Přišli mladí kluci z dorostu, za mého působení chodili z A-týmu jiní hráči než chodí teď. Pravda, osa týmu je víceméně stejná, jenže při prvních osobních pohovorech a trénincích zjišťuju, že nám pryč odešli skoro všichni obránci. Prakticky tu není ani jeden bek! Zato mám k dispozici pět hráčů, kteří by rádi hráli v záloze, ať uprostřed, nebo na krajích.

*A v sobotu jedeme na JM Háje…

Musíme s tím něco udělat. O Hájích mám sice poměrně dostatek informací, ale pokud nám nepomohou kluci z áčka, budu muset doslova lepit obranu. Klíčovým hráčem domácích je Janoušek, toho musíme stůj co stůj uhlídat…

*Kolik bodů bys chtěl s týmem získat na podzim?

Máme před sebou ještě deset kol a čekají nás velmi kvalitní soupeři ze špičky, Královice, Vršovice… Bude nutné stabilizovat hráče na jednotlivých postech. Pokládáte mi otázku, kterou budu umět zodpovědět tak za tři týdny. Přál bych si získat aspoň 12 bodů, v zimě absolvovat skutečně kvalitní přípravu a na jaře už hrát v přeboru důstojnou roli.

*Na co by se měla připravit kabina?

Kdekoli jsem zatím trénoval, všude hráči věděli, že když vejdu do kabiny, musí být slyšet padající špendlík. Přísně vyžaduju disciplínu, pokoru a slušnost. Hráčům jsem už řekl, že očekávám zodpovědnost, maximální soustředění na tréninku i při zápase. Pokud vidím, že hráč netrénuje na 120 procent, prostě ho posílám domů.

*S čím pojede Admira B na Háje?

Ať jsem působil, kde jsem působil – nikdy jsem ještě neprohrál první zápas. Chci tedy věřit, že i tentokrát můžeme vyhrát. V Hájích se hraje na umělce, proto týden budeme trénovat na naší UMT. Hodně bude záležet na tom, koho nám pošle trenér Tesař z A-týmu (Admira A bude hrát na Loko Vlt. ve stejném čase jako béčko v Hájích – pozn. red.). Realisticky řeknu, že očekávám tvrdý boj. Pokud podáme skutečně zodpovědný výkon, měli bychom uhrát nejméně bod. A znovu připomínám, že největší osobností soupeře bude Janoušek. Na toho se musíme zvlášť nachystat.

Připravil: – api-

Novým trenérem B-týmu Admiry je René Ollé

René Ollé, který v Admiře již před časem působil jako asistent bývalého trenéra B-týmu Roberta Rambouska, byl včera, tedy 16. září, uveden do funkce hlavního trenéra. V kabině ho hráčům osobně představil předseda FK Admira Praha Ing. Zdeněk Potůček.
René Ollé se tak stává trenérem B-týmu poté, co Robert Rambousek nabídl vedení klubu po čtvrté porážce v Pražském přeboru za sebou svou rezignaci.
Asistentem zůstává Jakub Hájek, vedoucím mužstva Miroslav Petrů.
Klíčovým úkolem nového kouče bude nastartovat tým, který dosud nezískal žádný bod, a navést ho na „úspěšnou herní vlnu“.
Rozhovor s trenérem Ollém připravujeme.

-api-