Na dosud neporažené Vršovice jsme nestačili Union Vršovice – Admira Praha B 4:1 (2:0)

Po třech výhrách za sebou jsme přijeli do Vršovic na trávník týmu, který v letošním přeboru zatím neprohrál a v souboji dvou nejlepších týmů soutěže udolal i Kopaninu 2:1. Hrálo se na těžkém terénu a domácí taktika na nás stačila. My jsme hráli, Vršovičtí čekali na naše chyby a ty pak krutě trestali. Navíc ještě nastřelili tyč. Dva góly nám vstřelil náš bývalý hráč Kejha. Na pohled není vršovický fotbal žádná lahůdka, nicméně nese své ovoce.

A vyjádření trenéra René Ollého pro náš klubový web: „Výsledek je jednoznačný a mohl být i horší. Náš gólman Blahovec ještě chytil čtyři góly. Zápas měl rozháraný úvod a do 25. minuty byla oboustranně rozháraná i hra. Pak jsme začali dobře kombinovat a předvádět pohledný fotbal. Bohužel, po Jacklově a Lupínkově zaváhání jsme inkasovali. Brzy jsme dostali druhý gól. Ještě do poločasu jsme snížili. V mezihře jsme byli lepší, jenže Vršovičtí mají kompaktní, sehranou obrannou linii Minařík, Protivínský, Šimr, Špaček, kterou je těžké překonat. K tomu ještě umí dokonale čekat na chyby soupeře a pak je zkušeně využívat. Hrají pasivně, pro oko diváka to není nic moc ke koukání. Já osobně jsem takový způsob hry neměl rád ani jako hráč a rozhodně ho nebudu ordinovat ani jako trenér. Co říct na to, že domácí vedou 4:1 a v závěru tahají čas? My jsme na jejich hřišti dojeli na krásu, chtěli jsme hrát fotbal, přičemž Union nás při našich ztrátách míče okamžitě trestal. Hloupě jsme zvedali balóny do výšky, jenže hrát takhle na vytáhlého Šimra, to nemá šanci na úspěch. Na to, jak byl těžký terén, se hrál fotbal překvapivě dobré úrovně. Koho pochválit? Štefana, ten hrál výborně. Bohužel ho ostatní záložníci nedoplnili. Jackl se vrátil do sestavy po vypršení trestu. Začal taky výborně, pak ale šel jeho výkon dolů, chyboval, byla tam zřejmě frustrace z nepříznivého vývoje zápasu. Teď nás čeká doma Přední Kopanina, která jede soutěží jako tank. Takový Pešír, který hrával první ligu i za mládežnické reprezentační výběry, to je na přebor mimořádný hráč. Má na sobě dva bránící hráče, a přece se díky své technice i postavě dokáže gólově prosadit. Bod by proti Kopanině byl suprový! Na rozdíl od Vršovic bude lídr tabulky hrát fotbal, my taky – a to nám třeba může vyhovovat. V závěru nás čeká série Radotín, Motorlet B, Meteor B, Střešovice. Když z ní vytěžíme sedm bodů, budu spokojený. Pak by nás mohla čekat vcelku klidná zimní přestávka.“

Branky: 28. Špaček, 34. a 46. Kejha, 62. Zukal – 41. Štefan.

ŽK: 22. Minařík, 59. Kejha – 53. Poništ.

Rozhodčí: Stumpf – Cichra, Kalcovský.

Diváků: 60.

Vršovice: Maha – Minařík, Protivínský, Šimr, Špaček – Málek, Kučera, Hityk (46. Petržílka), Zukal – Kejha, Koutenský.

Admira: Blahovec (84. Hybeš) – Káninský (85. Kurčík), Lupínek, Jackl, Hergesell – Štefan, Kocinger, Poništ (70. Štochl), Zolotuchin (46. Beníšek) – Ondrůšek, Soukup (61. Berger).

Naši střelci po deseti zápasech:

6 – Ondrůšek (4 doma + 2 venku)

4 – Kocinger (2 + 2)

3 – Mustedanagič (2 + 1)

2 – Jackl (1 + 1), Šindelář (1 + 1), Paprčiak (2 + 0)

1 – Soukup (0 + 1), Štefan (1 + 0), Hergesell (1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příští utkání: Admira B – FC Přední Kopanina, hraje se v neděli 26. října, výkop ve 14.30.

S využitím serveru www.fotbalpraha.cz připravil: -api-