Vrátili jsme Středočechům podzimní výbuch SK Zápy – FK Admira Praha 0 : 3 (0 : 1)

Už dlouho se nám nepodařilo venku vyhrát, naposledy to bylo vloni v srpnu ve 2. kole v Benešově (2:1) a natož rozdílem tří branek. To by musel náš sekretář Vavruška, který v sobotu oslavil neuvěřitelných 87 let (blahopřejeme), hledat v kronice hodně dlouho. Faktem je, že domácí po vítězství v Benešově (3:1) věřili, že nás přejedou bez většího odporu.

Začátek tomu naznačoval, domácí získali územní převahu, ale nevypracovali si žádnou brankovou příležitost, vše jistila naše pozorná obrana včetně brankáře Kučery. Postupně jsme hru vyrovnávali a ve 30. minutě 150 platících diváků v Teletník Aréně, jak mají Zápští pojmenované svoje hřiště, překvapil přímý kop našeho Šimečka, který cca z 30 metrů ze strany poslal před branku míč tak prudce, že ten minul všechny hráče a skončil nečekaně v rohu domácí branky – 0:1.

Druhý poločas započal zase mírnou převahou domácího mužstva a v 58. minutě byli domácí blízko vyrovnání, kdy po chybě Vosického v poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry Kadlec. To byl zřejmě rozhodující okamžik utkání, neboť poté jsme získali převahu v poli a byl to opět Šimeček, který 71. minutě ve skrumáži před brankou domácích poslal hlavou do protipohybu gólmana nechytatelný míč za jeho záda. Poslední ránu soupeři pak udělila dvojice Tenkl – Červenka. V 84. minutě Tenkl vyvezl před tribunou míč, nezvolil přihrávku na Paťhu stojícího v ofsajdu, nýbrž sám zaútočil a přeložil lahůdkovou přihrávku před branku Červenkovi. Ten se nemýlil a překonal brankáře domácích potřetí – 0:3.

21. kolo ČFL – neděle 29. 3. 2015

Sestava: Kučera – Kadlec, Vosický, Salašovič, Sudek – Mošna (90. Martinic), Šimeček, Tenkl – Majer (87. Kurek), Červenka, Prošek (81. Paťha).

Zápasové statistiky:

Branky: 31. Šimeček, 71. Šimeček, 84. Červenka;
žluté karty: Baloun, Pavlík, Putz – Tenkl, Mošna;
střely celkem: 17-12;
střely na branku: 7-9;
rohové kopy: 7-4;
ofsajdy: 1-6;
fauly: 14-21.

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: „Dnešní utkání se mi samozřejmě bude hodnotit dobře. Odehráli jsme velmi kvalitní utkání, které bylo podpořeno skvělou defenzívou a produktivitou v útočné fázi. Určitě nám moc pomohla první šťastná branka, ale šli jsme tomu štěstí naproti svým výkonem. Ve druhém poločase jsme se soustředili na brejkové situace a dvě z nich nám přinesly další branky. Domácí hrozili především ze standardních situací, ale kluci to poctivě odskákali a soupeři dovolili jen dvě šance za celé utkání. Vezeme tři body ze hřiště, odkud se body moc nevozí. Ale je před námi další soupeř, velmi těžký a my se od úterý již budeme plně koncentrovat na to, abychom utkání zvládli a udělali radost našim věrným fanouškům.“

Sladké bylo vítězství a odměna pro všechny, kteří přijeli do Záp Admiru povzbudit. Středočechům jsme tak vrátili podzimní „uplakaný“ průšvih v podobě prohry 1:3. Byli jsme zvědaví na Snopa, který od nás do Záp odešel – nijak nepřesvědčil.
Tímto cenným výsledkem jsme se opět dostali v tabulce na nesestupové místo a doufáme, že vybojované body z venku potvrdíme o velikonoční neděli doma s druhými Domažlicemi. Těm máme co oplácet za krutou podzimní prohru. Může se stát, že s mužstvem přijede i plzeňský Pavel Horváth v rámci farmářské spolupráce, jak se to stalo nedávno ve Štěchovicích.
Přijďte povzbudit naše mužstvo v prvním jarním utkání na našem stadionu v neděli 5. dubna od 10:15 hodin!

Naši střelci po čtvrtém jarním kole

4 – Paprčiak (1 doma + 3 venku)

3 – Liška (2 doma + 1 venku), Červenka (2+1), Prošek, Vosický (oba 3+0)

2 – Šimeček (0+2), Sodoma (1+1)

1 – Martinic, Paťha (oba 0+1), Mošna (1+0)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav