Kouzlo trenérovy premiéry bohužel nefungovalo… FC Háje Jižní Město – FK Admira Praha B 2:1 (1:0)

„Ať jsem působil, kde jsem působil – nikdy jsem ještě neprohrál první zápas. Chci tedy věřit, že i tentokrát můžeme vyhrát,“ říkal před svou trenérskou premiérou na lavičce našeho béčka kouč René Ollé. Bohužel, tentokrát tohle kouzlo nezafungovalo.

Ač neradi, musíme uznat, že soupeř byl o ten jeden gól lepší, navíc nastřelil dvě tyče – a hlavně, měl ve svém týmu Janouška, jednoho z nejlepších fotbalistů, kteří běhají po hřištích v Pražském přeboru. Náš závěrečný nápor po snížení na 2:1 (centroval Ondrůšek, hlavou se trefil Šindelář) byl jalový, branku jsme v podstatě neohrozili.

Branky: 14. Bednář, 74. Bičaník – 81. Šindelář.

ŽK: 57. Bičaník – 60. Beníšek.

Rozhodčí: Šťástka – Stumpf, Gunitš. Diváků: 50.

Háje: Tlustý – Vlasák, Fedič, Brož, Slabý – Solař (76. Pánek), Janoušek, Bednář (90+1. Greshnykov), Balík (46. Lojda) – Novák (69. Soucha), Bičaník (83. Boháč). Trenér: Petr Procházka.

Admira B: Blahovec – Káninský, Lupínek, D. Němec (21. Štochl), Hergesell – Štefan (23. Beníšek), Poništ, Berger (74. Rambousek), Kocinger – Ondrůšek, Šindelář. Trenér: René Ollé.

Hlasy trenérů

Petr Procházka (Háje): „Spokojený jsem s hrou, s výsledkem trochu míň. Zápas měl být rozhodnutý mnohem dřív, měli jsme vyhrát alespoň o pět gólů. Třikrát trefíme tyčku, soupeř sníží a v závěru se bojíme o výsledek. My vždycky dostáváme góly v závěru, dneska to nebylo poprvé, stávalo se nám to už na jaře. Asi u hráčů pracuje nějaké podvědomí.”

René Ollé (Admira B): „Soupeře jsme měli dobře přečteného, hráči věděli, na koho si mají dávat pozor. Jakou kombinační hrou se na domácí umělce prezentují. Venku a doma jsou Háje dva různé týmy. Venku je to úplně jiné mužstvo než doma. Tady jsou schopní hrát vyrovnaný zápas třeba s Královicemi a klidně je porážet. My jsme lepili sestavu hlavně v defenzivní činnosti na poslední chvíli. Áčko nám hrálo souběžně, takže jsme neměli možnost to doplnit.”

Pro klubový web trenér René Ollé předchozí informace doplnil takto: „Ačkoli jsme se na zápas připravovali na kobyliské umělce, ta v Hájích je jiná, míče jinak odskakovaly, hráči se na ní jinak pohybovali. Bylo vidět, že domácí jsou na svůj umělý povrch zvyklí, je to pro ně opravdová domácí tvrz. Vyhráli zaslouženě. Ačkoli jsme se na ně připravovali dost detailně, nestačili jsme. A Janoušek si na hřišti dělal, co chtěl. Ještě neuplynulo pětadvacet minut a už jsem musel střídat dva zraněné. Velmi nepříjemně jsem byl překvapen tím, že ne všichni hráči v dresech Admiry byli ochotni rvát se aspoň o remízu až do úplného konce. První tréninky na Admiře a hlavně zápas na Hájích mi ukázaly, že s mužstvem nás čeká daleko víc práce, než jsem se domníval a než jsem předpokládal. Vládne tu nějaká skepse, jako by na týmu ležela deka. Musíme si nutně sednout s trenérem A-týmu Jiřím Tesařem a domluvit se na tom, jak bude fungovat spolupráce áčka s béčkem. Teď nás doma čeká Libuš a ten zápas je pro nás skutečně klíčový. Už musíme vyhrát, protože jinak nám přeborový vlak opravdu začne ujíždět.“

Naši střelci po šest zápasech:

2 – Šindelář, Mustedanagič (oba 1 doma + 1 venku)

1 – Jackl (0 doma + 1 venku), Kocinger, Ondrůšek (všichni 1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příští utkání: Admira B – FSC Libuš, hraje se v neděli 28. září, výkop v 16.30.

S využitím serveru www.fotbalpraha.cz připravil: -api-