Tři body zůstaly doma, přesto počítáme ztráty FK Admira Praha – SK Viktoria Jirny 3:1 (3:0)

FK Admira Praha - Jirny 3:1

K zápasu osmého kola ČFL k nám přijel prozatímní lídr tabulky z Jiren. V týmu od této sezóny nehrají hráči jako Kincl či Obermajer, ale i tak se veze středočeské mužstvo na vlně úspěšných výsledků. Do neděle na hřišti nebylo poraženo, jedinou prohru na kontě mělo s Louňovicemi – a to kontumační.

I Na Pecích nezačalo vůbec špatně, útočník Bukač však svými dvěma příležitostmi pohrdl. A tak udeřil jako blesk z čistého nebe admirácký uragán – ve 14. minutě nacentroval míč do vápna Zahálka a pro zdánlivě lehký balón si šel brankář Ducheček. Míč mu však vypadl z rukou přímo k nohám Vosického a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Za dvě minuty bylo skóre ještě veselejší, když se po levé straně uvolnil Zahálka. Vybídl chytrou přihrávku vysunutého Paťhu, který už byl ve vápně a poslal přihrávku před branku, kde měl lehkou práci volný Mošna, jenž doklepl míč do branky – 2:0. Tato gólová salva naprosto ochromila hosty, kteří se předtím jakžtakž dostávali k pološancím. V první půli nám však vyšlo téměř všechno, do čeho jsme kopli. Ve 28. minutě se tak většina z 335 diváků radovala již ze třetí branky! Mošna vyslal parádním pasem do sóla Proška, jehož první pokus Ducheček vyrazil, ale na dorážku z voleje se jen marně natahoval – 3:0. Hřiště naprosto opanovali hráči v černobílém a nebylo daleko ke čtvrté brance, to by však musel mít Zahálka přesnější mířidla. Ta nasměrovala jeho střelu pouze do boční sítě. Velký závar před Duchečkem přišel těsně před poločasovým hvizdem, jenže Zahálka s Proškem si tak dlouho předávali míč ke střele, až se hostující obraně podařilo pokus zneutralizovat. Poločas tedy skončil jednoznačným a zaslouženým vedením admiráků 3:0.

Co říci stručně k druhému poločasu? Hrál se fotbal, který byl odlišný od prvního poločasu. Avšak nebyl nikterak odlišný od typických zápasů hostů. Jirny se více dostávaly do hry, rozhodčí několikrát překvapil hráče i publikum svými verdikty. V první velké šanci druhé půle byl Sodoma, kterému luxusní pozici připravil agilní Prošek. Jenže Sodoma se šance zalekl a míč mu uskočil až do brankářových rukavic. V 57. minutě se ocitl v šanci hostující Teplý, ale jeho pokus byl nepřesný. Za dvě minuty se však tentýž hráč již gólově prosadil – 3:1. Předcházela tomu s velkou pravděpodobností ofsajdová pozice, sudí Němec však branku k nevoli našich hráčů i domácích fanoušků uznal. Tříbrankový náskok mohl po pěti minutách vrátit Mošna, kdy vyrazil do brejku s Balajem, narazil si a odvážně prošel přes dva beky, až byl sám před Duchečkem. Ten jeho pokus bohužel vyrazil. Škoda, mohli jsme předejít událostem, které následovaly těsně potom… Za dvě minuty byl totiž po druhé žluté kartě vyloučen Vosický, který byl následován za osm minut naším Martinicem a hostujícím Bukačem. Ti dva byli vyloučeni po naprosto banálním incidentu, kterých je ve hře opravdu spousta. Přinejhorším měli oba dostat žlutou. Během tohoto hektického úseku stojí za zmínku střela Sodomy po přihrávce Proška. Bohužel skončila těsně nad. Ke konci zápasu přišpendlili hosté náš tým k vápnu, a snažili se hnát balón rychle před branku. To jim příliš nevycházelo, naše obrana byla pevná. Až v 86. minutě se objevil sám Vacek před naším Pávkem, ale z blízkosti míč napálil hodně nad. Těsně před vypršením hrací doby byl surově faulován zezadu náš Kurek Teplým, který neměl nejmenší šanci trefit míč. Verdikt? Žlutá karta. V nastavení rozhodčí odpískal pro Jirny penaltu. Exekuce se ujal Teplý, jenže vůbec netrefil branku. Po tomto „nekopu“ se rozhodl hlavní arbitr pro konečný hvizd a bylo to definitivní – Admira podruhé v řadě vyhrála, nechala si doma tři body, když porazila rivala z Jiren.

O výkonu rozhodčího není třeba dále psát, nebyl zrovna nejpovedenější.

Branky: 14´ Vosický, 16´ Mošna, 28´ Prošek- 59´ Teplý

Žluté Karty: Hochmeister, Vosický, Kurek – Teplý

Červené karty: Vosický, Martinic – Bukač

Admira: Pávek – Majer, Hochmeister, Martinic (C), Paťha – Prošek (87´ Kurek), Mošna, Vosický, Sodoma (79´ Čmejla), Zahálka – Balaj (78´ Liška).

Jirny: Ducheček – Parys, Šimek, Stehlík, Smola (31´ Nečas) – Kejha (C), Dubský, Vandas (54´ Vacek), Pokorný – Bukač, Teplý.

O.CH.

Autorem snímků je Svatopluk Samler. Děkujeme!

Naši střelci:

3 – Liška (2 doma + 1 venku)

2 – Vosický (1+0)

1 – Paťha (0+1), Paprčiak (0+1), Sodoma (0+1), Mošna (1+0), Prošek (1+0).

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

Příští týden jedeme do Chrudimi, která je v tabulce hned za námi. Hrát se bude v sobotu 4. 10. od 10.15 hodin. Snad se podaří z Pardubického kraje odvézt nějaké body, ač budeme jistě postrádat dvě opory – vyloučené zadáky Vosického s Martinicem.