Derby rozhodly až kopy z pokutové značky – v nich jsme byli úspěšnější! FK Admira Praha – FK Meteor Praha VIII 2:2 (1:1), penalty 3:1

Do lezavého chladu se probudily nedělního rána Kobylisy, které hostily tradičně vypjaté derby Prahy 8 mezi naší Admirou a libeňským Meteorem. Do hlediště si našlo cestu 422 diváků a určitě nelitovali, protože byl k vidění zajímavý fotbal. Obě mužstva byla posílena svými farmářskými kluby – my Slavií a Meteor Bohemkou. V naší sestavě se objevila taková esa jako Rakovan, Gecov, Petr a Prošek. Dres Meteoru oblékli vršovičtí Nerad a Cseh.

Výkop derby obstaral Meteor, do první šance se však dostali muži v černobílém. Akce po slávistické ose, kdy ve finální fázi hledal Prošek před brankou Gecova, však gólem neskončila. Dlouho se hrál bojovný fotbal, až uhodilo v 17. minutě na druhé straně. Admirácká obrana odvrátila Fíčkovu prosekávačku do zdánlivého bezpečí. K míči se však dostal Pilík, vrátil skákavý míč do vápna, kde si ho našel Minárčik a z jedničky míč otočil nádherně na branku – 0:1. Ihned po rozehře se dostal po centru Majera k hlavičce Mošna, ale jeho pokus byl nepřesný. A mohlo být ještě hůře! Kdyby ve 27. minutě proměnil svůj samostatný únik na Rakovana Fíček, asi by se nám „zle nedobře“ dýchalo. O minutu později se ocitl míč v síti brankáře Michni, ale Mošna jej dosáhl z postavení v ofsajdové pozici. Ve 40. minutě zahrozil po chybě v admirácké rozehře Meteor střelou nad. Načež o 4 minuty odpověděla Admira vstřeleným gólem! Slávistický tandem Prošek s Petrem se pustil do presinku, od Proška se míč odrazil a mířil do zámezí. Zde Petr vyhrál klíčový souboj se stoperem Meteoru a míč poslal patou zpátky před branku. Tam už si nabíhal Prošek a uklidil míč přesně k tyči – 1:1. Vstřelili jsme tak „gól do šatny“ a šlo se odpočívat a vyslechnout pokyny od trenéra v lepším rozpoložení.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení špatného zakončování šancí. Na domácí straně pálil do boční sítě Paťha, hlavou vedle mířil Mošna. Za Meteor to zkoušel z dálky Cseh, slabou hlavičkou se prezentoval Minárčik. Zatím největší šance na převrácení skóre na naši stranu přišla v 69. minutě. Mošna prodloužil hlavou Majerův aut na Petra, který z první prostrčil míč Proškovi do úniku. Ten zakončil akci výbornou střelou ke vzdálenější tyči, jenže brankář Michňa byl o chlup lepší a jeho střelu bravurně vykopl. A tak opět jako v první půli přišel blesk z čistého nebe. V 75. minutě Gecov nepřesně rozehrál, míče se zmocnil soupeř. Přišla rychlá přihrávka na Nerada, který byl ve vápně volný a překonal tak Rakovana – 1:2. Vyrovnat se nám podařilo v 82. minutě, kdy se po dlouhém tlaku prosadil zblízka střídající Paprčiak – 2:2. Náš tlak neutichal, naopak stále sílil. V poslední minutě mohl o naší výhře rozhodnout Liška, který se dostal k vyražené Mošnově střele. Jenže jeho řešení bylo neuvěřitelné, dva metry od brankové čáry ještě nahrával a Michňa míč v pohodě chytil. Utkání se tedy mělo rozhodnout v pokutových kopech.

Rozstřel zahájil úspěšně Vosický, následován meteorským Ptáčkem. Druhá sérii byla zlomová, Hochmeister se nemýlil, naopak Míču vychytal Rakovan. Ve třetí sérii oba střelci selhali – Paprčiakovu penaltu vystihl Michňa, nás zachránila při střele Kadlece tyč. Konečnou čtvrtou sérii zahájil úspěšně Kurek a na Ludvíka opět vyzrál Rakovan. Získali jsme tedy plusový bod. Škoda, mohli jsme brát plný počet.

Branky: 44´ Prošek, 82´ Paprčiak – 17´ Mináčik, 75´ Nerad

FK Admira Praha: Rakovan – Majer, Hochmeister, Martinic (K), Paťha-Mošna, Vosický, Prošek (77´ Čmejla), Gecov, Zahálka (68´ Kurek)- Petr (71´ Paprčiak)

FK Meteor Praha VIII: Michňa – Moudrý, Pikous, Ptáček, Cseh- Kadlec, Míča, Pilík ( 74´Hrdina), Minárčik (65´ Ludvík), Nerad – Fíček (81´ Čonka)

Naši střelci

3 – Liška (2 doma + 1 venku)

2 – Vosický (2+0), Sodoma (1+1), Prošek (2+0), Paprčiak (1+1)

1 – Paťha (0+1), Mošna (1+0)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

O.CH

Foto Michal Jalovec

V neděli 2. listopadu se Admira představí v Louňovicích, utkání XIII. kola ČFL tam začne ve 14.00 hodin.