Nováček přeboru poprvé padl venku – a krutě! Admira B – SK Střešovice 1911 5 : 0 (3 : 0)

Nováček přeboru ze Střešovic odehrál na Admiře už osmé mistrovské utkání venku. Třikrát vyhrál, čtyřikrát remizoval, do Kobylis přicestoval jako dosud neporažený tým. První porážku na cizím hřišti utrpěl až u nás. Nikoli na trávě v Hovorčovické, kde je béčko tradičně doma, ale na naší UMT. A ta porážka stála za to!

Než se zelenobílí hosté stačili blíže seznámit s naší poněkud specifickou „umělkou“, už na ní prohrávali o dva góly. Do poločasu dostali třetí gól a ve druhé půli ještě další dva. Nutno říci, že v tomhle utkání zahrál náš tým konečně podle představ trenéra René Ollého. Hráči plnili stanovené taktické pokyny a stříleli branky. A to si ještě Jackl „dovolil luxus“ zahozené penalty. Kopl ji laxně do prostředka branky a dal vyniknout hostujícímu brankáři Mulačovi, který jinak neoplýval jistotou – spíš naopak. Ještě asi čtyři jiné gólovky jsme taktéž zahodili.

Že by ovšem hosté byli v Kobylisích bez šancí, to se říci nedá. Střeleckých příležitostí měli i oni několik, dvakrát dunělo nad hlavou našeho gólmana Hybeše břevno. Poprvé ve chvíli, kdy si „Hybi“ chtěl zahrát na Manuela Neuera a po drzé, leč nevyvedené kličce ve vápně přišel o balon. Podruhé z přímého kopu Střešovic. Protože si ale náš brankář před zápasem potykal se štěstíčkem, udržel nakonec čisté konto.

To se našemu týmu povedlo na podzim podruhé. Poprvé neinkasoval ještě gólman Jungr v utkání s Cholupicemi, které jsme vyhráli 6:0.

Branky: 5. a 71. Ondrůšek, 8. a 27. Jackl, 65. Kocinger.

ŽK: 49. Obermajer, 68. Mulač (Střešovice).

Rozhodčí: Bočok – Nykl, Stěhule.

Diváků: 70, tentokrát mimořádně spokojených.

„Během týdne po vysoké porážce na Meteoru jsme s hráči mluvili o tom, že už nemůžeme dostávat tak laciné branky. Tentokrát jsme se vyvarovali chyb v defenzivě, i když nějaké šance soupeř také měl,“ míní trenér René Ollé. „Před zápasem jsem zdůraznil, že hlavně musíme hrát jako tým. Že je nutné vracet se po ztrátě míče, což nám na Meteoru chybělo. A hráči to splnili, útočníci Ondrůšek a Dominik Němec se lépe pohybovali a narušovali útoky Střešovic už v zárodku.

Kvalitní výkon podal Hergesell, i když měl potíže s bolestivým kolenem. V brance dostal šanci Hybeš. Riskl jsem postavit ho v takto důležitém utkání a on podal dobrý výkon. Udržel čisté konto, což je pozitivum pro jeho vlastní sebevědomí. Naštěstí pro něj nepadl gól po jeho vlastní frajeřince. To by byla komplikace jak pro celý tým, tak i pro Tomáše samotného, protože by si svou vlastní chybou to zmíněné sebevědomí sám nahlodal.

Soupeř nasadil taky mladého a poměrně nejistého gólmana Mulače bez větších přeborových zkušeností, což byla naše výhoda. Klukům jsem říkal, aby stříleli často a z každé střelecké pozice. Proto si myslím, že jsme měli skórovat ještě víckrát.

Mrzí mě, že jsme neproměnili vyložené gólovky. Hráč formátu Ondrůška musí proměnit tři sólové nájezdy, které Honza bohužel promarnil. Taky jeho sebevědomí by šlo nahoru. Dominik Němec dostal šanci na naší menší umělce vzhledem ke svým střeleckým schopnostem a škoda že nedal gól, zasloužil by si ho! Možná měl kopat penaltu místo Jackla.

