Po výbuchu v Chrudimi bereme doma aspoň dva body FK Admira Praha – SK Union 2013 1:1 (1:0), pk 4:2

Před zápasem přišla do admiráckého tábora dobrá zpráva – asociace prominula zbytek trestu pro kapitána Martinice za červenou kartu ze zápasu s Jirny a mohl tak nastoupit. A jako vždy, byl pilířem naší defenzívy spolu s Hochmeisterem. Právě druhý jmenovaný se vytáhl v desáté minutě, kdy nejdříve přerušil útok hostů a následný centr odklidil hlavou do bezpečí. A co byla naše první nebezpečnější šance? To když v devatenácté minutě postupoval na jediného obránce Kurek. Vodil ho za nos, jenže pak nepochopitelně nahrál míč do prostoru, kde nikdo nebyl… Celkově se v první půli hrál fotbal, z kterého bolely oči. Spousta nákopů dopředu, samý souboj, mnoho nepřesností. Jenže po jednom z nákopů jsme se radovali ze vstřelené branky! Martinic odebral míč soupeři a našel dlouhým pasem Lišku, který se parádně obtočil kolem protihráče a rázem šel do rozevřené obrany. Těsně před bekem stačil míč píchnout do lajny na Kureka, který po zasekávačce vystřelil. Jeho pokus gólman Východočechů Nguyen vyrazil přímo k nohám Sodomy, jehož střelu už nedokázal zastavit nikdo – 1:0. Ani po gólu se obraz hry příliš nezměnil, v závěru poločasu jsme měli ještě dvě slibné šance – přímý kop Paťhy do rukavic brankáře Nguyena a Liškovu střelu nad ze slibné pozice. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro černobílé. Šlo spíše o šťastné, než o zasloužené vedení.

V druhém poločase byl k vidění naprosto odlišný fotbal. Byl koukatelný, akcí na obou stranách přibylo. Začátek se však našemu mužstvu příliš nepovedl. V 51. minutě srovnal stav utkání Janda, který dostal míč na vápno, naše obrana příliš nehrála a spíš signalizovala ofsajd (zbytečně, Janda v ofsajdu nebyl). Janda na nic nečekal a z druhého doteku vypálil míč přesně k tyči – 1:1. O pět minut později nám mohl vrátit vedení Kurek, který se šikovně zbavil protivníka za zády a vyslal míč na branku. Bohužel si vylámal zuby na Nguyenovi. Stejně se brankář zaskvěl i při dvou hlavičkových pokusech Mošny. Ten první z 63. minuty byl o poznání nebezpečnější a Nguyen při něm prokázal skvělý reflex. Pár sekund předtím však měli obří šanci hosté, ale jejich projektil skončil centimetry od tyče. V 80. minutě byl blízko vstřelení gólu střídající Paprčiak, kterého křížným pasem uvolnil Majer. Jenže jeho pumelici z 20 metrů brankář Unionu vyrazil. O pět minut později se hostující brankář zaskvěl znovu, když se ho pokusil obstřelit Zahálka zblízka, jenže Nguyenovo vyběhnutí jeho šanci zasáhnout významně přizvedlo. V 86. minutě ještě vzplály vášně, když unikajícího Mošnu podkopl Bastin a dostal červenou kartu. Z následného přímého kopu Zahálka brankáře Nguyena moc neohrozil.

Duel dospěl do 90. minuty, rozhodčí zadul do píšťalky a ukončil tak zápas, čímž dal pokyn k pokutovým kopům. V nich jsme byli úspěšnější, když všichni čtyři exekutoři rozvlnili síť – Majer, Hochmeister, Paprčiak i Kurek. Zatímco za hosty ve třetí sérii napálil tyč Faitl a po něm ve čtvrté sérii vytáhl náš brankář Pávek pokus Holečka. Připsali jsme si tedy druhý bod a alespoň částečně napravili kolaps z Chrudimi. Příště jedeme do Převýšova a za dva týdny hostíme v derby Meteor!

Branky: 21´ Sodoma – 51´ Janda.

Admira: Pávek – Paťha, Hochmeister, Martinic, Majer – Zahálka Mošna, Čmejla (75´Paprčiak), Sodoma (63´Konečný), Kurek – Liška.

Union: Nguyen – Faitl, Žalman (46´Bastin), Živnůstka (46´Ševčík), Hájek – Rozsévač, Holeček, Janda, Fejk – Janouch (46´Gazdík), Macháček.

Rozhodčí: Benedikt – Vrzal, Pečenka.

Naši střelci

3 – Liška (2 doma + 1 venku),

2 – Vosický (2+0), Sodoma (1+1),

1 – Paťha (0+1), Paprčiak (0+1), Mošna (1+0), Prošek (1+0).

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

O.CH

Foto: Michal Jalovec

Referát Hradeckého deníku o utkání najdete v rubrice Přečetli jsme jinde.

V neděli 19. října se Admira představí v Převýšově, utkání XI. kola ČFL tam začne v 10.15 hodin.