Chtěli jsme vyhrát, nakonec musíme vzít i bod FK Admira Praha B – SK Motorlet Praha B 2:2 (1:1)

Zápas jsme odehráli na trávě v Hovorčovické, i když původně byl naplánován na umělou trávu. V úvodu zahodil Ondrůšek stodesetiprocentní šanci, když obral o míč gólmana hostí Franka, leč sám před prázdnou brankou střílel vedle. „Bál jsem se, že rozhodčí odpíská faul na brankáře, tak jsem rovnou vystřelil. Vím, že jsem mohl běžet s míčem až do prázdné branky. Škoda, tuhle plichtu beru na sebe,“ říkal po zápase Honza Ondrůšek.

Pak ještě Poništ trefil tyč. Fotbalová božstva jsou ovšem vrtošivá. Místo abychom vedli 2:0, přišla 28. minuta a hostující Faktor se trefil z nějakých 25 metrů neuvěřitelně přesně pod břevno – 0:1. Naštěstí už za dvě minuty vyrobil brankář Motorletu další minelu a Štefan do opuštěné branky skóre srovnal – 1:1.

Všechno, co si trenér Ollé povídal s hráči o přestávce, vzalo za své hned ve 46. minutě. Hosté totiž šikovně zakombinovali a Hák převážil stav znovu na stranu jinonického týmu – 1:2.

Náš tým dřel (bohužel ne všichni hráči na trávníku) a odměna přišla. V 75. minutě zahrál hostující Hák rukou ve vápně a sudí pískal penaltu. Z ní Jackl nedal gólmanovi Frankovi šanci – 2:2.

Závěr patřil nám a našemu tlaku, třebaže Motorlet hrozil z rychlých brejků. Poništovi a Dominiku Němcovi jinonický brankář Frank svými zákroky proti jejich střelám už gólovou radost nedopřál. A tak se body dělily. Je třeba říct, že zřejmě po zásluze.

Branky: 30. Štefan, 75. z penalty Jackl – 28. Faktor, 46. Hák.

ŽK: 34. Paprčiak – 42. Tobolka, 68. Jaroš, 89. Sainer.

Rozhodčí: Maiello – Tikal, Multerer.

Diváků: 40.

Admira B: Blahovec – Káninský (72. Šindelář), Jackl, L. Němec (86. D. Němec), Hergesell – Kocinger – Štefan (84. Berger), Poništ, Zolotuchin (66. Beníšek) – Ondrůšek, Paprčiak (46. Mustedanagič). Trenér: René Ollé.

Motorlet B: Frank – Kučera, Jaroš, Dejl, Tobolka – Bělčický – Stříbrský (73. Sainer), Flaks (85. Hájek), Faktor, Novotný – Měska (45. Hák). Trenér: David Lukeš.

Trenér René Ollé ocenil po utkání enormní snahu mužstva urvat tři body, třebaže to nevyšlo. „Podle mých poznatků přijel Motorlet B v nejsilnější sestavě. Potěšilo mě naše nasazení na vysoké úrovni, snaha hráčů makat do posledního hvizdu a kombinační hra. Za to si mužstvo zasluhuje pochvalu. Mluvil jsem po zápase s předsedou klubu Ing. Potůčkem a oba jsme se na tom shodli. Už se projevuje zlepšení přechodové fáze mezi ofenzivou a defenzivou. Za první gól, který jsme dostali, nikdo nemohl, i když jeden ze zadáků měl včas přistoupit ke střílejícímu protihráči. K druhému inkasovanému gólu – nemělo by se stát, že nám takhle útočník projde hladce obranou. Vážím si toho, že ani dva inkasované góly mužstvo nepoložily, kluci dál dřeli nadoraz. Ke střídajícím hráčům – Šindelář je na tuto soutěž nadstandardní hráč a proti Motorletu nezklamal. Kdyby ho nelimitovaly nezaviněné tréninkové výpadky, byl by to hráč do základu. Beníšek podle svého stylu vlítl na hřiště a své si určitě odmakal. Trochu mě mrzí výkon Bergera. Ví, proč nehraje v základu, a tentokrát dres zrovna moc nepropotil. Dominik Němec má výbornou kopací techniku, do tempa se však dostává pomaleji. Při troše štěstí mohl zápas s Motorletem rozhodnout. Opravdu mě však zklamal Mustedanagič. Po Radotínu, kde zápas jednoduše odchodil, dostal ve druhé půli opět šanci a věřil jsem, že ji chytí za pačesy. Bohužel, nerad to říkám, ale on pětačtyřicet minut odchodil bez nasazení, neprosazoval se v soubojích, než se dostal k míči, byl balón fuč. Při fotbale se nechodí, na to jsou jiné sporty. Nerad to říkám, ale ve druhé půli jsme dřeli a rvali se o výsledek v deseti lidech. Pokud jde o Ajdina, buď pochopí, přijde a řekne, že chce hrát, a pak opravdu bude dřít, bojovat a jezdit jako ostatní po zadku. Nebo… Prostě, je to na něm.“

Naši střelci po třinácti zápasech:

8 – Ondrůšek (4 doma + 4 venku)

4 – Kocinger (2 + 2)

3 – Mustedanagič (2 + 1), Jackl (2 + 1), Štefan (2 + 1)

2 – Šindelář (1 + 1), Paprčiak (2 + 0)

1 – Hergesell (1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příští utkání: Meteor B v. Admira B, derby Prahy 8. Hraje se v neděli 16. listopadu od 14.00 na UMT Štěpničná.