Celkově mě potěšila jak hra, tak nasazení a hlavně výsledek. V konečné fázi byl vůči soupeři ještě milosrdný.“

Admira B: Hybeš – Hergesell, Jackl, Poništ, L. Němec – Štefan (76. Kaninský), Šindelář (69. Soukup), Kocinger, Beníšek (59. Zolotuchin) – D. Němec (69. Mustedanagič), Ondrůšek. Trenér: René Ollé.

Střešovice: Mulač – Semrád (58. Šulc), Inneman, Smejtek, Charvát – Rothe, Bialek, Minařík (65. Vodička), Brantal – Obermajer (82. Syrový), Mikš (77. J. Němec). Trenér: Radek Trhlík.

Naši střelci na podzim 2014 – vede Ondrůšek s deseti trefami

10 – Ondrůšek (6 doma + 4 venku)

5 – Kocinger (3 + 2), Jackl (4 + 1)

4 – Mustedanagič (2 + 2)

3 – Štefan (2 + 1)

2 – Šindelář (1 + 1), Paprčiak (2 + 0)

1 – Sodoma (0 + 1), Hergesell (1 + 0).

Přezimujeme na dvanáctém místě

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

René Ollé vedl náš B-tým pod odstoupení Roberta Rambouska v deseti utkáních přeboru. Z toho byla čtyři vítězná, dvě nerozhodná a čtyři prohraná. Skóre 28:23.

Jak je vidí dnes s odstupem času?

Háje – Admira B 2:1. „Seznamování s mužstvem, nespokojenost s výkony a nasazením hráčů z kádru A-týmu Hergesella a Poništa.“

Admira B – Libuš 4:2. „Nedisciplinovanost Jackla, neskutečný obrat. V deseti jsme se semkli a otočili zápas, který se pro nás nevyvíjel dobře.“

Královice – Admira B 1:4. „Zatím nejkvalitnější zápas pod mým vedením, a to z obou stran. Vysoká úroveň na hraně divize, z naší strany výborně zvládnuté utkání po taktické stránce.“

Admira B – Cholupice 6:0. „Vyšlo nám, na co jsme sáhli. Soupeře jsme překvapili aktivitou, stříleli jsme branky.“

Vršovice – Admira B 4:1. „Zklamání z toho, že tým neplnil taktické úkoly. Příliš jednoduše jsme inkasovali po brejcích soupeře. My jsme se snažili hrát, Vršovičtí skórovali.“

Admira B – Kopanina 0:4. „Zkušený soupeř trestal naši naivitu a nedůslednost po ztrátě balonu.“

Radotín – Admira B 3:3. „Velké zklamání z výkonu rozhodčích. Dobrý bod zvenčí.“

Admira B – Motorlet B 2:2. „Měli jsme míč častěji pod kontrolou, každopádně jsme měli vyhrát.“

Meteor B – Admira B 5:2. „Naivní, až dětská hra po ztrátě balonu, kterou domácí snadno a jednoduše využívali.“

Admira B – Střešovice 5:0. „Jednou už musely Střešovice venku prohrát. Naštěstí to přišlo u nás.“

Co dál? Závěrečná a turnaj ve Střešovicích

Závěrečná neboli dokopná se uskuteční v sobotu 29. listopadu odpoledne za účasti rodinných příslušníků, přítelkyň a fanynek.

Mezitím ve středu 26. listopadu pojede vedoucí B-mužstva Míra Petrů na losování Zimního turnaje SK Střešovice 1911, kterého se béčko zúčastní.

„Zimní příprava se bude odvíjet právě od losu tohoto turnaje,“ podotkl trenér René Ollé.

S využitím serveru www.fotbalpraha.cz připravil –api-

Foto: Michal Jalovec