Zdolali jsme přeborníka Prahy. Tak tohle se povedlo! FK Admira Praha B – Sokol Královice 2:0 (1:0)

Po debaklu v Libuši jsme vzhlíželi k domácímu mači s úřadujícím přeborníkem Prahy s obavami. Ty ale rozptýlil náš tým vynikajícím výkonem, bojovností a vůlí. Nakonec jsme Královice hrající bez svého kanonýra Formáčka porazili 2:0, a to se asi nečekalo. Je fakt, že nám pomohla Štěstěna, ale i to k fotbalu patří.

Důležité okamžiky utkání

Poměrně brzy jsme šli do vedení. Ve 13. minutě se překvapivou zadovkou trefil nádherně Šindelář, který překvapil gólmana Královic Hňupa, a vedli jsme 1:0.

Po přestávce jsme přežili „vlastní smrt“. V 51. minutě hasil Martinic gólové ohrožení faulem ve vápně. Sudí Kalcovský nechal faulovaného hráče hostí zakončit a pak pískl penaltu. Martinic viděl červenou kartu a hned se šel předčasně sprchovat. Královický Randa ale napálil balon z pokutového kopu do břevna!

Bojovali jsme jako lvi, přesilovka pražských přeborníků nebyla znát a v 74. minutě Dominik Němec (pobýval na trávníku právě sedm minut!) prudkou bombou k tyči po povedené útočné akci zvýšil na 2:0.

V poslední minutě se jeden z královických borců ocitl zcela sám před gólmanem Jakimeczkem, leč šancí aspoň korigovat skóre pohrdl a přestřelil břevno snad o dva metry.

A pak už vypukla admirácká radost – naprosto zaslouženě!

Admira B: Jakimeczko – Mamurov, Neuberg, Martinic, Kvapil – Beníšek (84. Káninský), Šindelář, Teftag (67. D. Němec), Jackl – Ondrůšek, Zolotuchin.

Rozhodčí: Kalcovský – Tereba, Multerer.

ŽK: 1:1

ČK: 1:0

Trenér René Ollé mohl být tentokrát spokojen. „Chválím kluky za neskutečnou bojovnost a vůli. Samozřejmě, měli jsme i kus štěstí, to musím uznat. Ale Královice, které se představily s Hyským, Randou a Pospíšilem, tedy s hráči vysoce převyšujícími úroveň přeboru, na nás nic nevymyslely. Poté, co byl vyloučen Honza Martinic a co Randa neproměnil penaltu, se do středu obrany přesunul Petr Jackl a odvedl výbornou práci. Obranu řídil potěšujícím způsobem a díky tomu jsme udrželi čisté konto. Hlavně za druhou půli musím ocenit i Patrika Zolotuchina, odevzdal neskutečné penzum poctivé práce a soupeře dost větral. Tři body s Královicemi nám pomohly jak v tabulce, tak i psychicky pro další práci. Zdá se, že pohovor s kluky v týdnu zabral. A přidám ještě zajímavost. Na podzim doma s Libuší jsme prohrávali 1:2 a byl vyloučen Jackl. V deseti jsme pak nastříleli hostím tři góly a vyhráli jsme 4:2. Teď byl zhruba ve stejném čase za stavu 1:0 vyloučen Martinic. A my jsme v deseti dokázali vedení ještě navýšit na 2:0. Skoro to vypadá, že v deseti hrajeme lépe než v jedenácti,“ usmíval se trenér potěšeně.“

Naši střelci

12 – Ondrůšek (7 doma + 5 venku)

5 – Kocinger (3 + 2), Jackl (4 + 1)

4 – Mustedanagič (2 + 2), Štefan (2 + 2)

3 – Šindelář (2 + 1), Martinic (3 + 0)

2 – Paprčiak (2 + 0)

1 – Sodoma (0 + 1), Štochl (0 + 1), Zahálka (0 + 1), D. Němec (1 + 0), Hergesell (1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Další utkání: Sokol Cholupice – Admira B, neděle 26. dubna, výkop v 17.00 hodin.