Admiro, jak hluboko jsi klesla… FC Písek – FK Admira 2:0 (0:0)

Italský film s názvem „Bože, jak hluboko jsem klesla“ plnil kdysi česká i moravská kina do posledního místečka. Fotbal, jaký v sobotu 15. listopadu předvedla Admira na trávníku posledního týmu tabulky, zcela určitě nevzal za srdce nikoho z ohlášených 215 diváků. A ani nikoho z těch, co ho sledovali prostřednictvím přímého přenosu společnosti www.tvcom.cz.

Písečtí šli na hřiště rozklepaní ze čtyř slávistů v naší sestavě – Vukadinoviče, Mikuly, Proška a Kodra. Některé znají jen z televize… Je fakt, že kdyby se Vukadinovičův oblouček v 11. minutě ujal a neskončil pouze na tyči, dostali by Jihočeši těžký úder na psychiku. Ale to jsou jen kdyby.

Fotbal to byl prachmizerný oboustranně, jen domácí víc dřeli a bojovali. A fotbalový pánbíček je odměnil. V 61. minutě kopl jejich nejzkušenější hráč Zušťák „trestňák“ tak cizelérsky, že se náš (slávistický juniorský) brankář Řehák jen smutně podíval do sítě – 1:0. O pět minut později právě Zušťák rozhodil gólmana Řeháka vzdušným soubojem a Dolejš zdálky trefil naši opuštěnou branku – 2:0.

Ošklivou, byť nezaviněnou srážkou skončil souboj domácího Šlehofera a slávisty Mikuly v našem dresu. Oba putovali na ošetření do rukou lékařů.

Víc toho k vidění nebylo. Admira, ačkoli se Jihočechům zranil brankář Varyš a mezi tyče musel jít o přestávce náhradník Satrapa, písecké brance už vůbec nezahrozila. Písek si po sérii osmi porážek za sebou připsal zase jednou vítězství.

Zoufalá je střelecká bilance Admiry venku. Naposledy jsme skórovali na Loko v Holešovicích (8. minuta Sodoma). Od té doby nic – 0:7 v Chrudimi, 0:2 v Převýšově, 0:3 v Louňovicích, 0:2 v Písku. Na gól vstřelený v protivníkově tvrzi tedy čekáme už 442 minuty…

FK Admira Praha: Řehák – Hochmeister, Mikula (Paťha), Martinic, Mošna, Vosický (Kurek), Majer (Liška), Prošek, Kodr, Vukadinovič, Paprčiak.

Náhradníci: Herc, Paťha, Konečný, Kurek, Čmejla, Liška, Blahovec.

Server www.jihoceskyfotbal.cz přinesl toto hodnocení trenéra Admiry Jiřího Tesaře: „Poslední zápasy se nám hra nedaří a tak to vypadalo i dnes. Přijeli jsme pro vítězství, ale nezvládli jsme svoji roli. Od bojujícího soupeře jsme inkasovali po fantastické trefě ze standardní situace a poté následkem individuální chyby. Sami jsme kromě tyčky v první půli a jedné šance ve druhé půli nevytvořili vůbec nic a zaslouženě prohráli. Slávistické posily podaly jen průměrný výkon.“

Když jsme nadepsali referát slovy Admiro, jak hluboko jsi klesla, nemůžeme nepodotknout, že už figurujeme na sestupové pozici. A to jsme byli po třetím kole druzí…

Poslední zápas podzimu 2014 sehraje náš tým na UMT SK Vyšehrad s domácím týmem, kterému se mimořádně daří. Hrát se bude v neděli 23. listopadu od 10.15 hodin.

Šemíci měli na rozdíl od Admiry příšerný rozjezd, teď ale opravdu válejí k potěše všech svých sponzorů, fanoušků a příznivců. Proti našemu týmu jsou doma jistě favoritem.

Během zimní přestávky bude na čem pracovat a o čem přemýšlet!

S využitím internetových fotbalových serverů – api-