V Čáslavi bylo na tři body. Vezeme jen jeden… FK Čáslav – FK Admira Praha 0:0, p. k. 4:2

K třetímu jarnímu utkání ČFL jsme cestovali do Čáslavi, tedy na trávník klubu, jehož farmou jsme byli v čase, kdy se tam kopala druhá liga. Leč to už je dávno…

V prvních deseti minutách se hrál opatrný fotbal z obou stran se snahou neudělat chybu. Poté se hra z naší strany začala zklidňovat a získali jsme i herní převahu nad soupeřem, který v prvním poločase zahrozil zejména ze dvou standardních situací, které však skončily mimo branku Kučery. Naši snahu vstřelit branku v prvním poločase zastavila ve finální fázi buďto drobná nepřesnost, či ofsajdové postavení některého z našich hráčů.

Ve druhém poločase jsme dále měli více ze hry a v poslední čtvrthodině utkání jsme si vytvořili i několik brankových příležitostí. Nejprve přihrával Liška do gólové pozice Majerovi, který přestřelil. Následně jsme vstřelili branku po hlavičce Mošny a dorážce Červenky, bohužel však z ofsajdového postavení. Následně znovu rozvlnil síť domácí svatyně střídající Kurek, branka však nebyla uznána pro jeho útočný faul. V úplném závěru však mohli domácí strhnout vítězství na svou stranu, když z přímého kopu z cca 18 metrů pěkně zakončil Vančura. Náš brankář Kučera však předvedl pohotový zákrok a míč vyrazil.

Po nerozhodném výsledku následovaly pokutové kopy. Soupeř do 4. série všechny proměnil, z naší strany zaváhali jako první Vosický a jako čtvrtý Šimeček. Oběma jejich snahu překazil brankář domácích Stehno.

A tak jsme si zapsali aspoň jeden bod do tabulky.

Admira: Kučera – Kadlec, Vosický, Salašovič, Sudek – Mošna, Šimeček, Farkaš (65. Tenkl) – Majer (75. Kurek), Červenka, Liška.

Naši exekutoři pokutových kopů:

1) Vosický – nedal

2) Mošna – dal

3) Tenkl – dal

4) Šimeček – nedal

Zápasová statistika (Čáslav – Admira) :

*střely: 7-9

*rohové kopy: 5-3

*ofsajdy: 2-9

*fauly: 9-18

Obrazové zpravodajství: Ilona Vondráčková + Michal Jalovec

Příští utkání: SK Zápy – Admira, neděle 29. března, výkop v 15.00 hodin

Přehled výsledků ČFL a aktuální tabulku najdete v rubrice Výsledky