Vyšehradu jsme podzimní prohru neoplatili Admira – Slavoj Vyšehrad 1:2 (1:2)

Prohráli jsme s kvalitním soupeřem a zaslouženě. Nezopakovali jsme výkon z utkání proti Domažlicím a v Králově Dvoře. Hosté mají dobrý tým a šikovné, technicky vybavené fotbalisty.

Důležité momenty utkání:

Ráz utkání udala hrubka Vosického v 6. minutě, po které se dostal do šance hostující Smolák. Napřed zblízka trefil tyč a z dorážky už se nemýlil – 0:1.

O čtyři minuty později zaútočili „šemíci“ nebezpečně s gólovým zakončením Kalaše – 0:2.

Za další tři minuty už jsme málem prohrávali 0:3, z Kalašovy loženky ovšem naštěstí byl jen roh.

My jsme poprvé vážněji zaútočili ve 20. minutě, kdy Sudek odcentroval zleva na nabíhajícího Lišku, ten ale z úhlu střílel jen do boční sítě.

Střela vyšehradského Hanuše našla po půlhodině jen koš našeho gólmana Kučery.

První naše vážnější šance se urodila ve 37. minutě, kdy po centru Paťhy zleva nabil Sudek na hlavičku Majerovi. Toho ale vychytal hostující gólman Procházka. Téhle akci se na Admiře tleskalo.

Uhodilo ve 39. minutě. Vyšehradská defenziva vyrobila minelu, které využil Majer a doslova dotlačil balon do sítě – 1:2.

O dvě minuty později chytil Kučera hostujícímu Macháčkovi stoprocentní šanci a stále držel naše šance nad vodou. Minutu poté to zkoušel Macháček znovu. Tentokrát to byla pro Kučera lahůdka.

Po přestávce jsme bohužel nezvýšili agresivitu a nebyli jsme nebezpečnější v útoku, jak by se dalo čekat. Naopak v 50. minutě pálil po rohu hostující Schön těsně nad břevno.

V 55. minutě jsme byli si nejblíž vyrovnání. Také po rohu, tentokrát Šimečka, přehlavičkoval branku Slavoje Salašovič.

Minutu nato vypálil vyšehradský Smolák nebezpečně z otočky – taky nad.

Od té doby jsme marně hledali klíč k otevření vyšehradské obrany. A už jen střela Kureka z rohu vápna, která v 82. minutě prolétla kolem branky hostí do zámezí, vypadala trochu nebezpečně.

V závěrečné fázi si vykoledovali tři hráči Vyšehradu včetně gólmana žluté karty, hra se rozkouskovala a přesně po uplynutí 90. minuty pískal sudí Janoch konec.

Admira: Kučera – Kadlec, Vosický, Salašovič, Sudek – Tenkl (68. Farkaš), Šimeček, Mošna (89. Čmejla) – Majer, Liška (33. Paťha), Zahálka (70. Kurek).

Rozhodčí Janoch – Pastyřík, Cihlář.

Naši střelci po sedmém jarním kole

4 – Paprčiak (1 doma + 3 venku), Liška (3 doma + 1 venku)

3 – Mošna, Červenka (oba 2+1), Prošek, Vosický (oba 3+0)

2 – Šimeček (0+2), Sodoma (1+1)

1 – Martinic, Paťha, Tenkl (0+1), Majer (1+0)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

Příští utkání: FK Admira – Loko Vltavín, neděle 19. dubna, 10.15 hodin.