Fotbal se bohužel nehraje šedesát minut… Sokol Cholupice – FK Admira Praha B 3:2 (0:1)

Hodinu hry jsme v Cholupicích hráli výborný fotbal, domácí sokoly jsme přehrávali, vedli jsme o dvě branky. Avšak nakonec jsme prohráli…

Ve 43. minutě jsme šli do vedení gólem D. Němce z penalty – 0:1. O naše góly se postarali bráchové, ve 49. minutě se trefil střídající L. Němec – 0:2. V 64. minutě domácí trochu náhodně, odrazem od tyče, snížili Pecharem na 1:2 a dostali se do hry. V 72. z trestného kopu vyrovnali Syrovátkou na 2:2 a v 82. minutě nás dorazili – Zelenka a 3:2. Velká škoda, měli jsme Cholupické takříkajíc na lopatě.

Příčiny porážky? Bylo jich víc. První – nepostačující fyzička. Stačili jsme šedesát minut, pak jsme začali na velkém cholupickém „letišti“ odcházet. Lupínek se Štefanem měli delší tréninkové výpadky, v závěru nám odešla záloha. Druhá – propadák z taktiky. I když pozvolna ubývaly síly, pořád jsme se naivně tlačili do útoku a pak jsme nestačili eliminovat rychlé brejky Sokola. Třetí – chyběli hráči do základu i náhradníci na střídání. Šindelář s Beníškem byli v cizině a scházeli víc než citelně. A-tým řeší své starosti, v A-dorostu se zranili tři hráči. Nebylo kým mužstvo doplnit. Čtvrtá – domácí se otřepali z prvotního šoku, zjistili, že s námi nemusejí prohrát, a tak nás nakonec udolali.

Sestava: Jakimeczko – Mamurov, JACKL, Neuberg, Kvapil – Zolotuchin, Lupínek, Teftag, Štefan – D. Němec – Ondrůšek. Střídali: 46. min. za Teftaga (kotník) L. Němec, 71. min. za Štefana (křeče) Káninský.

Trenér René Ollé netajil zklamání: „Do půlnoci jsem nemohl usnout… Hodinu jsme hráli špičkový fotbal, kdyby byl stav 1:5, nemohl by se nikdo divit. Pak dostaneme na 1:2, za chvíli na 2:2 a rozsypeme se. Zapracovala psychika, díval jsem se na video a musím říct, že po inkasovaném gólu šel výkon některých našich hráčů o osmdesát procent dolů. Začali jsme chybovat, nepřidrželi jsme míč, domácí zariskovali, vzadu začali hrát na dva obránce, přečíslovali nás a prostě nás přehráli. Postupně jsme odcházeli fyzicky, nejvíc to bylo vidět na Dominiku Němcovi, Štefanovi, Zolotuchinovi, kteří se v první půli doslova vydali. Po hodině nám vlastně zmizela záloha. Chyběla lavička, neměl jsem kluky na střídání. Co říct na závěr? Fotbal se nehraje jen šedesát minut, nestačili jsme s domácími běhat. A je na každém z kluků, když nemůže přijít na trénink – aspoň doma se protáhnout a zaběhat si. Domácím musím pogratulovat. A vysoce hodnotím výkon rozhodčích, odřídili zápas na úrovni.“

Diváků: 100

Rozhodčí: Tereba – Nykl, Hlaváček.

Naši střelci

12 – Ondrůšek (7 doma + 5 venku)

5 – Kocinger (3 + 2), Jackl (4 + 1)

4 – Mustedanagič (2 + 2), Štefan (2 + 2)

3 – Šindelář (2 + 1), Martinic (3 + 0)

2 – D. Němec (1 + 1), Paprčiak (2 + 0)

1 – L. Němec (0 + 1), Sodoma (0 + 1), Štochl (0 + 1), Zahálka (0 + 1), Hergesell (1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Další utkání: Admira B – Union Vršovice, neděle 3. dubna, hřiště ZŠ Hovorčovická, výkop v 17.00 hodin.