Cenné vítězství pro získání sebedůvěry FK Admira – SK Zápy 4 : 3 (2:0)

Konec přípravného období se blíží, nově sestavené mužstvo hledá svou tvář. V předposledním přípravném utkání v rámci Memoriálu Jiřího Kolína na UMT Meteoru ve Štěpničné ulici to vypadalo, že už ji pomalu nachází.

Zejména v 1. poločase jsme hráli velmi dobře, což se projevilo i vstřelenými brankami. Napřed to byl ve 20. minutě Kurek, který zakončil hezkou akci celého útoku, a pak Liška ve 22. minutě potrestal špatné rozehrání hostující obrany a sám překonal brankáře Záp podruhé.

Ve 2. poločase jsme trošku polevili v obranné činnosti, čehož soupeř bleskově využil a v 65. minutě bylo již vyrovnáno. Ale tentokrát si už naši hráči nechtěli nechat vzít vítězství a po pěkných akcích v 70. minutě vsítil třetí branku Farkaš a hned v další minutě Zolotuchin. Hostům se pak ještě podařilo v 85. minutě snížit na 4 : 3 brankou vstřelenou z trestného kopu na hranici pokutového území.

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: „Já musím za výkon kluky pochválit, protože jsme dodrželi všechny věci, které jsme si řekli, a dokázali jsme soupeře nejenom přehrát, ale hlavně přestřílet. Především první poločas jsme měli ve své moci a jedna hezká akce střídala druhou. Ve druhém poločase se soupeř výrazně zlepšil, začal nám zatápět a dokázal srovnat skóre a to hlavně vinou našich nepřesností v rozehrávce a ztráty klidu v přechodové fázi. Nakonec rozhodly dvě brejkové situace a já jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Samozřejmě jsme se dopouštěli chyb a je potřeba ještě na některých věcech zapracovat, ale pokud budeme opakovat takové výkony jako tentokrát, budu spokojen a diváci a fandové určitě také.“

Sestava: Jakimeczko – Kadlec, Martinic, Vosický, Sudek – Frycer, Šimeček, Mošna, Tenkl, Kurek – Majer. Střídali: Reiter, Farkaš, Čmejla, Zolotuchin, Liška a Mamurov.

Poslední přípravné utkáním před zahájením ČFL sehrajeme v rámci turnaje Jiřího Kolína s divizním Českým Brodem, který naposledy v turnaji porazil Louňovice 2 : 0. V případě vítězství bychom mohli v turnaji obsadit 3. místo. Utkání s Českým Brodem se odehraje v neděli 1. 3. 2015 od 14.00 na hřišti Břežany II u Českého Brodu..

A pak už jedeme v neděli 8. 3. do Štěchovic, kde hrajeme od 14:30 hodin o první jarní body v ČFL.

Ča.

Foto: Michal Jalovec