Poslední podzimní kolo ČFL. Hráno na Vyšehradě FK Admira Praha – FK Slavoj Vyšehrad 3 : 5 ( 2 : 2)

Sestava: Řehák – Dostál, Martinic, Vosický, Paťha, Prošek, Hochmeister, Mošna, Majer, Kurek (28´ Paprčiak), Liška.

Branky našeho mužstva: 28´ a 31´ Paprčiak, 48´ Martinic.

Rozhodčí: Kříž – Košan – Paták.

Delegát: Wencl.

V posledním kole ČFL jsme si s Vyšehradem vyměnili pořadatelství kvůli terénu, a tak jsme navštívili známá místa, kde jsme už v minulosti svedli mnoho dramatických derby. Toto derby však bylo trochu zvláštní tím, že se do něho více než zdrávo zapojila i trojice plzeňských rozhodčích. Byli to oni, kteří první poznali, kdo je zde skutečně domácí, a svými rozhodnutími prakticky po celé utkání provokovali naše hráče k projevům nesportovního chování. Ti se nakonec udrželi, takže jsme utkání dohráli bez vyloučení. Pokud se týče hry, myslím, že mužstvo podalo velmi dobrý výkon, škoda, že takovým způsobem jsme neodehráli utkání v Písku.

Utkání velmi dobré úrovně zahájil brankou v 11. minutě vyšehradský Jurečka, pak musel pro žaludeční potíže odstoupit Kurek, ale trenér měl šťastnou ruku, když do pole poslal Paprčiaka, který nás hned po vstupu na hrací plochu dvěma brankami po pěkných akcí v 28. a 31. minutě dostal do vedení. Do poločasu pak Vyšehrad v 37. minutě Kratochvílem vyrovnal brankou z pokutového kopu za nastřelenou ruku.

V druhém poločase jsme se opět v 48. minutě ujali vedení po hlavičce Martinice, pak však rozhodčí odpustil Vyšehradu penaltu za faul na Majera v pokutovém území, což byl rozhodující moment utkání. V 56. minutě jsme bohužel museli přihlížet vyrovnávací brance hráče Vyšehradu Kalaše a v 61. minutě dostal Vyšehrad do vedení Jurečka. Poslední branka padla v 89. minutě a vstřelil ji domácí Ansuma při naší snaze o vyrovnání.

Domácím gratulujeme k vítězství, mají dobré mužstvo. Nemusí jim pomáhat rozhodčí, což očividně sledovalo na vlastní oči přes 300 objektivních diváků, kteří utkání navštívili.

Trenér Jiří Tesař zhodnotil zápas takto: „Na Vyšehradě jsme předvedli bojovný výkon, vstřelili 3 branky, ale bohužel ani to nestačilo.Od první minuty jsme byli lepším týmem, ovšem hraje se na góly a těch soupeř za pomoci všech prostředků vstřelil více.
První branku jsme obdrželi po hezké akci Vyšehradu, když jsme nezachytili náběh útočníka za obranu. Poté jsme se dostali do vedení po dvou trefách Paprčiaka.Těsně před přestávkou byla nařízena proti nám nesmyslná penalta a soupeř srovnal na 2:2.
V druhém poločase jsme nejdříve šli do vedení ze standardní situace, poté nám byl upřen jasný pokutový kop, kdy Majer byl podražen v pokutovém území. Možnost jít do vedení o dvě branky? To by bylo moc… Bohužel nebylo v našich silách vedení udržet. Ztratili jsme ho po akcích soupeře, jimž předcházely útočné fauly, které zůstaly bez povšimnutí. Branku v poslední minutě jsme obdrželi po marném pokusu utkání ještě zvrátit.“

Naše mužstvo přezimuje na 15. místě, což je již sestupová příčka, a proto musíme v zimní období připravit mužstvo na boj o záchranu v soutěži. Budou k tomu sloužit přípravná utkání včetně zimního turnaje Meteoru. O termínech utkání vás budeme včas informovat.

-Ča-

ADMIRA DO TOHO !!!!
Naši střelci po podzimu 2014

4 – Paprčiak (1 doma + 3 venku)

3 – Liška (2 doma + 1 venku), Vosický (3+0)

2 – Sodoma (1+1), Prošek (2+0),

1 – Martinic, Paťha (oba 0+1), Mošna (1+0)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

Autorem snímků je Svatopluk Samler. Za poskytnutí děkujeme.