Nepovedená generálka… A co premiéra ve Štěchovicích?SK Český Brod – FK Admira Praha 2:0 (0:0)

Závěrečný zápas memoriálu Jiřího Kolína jsme neodehráli na UMT ve Štěpničné ulici, nýbrž na přírodní trávě v Břežanech II u Českého Brodu. Důvod byl jasný – trenér Jaroslav Peřina považoval toto utkání za generálku před startem jarní části ČFL, který nás čeká na konci týdne ve Štěchovicích.

Zápasu do 65. minuty přihlížel i štěchovický trenér Jiří Hruška. Ani on nebyl s generálkou Štěchovic spokojen, den předtím totiž jeho tým prohrál v Byškovicích s divizními Neratovicemi 0:1. Než Hruška z břežanského hřiště odešel (ještě za stavu 0:0), řekl: „Co jsem viděl, to mi před nedělí stačí. Pozor, Český Brod přes zimu mimořádně zkvalitnil svůj tým, má teď fotbalisty se zkušenostmi z druhé i třetí ligy. Je to velmi těžký soupeř.“

Bohužel, měl pravdu. Admira sice měla po celý zápas mírnou územní převahu, ale nebezpečnější před brankou byli hráči soupeře. V první půli nastřelili Středočeši tyč, ve druhé nám dal gól z přímého kopu Hrdlička a Balšánek po rychlém protiútoku a vykombinování naší obrany zvýšil na konečných 2:0.

Nám nebyla nic platná ani série pěti rohů za sebou, nic jsme s ní nevytěžili.

Nepříjemnou komplikací bylo zranění Mika Fryčera po hodně ostrém zákroku jednoho z českobrodských hráčů…

Trenér Jaroslav Peřina po zápase uvedl: „Dnes jsme na velmi těžkém terénu a s velmi silným soupeře absolvovali generálku na první mistrovské utkání. Jsem rád, že jsme mohli odehrát tento zápas na trávě i na takto těžkém terénu, protože jiný nás nečeká ani za týden ve Štěchovicích. Měli jsme územní převahu, byli silnější na míči, ale chyběla nám lehkost ve finální fázi. Rozhodnuto mohlo být již v prvním poločase, ale to by Šimeček a Liška museli využít svoje šance. Bohužel nás soupeř vytrestal ze standardní situace, kdy to Hrdlička krásně trefil přes zeď. Potom jsme se ještě snažili utkání zvrátit, ale ani Liška, ani Majer své šance neproměnili. Samozřejmě mě mrzí, že jsme v generálce nedokázali uhrát dobrý výsledek. Ale více mne mrzí zranění Fryčera, který nám nebude k dispozici minimálně po dobu tří týdnů, protože utrpěl ošklivou distorzi kotníku po nešetrném zákroku domácího hráče. Příprava nám ukázala, že je stále na čem pracovat, abychom boj o záchranu zvládli. Kádr jsme uzavřeli, čítá dvacet jmen včetně brankářů a všichni uděláme maximum proto, aby ČFL na Admiře byla i v příští sezóně.“

Výsledky přípravy:

V turnaji Meteoru jsme vyhráli nad Lovosicemi 4:1 a nad Zápy 4:3. Remizovali jsme 1:1 s Motorletem, prohráli jsme s domácím Meteorem 0:3, s Louňovicemi 0:3 a s Českým Brodem 0:2.

Zápas Admira – Meteor B za nás odehrálo béčko a prohrálo 1:2.

Na domácí UMT jsme navíc remizovali s Neratovicemi 4:4.