Ani druhé derby v týdnu jsme nezvládli… FK Admira Praha – FK Loko Vltavín 0:2 (0:2)

Uplynulý týden se v admiráckém vnímání nesl jako týden pražských derby. Nejdřív jsme se střetli ve středu s Vyšehradem, kdy jsme prohráli 1:2, a v neděli jsme hostili silný Loko Vltavín. Ani v tomto případě nám nepřišla žádná sešívaná výpomoc, Slavia má sama své starosti a Červenka s Proškem hrají v sestavě prvoligového celku z Vršovic.

Úvod zápasu vypovídal o tom, jak se bude odvíjet i celé klání. Hosté aktivní na míči, rychle vedené akce a závary v našem pokutovém území. Nejvíce pozlobil ve 14. minutě holešovický Mařík, jehož střele chybělo ke gólovým parametrům opravdu málo. O tři minuty později byl v našem vápně nešikovně sražen Turák a hosté dostali možnost zahrávat pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Krolop a penaltu proměnil, ač Kučera směr vystihl a po míči se natahoval, co to šlo – 0:1. Loko Vltavín se snažil své skóre dále navýšit, hlavička Podzimka z 21. minuty byla ještě slabým pozdravem našemu brankáři. Za to o sedm minut později již tentýž hráč mířil opět hlavou a tentokráte přesně. Úplně osamocen si naskočil na rohový kop Maříka a Kučera se mohl jen ohlédnout – 0:2. Naše ofenzíva a jakékoliv útočné snažení vycházely do ztracena, jelikož hře chyběl nápad, náběh, zkrátka na polovině soupeře jsme byli jaloví. Za celý první poločas jsme nevyprodukovali jedinou střelu.

Druhá půle příliš koukatelná a oku diváka lahodící nebyla. Ve hře spousta nepřesností, hlavně hráči v černobílých dresech kazili lehké přihrávky. Ukázkou zmaru byla Kadlecova střela nad ze slibné pozice po rohovém kopu. Domácí kouč Peřina se snažil hru oživit střídáními, ale nic nepomáhalo. Naše hra byla opravdu bezzubá. Loko Vltavín se už nikam dopředu nehnal, nám to v útoku neklapalo. Admirácký zmar druhé půle byl frustrující.

Snad se nám bude příští víkend dařit více. Jedeme totiž do Jiren, kde nás nikdy nečekalo nic lehkého.

Branky: 18. min. Krolop (pen.), 28. min. Podzimek

FK Admira Praha: Kučera – Kadlec, Salašovič, Vosický, Sudek- Paťha (63. min. Zahálka), Farkaš (46. Mošna), Šimeček (83. min, Čmejla), Tenkl, Kurek – Majer (75. min. Liška).

Loko Vltavín: Havránek – Láncz, Uvíra, Macháček, Podzimek ( 50. min. Pozníček), Mařík (84. min. Komárek), Krolop, Turák, Zelenka, Dvořák, Hodas (74. min. Dobiáš).

Naši střelci po osmém jarním kole

4 – Paprčiak (1 doma + 3 venku), Liška (3 doma + 1 venku)

3 – Mošna, Červenka (oba 2+1), Prošek, Vosický (oba 3+0)

2 – Šimeček (0+2), Sodoma (1+1)

1 – Martinic, Paťha, Tenkl (0+1), Majer (1+0)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

O.CH

Příští utkání: Viktorie Jirny – Admira, neděle 26. dubna, výkop 15.00 hod.