Dva údery během dvou minut a skvělý Kučera FK Králův Dvůr – FK Admira Praha 0:2 (0:2)

Měli jsme cábelíkům z Králova Dvora co oplácet… Drtivá podzimní domácí porážka 1:6 nás strašila doteď! A povedlo se. Mírného favorita, v jehož dresech nastoupili čtyři „farmáři“ z Příbrami – L. a T. Krbečkové, Hronek a Pilík – jsme obrali o tři body a opět jsme udrželi čisté konto.

Důležité momenty utkání

V 7. minutě nás podržela Štěstěna, když domácí Hronek napálil míč jen do tyče Kučerovy branky.

V 16. minutě znamenitý Kučera chytil loženku Krausovi i gólovou dorážku Krbečkovi.

Ve 37. minutě jsme zasadili cábelíkům první úder. Tenkl naběhl tam, kam měl, a u levé tyče doklepl míč za záda gólmana Krbečka – 0:1. Tenkl se za Admiru v ČFL trefil poprvé, blahopřejeme!

Ve 38. minutě reklamovali domácí faul na exligistu Saboua, ale rozhodčí Zadinová měla jiný názor a nepískala.

Ve 39. minutě rozhození cábelíci inkasovali podruhé. Mošna se probil do vápna a vypálil tak přesně, že brankář Krbeček byl na jeho balon krátký – 0:2.

V 59. minutě střílel domácí Kraus trestný kop, v závaru před brankou následně Krbeček spálil megašanci.

V 61. a 65. minutě chytil Kučera skvěle dvě jedovky Pilíkovi.

V 67. minutě jsme dokonce mohli vést už o tři branky, jenže v nadějné pozici Kadlec přestřelil břevno.

Pak už si naše defenziva znamenitě ohlídala všechny útoky při sílícím tlaku domácích. A do Kobylis se jelo s veselou a především s třemi body!

Za zmínku stojí fakt, že na jaře naše obrana v čele s gólmanem Kučerou inkasovala pouze jednou ve Štěchovicích. V dalších utkáních (s Benešovem, v Čáslavi, v Zápech, s Domažlicemi a v Králově Dvoře) udržel Kučera čisté konto!

Králův Dvůr: L. Krbeček – Petr, Šilhavý, Husár, Vybíral (46. Ježdík) – Sabou (46. Soldát), Hronek – Šípek (46. Brandtner), Kraus (80. Dochtor), Pilík – T. Krbeček.

Admira: Kučera – Kadlec, Vosický, Salašovič, Sudek – Tenkl, Šimeček (87. Čmejla), Mošna – Majer, Liška (68. Paťha), Zahálka (83. Kurek).

ŽK 3:0

Rozhodčí Zadinová – Vnuk, Hocek

Přihlíželo 150 diváků, mezi nimi i několik nejvěrnějších a spokojených FANS Admiry. Díky za povzbuzování!

Statistika

Ofsajdy 1:1

Rohy 3:4

Fauly 23:22

Střely 7:9

Hodnocení utkání pohledem trenéra Jaroslava Peřiny: „Dnešní vítězství má pro nás velký význam. Dokázali jsme ustát velký nápor domácích ve druhém poločase, když soupeř neskutečně riskoval a dostával nás pod neustálý tlak. My jsme se snažili o rychlý přechod, ale bohužel žádná z akcí neskončila brankou. Musím kluky pochválit za nasazení, bojovnost, a hlavně za perfektní chování na hřišti po celou dobu utkání. Dokázali jsme zužitkovat dvě své šance v prvním poločase ve dvě branky a to utkání rozhodlo. Na závěr bych rád vyzdvihl výkon Kučery v brance, protože pochytal i nemožné.“

Naši střelci po šestém jarním kole

4 – Paprčiak (1 doma + 3 venku), Liška (3 doma + 1 venku)

3 – Mošna, Červenka (oba 2+1), Prošek, Vosický (oba 3+0)

2 – Šimeček (0+2), Sodoma (1+1)

1 – Martinic, Paťha, Tenkl (0+1)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

Příští utkání: FK Admira – Slavoj Vyšehrad, středa 15. dubna, 17.00 hodin.