Dva body z derby, v němž jsme byli opticky lepší

Loko Vltavín - FK Admira Praha 1:2 pen

Loko Vltavín – Admira Praha 1:1, na pok. kopy 1:3

Sobota 20. 9. 2014, 10:15 • hřiště TJ Lokomotiva Praha

Branky: 39. Valíček – 8. Sodoma

Karty: 16. Krimlák (VLT) – 37. Liška (ADM), 55. Petr (ADM), 56. Mošna (ADM)

Penaltový rozstřel: 1 : 3 (za Admiru proměnili Paprčiak, Dostál a Petr, Pávek chytil domácím 3 penalty)

Diváků: 367

Loko Vltavín: Čaba – Valíček, Bureš, Krimlák (C), Krolop, Mařík, Klavík, Zelenka, Láncz, Pozníček, Dvořák.

Admira: Pávek – Hochmeister, Dostál, Mošna (Majer), Vosický (C), Petr, Prošek (Kurek), Čmejla, Sodoma (Paprčiak), Zahálka, Liška (Konečný).

Rozhodčí: Teuber – Kyncl, Krupka.

K prvnímu letošnímu pražskému derby v ČFL nastupovala Admira v Holešovicích po domácím výprasku, který ostudně schytala od farmy Příbrami, a určitě nebyla v tomto utkání s loňským druholigistou favoritem. Prvně na podzim jsme měli možnost do sestavy zařadit i tři „farmářské“ posily ze Slavie, a nutno říct, že to určitě pomohlo!

Bez zraněných kapitána Martinice a Paťhy, s Majerem letos prvně jenom na lavičce náhradníků a s Vosickým s kapitánskou páskou na ruce jsme hned od začátku utkání soupeře zaskočili aktivní hrou, a přineslo nám to také dost brzké vedení – už v 8. minutě se po centru Proška prosadil Sodoma a bylo to 0:1! Ale ani pak jsme nikterak nepolevili na aktivitě a soupeře jsme několikrát dostali do úzkých. Nedá se říct, že by domácí hráli špatně, určitě se bylo na co dívat oboustranně. Lokádě se ještě v prvním poločase povedlo také vyrovnat – ve 39. minutě po centru z pravé strany míč do sítě usměrnil Valíček a srovnal na 1:1.

Čekalo se, co přinese druhá půle – gólově se už ale nic neudálo, navíc od zhruba 65. minuty byl průběh utkání poznamenán častými změnami na hřišti, a tak to nakonec musely rozhodnout penalty.

A v těch čaroval náš gólman Pávek. Coby na jaře ještě hráč soupeře ukázal, že své bývalé spoluhráče měl perfektně „přečtené“, a ze 4 pokusů domácích 3 zlikvidoval!!! Naši první dva aktéři Vosický a Majer bohužel také chybili, ale pak Paprčiak, Dostál a Petr byli úspěšní a rozhodli o našem dvoubodovém vítězství.

Hodnocení trenéra Jiřího Tesaře: „Po posledním nevydařeném utkání s Královým Dvorem jsme vyjížděli na půdu souseda s Holešovic s cílem vybojovat nějaký ten bodík. Loko Vltavín je velice zkušené mužstvo a tudíž jsme čekali velmi těžké utkání. Náš tým byl posílen třemi hráči Slavie Dostálem, Petrem a Proškem, naproti tomu chyběli zranění Paťha s Martinicem.

Do zápasu jsme vstoupili se zabezpečenou obranou a aktivním presinkem, což se nám dařilo, a podnikali jsme rychlé nebezpečné protiútoky. V 8. minutě si po centru Proška z pravé strany naběhl na přední tyč Sodoma a poslal náš tým do vedení. Bohužel 5 minut před přestávkou jsme nedokázali ubránit útočníka soupeře, který sklepl míč záloze, přišla křídelní akce z pravé strany a téměř identický gól do naší branky. Do kabin jsme šli s remízou 1:1.

V druhém poločase se obraz hry nezměnil, na obou stranách bylo k vidění několik slibných příležitostí, ale bez efektu. Zápas skončil remízou a přišly na řadu pokutové kopy. Z naší strany jsme neproměnili první dvě penalty, a další tři ano. Náš brankář Ondra Pávek se proti týmu, kde dříve působil, vytáhl třemi úspěšnými zákroky a na penalty jsme dokázali zvítězit.

Remíza je s ohledem na průběh zápasu asi spravedlivá, i když si myslím, že jsme měli více brankových příležitostí. Naši hráči předvedli disciplinovaný, bojovný výkon, za což jim patří dík, a zaslouženě jsme si připsali 2 body.“

  • K průběhu utkání více na:
  • http://www.onlajny.com/match/index/date/2014-09-20/id/115751
Naši střelci:

3 – Liška (2 doma + 1 venku)

1 – Paťha (0+1), Paprčiak (0+1), Sodoma (0+1), Vosický (1+0).

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

V příštím kole nastoupí Admira v neděli 28. 9. od 10.15 hod. na domácím hřišti proti SK Viktorie Jirny. Přivítáme aktuálně vedoucí tým ČFL.

Autorem snímků je Svatopluk Sammler. Děkujeme!