Admiráci vzpomínali, přijel i Uhrin

Předvánoční setkání „staré gardy“ Admiry Praha, tedy jejích bývalých hráčů, trenérů a funkcionářů, je už řadu let pěknou předvánoční tradicí.

Letos si přijela 5. prosince navečer do restaurace U Hofmanů nedaleko od admiráckého stadionu zavzpomínat asi padesátka věčně mladých milovníků fotbalu. A mezi nimi i zajímavé osobnosti spojené s kobyliským klubem.

Například legendární trenér české reprezentace a pražské Sparty Dušan Uhrin, který svou trenérskou dráhu začínal právě v Admiře, Zdeněk Peclinovský, který v lize kopal jak za Slavii, tak i za Spartu, nebo Ing. Jaroslav Marek, jenž si zahrál ligu za Bohemians. Nechyběl ani Jaroslav Nebeský, který oblékal dres Spartaku Hradec Králové.

Z těch starších hráčů připomeňme aspoň Františka Novotného. Ten ve druhé lize vstřelil za kobyliský tým vítězný gól proti Železárnám Prostějov, jejichž branku hájil pozdější mistr Evropy, několikanásobný mistr ligy a jeden z nejlepších gólmanů světa Ivo Viktor.

Přítomné potěšila i účast někdejšího útočníka Admiry MUDr. Petra Lemeže, dnes význačného specialisty – hematologa působícího v Anglii.

Vzpomínat bylo věru na co. A nechyběl ani tradiční kobyliský fotbalový sborový popěvek – Admira válí, Admira válí, Admira válí, heja hej!

Na tomto místě je třeba poděkovat organizátorovi akce Pavlu Křečkovi a sponzorům, kteří umožnili její konání a uhradili občerstvení.

Jedna věc ale „starou gardu“ trochu trápí. A sice nevýrazné výkony jejich současných následovníků v České fotbalové lize. Admira je totiž po podzimu ohrožena sestupem do divize, a tak budou její bývalí hráči na jaře držet palce, aby ligová soutěž v Kobylisích zůstala.

-API-

Foto: FK Admira Praha