Kdypak asi zase vstřelíme Louňovicím gól? Admira – Slavia Louňovice 0:3 (0:0)

Dne 3. února 2014 jsme tehdy ještě divizní Slavii Louňovice porazili v rámci zimní přípravy 4:3. Od té doby, co Středočeši postoupili do ČFL, s nimi jen prohráváme. V létě na Vyžlovce jsme podlehli 0:2, v ČFL na louňovické „šikmé“ trávě dokonce 0:3 a stejným poměrem jsme prohráli v sobotu 7. února na UMT Meteoru v rámci zimního turnaje.

V první půli se nic důležitého nestalo, za zaznamenání stojí leda zranění soupeřova hráče Vernera v tvrdém souboji s naší defenzivou, které se však ukázalo být jen zhmožděninou, nikoli zlomeninou. Slavia byla asi o něco fotbalovější, gól však nepadl ani na jedné straně.

Zato ve druhém poločase soupeř přidal, dostal náš tým pod tlak a brankami Rejhona, Jeřábka a Medka zopakoval své vítězství z mistrovského utkání.

Uznejme, že Louňovice mají kvalitní tým. Vůbec nepřipomínají nováčka ČFL, na jejich hře je vidět spolupráce s druholigovou Vlašimí.

Admiru čeká před startem jarní části ČFL ještě viditelně hodně práce, má-li zdárně konkurovat ostatním soupeřům v boji o setrvání v soutěži. Zatím hledáme „gólového“ útočníka a v obraně zbytečně často inkasujeme.

-api-

Foto: Michal Jalovec

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: „K utkání jsme přistupovali s tím, že nechceme obdržet branku. V prvním poločase se nám to sice dařilo, ale zase jsme nebyli dostatečně kvalitní ve hře směrem dopředu. Přesto měl soupeř dvě velké příležitosti, ale dokázali jsme je ustát.
Paradoxem je, že ve druhém poločase jsme se herně zlepšili, měli jsme více ze hry, ale obdrželi jsme tři branky a to první dvě poměrně laciné. Hráčům chybí klid na míči, koncentrace na standardní situace a hlavně sebevědomí po obdržených brankách jde velmi rychle dolů. To jsou aspekty, na kterých musíme pracovat. Jakmile je zlepšíme, začneme vyhrávat, protože kádr má svou kvalitu a já věřím, že nikomu není jedno, jak to na konci sezóny bude vypadat.“

Nejbližší přípravné utkání odehraje náš A-tým v sobotu 14. února proti druholigovému FK Pardubice. Východočeši nás přivítají na hřišti v Ohrazenicích, výkop 13.30.

Utkání Memoriálu Jiřího Kolína na UMT Štěpničná proti juniorům Meteoru se odehraje ve čtvrtek 12. února a za Admiru nastoupí B-mužstvo.