Malé El Clásico Prahy 8 jsme totálně nezvládli FK Meteor VIII – FK Admira 3 : 0 (2:0)

V dalším přípravném utkání v rámci Zimního turnaje Jiřího Kolína jsme se utkali s naším rivalem z Libně. Utkání s ohledem na to, že oba týmy jsou ještě v hluboké přípravě, mělo poměrně dobrou herní úroveň a tentokrát proběhlo i bez jakýchkoliv emocí.

V 1. poločase jsme měli více ze hry, a když v 25. minutě za stavu 0:0 jsme nedokázali trefit prázdnou branku, ale pouze nastřelit břevno, byli to domácí, kteří využili našich chyb v obraně k získání dvoubrankového náskoku.

Hned na počátku 2. poločasu Vosický podržel rukou útočníka domácích v našem pokutovém území a domácí nařízenou penaltu bezpečně proměnili. To už bylo zřejmé, že si Meteor vítězství nenechá vzít. Naše pokračující snaha upravit nepříznivý výsledek byla už marná, a tak dobře hrající domácí nakonec výsledek s čistým kontem udrželi.

V další fázi přípravy nám nezbývá než pracovat hlavně na proměňování šancí, jiná cesta k úspěchu a k záchraně v ČFL totiž nevede.

Zda se již v příštím zápase v tomto směru zlepšíme, o tom se můžou naši příznivci přesvědčit hned v následující sobotu od 10:00 hodin v zápase s Louňovicemi, opět na UMT Meteoru ve Štěpničné ulici.

-Ča-

Admira: Michálek – Herc, Vosický, Salašovič, Paťha – Farkaš – Dudka, Čmejla, Tenkl, Majer – Liška.

Ve 46. minutě vystřídal Michálka v brance Hňup, v poli už nehráli Herc, Farkaš, Dudka a Tenkl, naopak nastoupili Šimeček, Jackl, Caha a Fryčer.

Trenér Jaroslav Peřina si nebral po utkání servítky: „Dnešní utkání odkrylo v plné nahotě problémy, které mělo mužstvo asi i na podzim. V prvním poločase jsme nedokázali kontrolovat hru tolik, jak bych si představoval, a tím pádem jsme nebyli tak silní na míči. Ztráceli jsme spoustu míčů nepřesnostmi, riskantními přihrávkami a to vedlo k tomu, že nás soupeř z první střely na branku potrestal. Pak mužstvo přestalo hrát, přenechalo iniciativu soupeři a ten nás potrestal podruhé.

Druhý poločas jsme utkání neměli již vůbec pod kontrolou a dovolili jsme domácím být produktivními z rychlých brejkových situací. Samozřejmě mne mrzí výsledek, ale více mě štve to, že jsme nedodrželi pokyny. A hlavně jsem měl pocit, že po brance na 2:0 jsme upadli do letargie a nechtěli jsme to zlomit!!! A to se prostě nesmí a nebude stávat!!!“