Hrozba pádu do divize je stále aktuálnější… FK Admira Praha – MFK Chrudim 1:1, pk 3:4

Příjemné sluneční dopoledne přivítalo hráče obou klubů na kobyliském stadionu Na pecích. Samotné utkání týmů, jejichž poslední střetnutí skončilo drtivou porážkou admiráků 0:7, začalo rozpačitě, z obou stran šlo spíše o oťukávání. Úvod utkání tedy nijak záživný nebyl, za zmínku snad jen stojí hlavička chrudimského Váchy, která však skončila dobrý metr vedle levé tyče Kučerovy branky. Postupem času začali mít hlavní slovo na trávníku černobílí, Majer se pokoušel o četné průnikové nahrávky, jenže jim vždy chyběl kousek přesnosti či delší krok útočníků. Zaslouženě jsme se ujali vedení, které přišlo ze situace ve 23. minutě. Čmejla prostrčil míč mezi beky na Proška, který šel sám na Mrázka. Ten však jeho pokus vystihl a ve vápně vznikla obří „trma vrma“. Nejlépe se zorientoval kapitán Majer a míč doklepl do opuštěné branky – 1:0. Za dvě minuty mohla být pozice kobyliského celku ještě lepší, Čmejla opět vysunul Proška, který v ložence tentokráte pálil těsně vedle. Bohužel, tohle byla veliká šance… Po této šanci se osmělili i hosté, jejich hlavní postavou byl agilní hrot Kopecký. Nejdříve pálil zpoza vápna těsně vedle levé tyče a ve 40. minutě po nádherné střele z přímého kopu trefil břevno! Těsně před odchodem do kabin mohl zvýšit vedení Majer, ale Farkašův centr před ním odehrál obránce doslova v poslední chvíli. Do kabin se tedy odcházelo za admiráckého vedení 1:0.
Začátek druhé půle se nesl v podobě té první. Prošek se řítil do zajímavého brejku, bohužel v klíčové fázi nenašel nikoho ze spoluhráčů. Poté přišlo ještě pár admiráckých útočných lavin, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Iniciativu začali přebírat hosté. Nejdříve se pokoušeli o střely z dálky, s těmi však Kučera práci neměl. V 55. minutě však vtrhli hosté do rohu vápna, následovala přihrávka pod sebe směřující před branku, kterou však zastavil Vosický. K smůle všech admiráků bohužel rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Kopecký – 1:1. Hra začala nabírat tvrdší rysy, začalo se i žlutit. Otěže stále třímali v rukou hosté, hráči v černobílém nebyli schopni směrem dopředu vymyslet něco kloudného. V 70. minutě se snažili hru svým příchodem na hřiště oživit Tenkl s Mošnou. Příliš pozitivního efektu to však nepřineslo. Za hosty vtrhl na hřiště exligista Radim Holub, ani on však příliš rozruchu před Kučerou nenapáchal. Utkání nenávratně směřovalo k remíze a pokutovým kopům, když se najednou v obří šanci ocitl Východočech Vácha. Brankář Kučera zaváhal s vyběhnutím, u míče byl pozdě a Vácha jej překonal. Míč směřující do branky však vykopl Sudek na roh. Utkání tedy skončilo remízou 1:1, dá se říci, že nejspíše spravedlivě. Následovaly tedy penaltové kopy. První tři série proběhly naprosto úspěšně, za hosty dokonce uspěl i brankář Mrázek. Od čtvrté série se však začaly hroutit admirácké sny o plusovém bodu, když nedal Vosický. Za hosty byl úspěšný Vácha, a když v páté sérii nedal ani druhý stoper Salašovič, bylo jasné, že i druhý bod poputuje na východ Čech.
Za poslední čtyři zápasy jsme tak urvali pouhý jeden bod. A z toho tři duely jsme hráli doma! Doufejme, že tuto špatnou sérii zlomíme již v příštím kole na hřišti Unionu 2013 v Novém Bydžově.

Foto: Michal Jalovec

Admira: Kučera – Kadlec, Vosický, Salašovič, Sudek – Šimeček – Farkaš (70´ Tenkl), Čmejla (70´ Mošna) – Majer, Liška (75´ Zahálka), Prošek (87´ Martinic).

Chrudim: Mrázek – Adámek, Radouš (K), Vodrážka, Kopecký, Rybička (77´ Holub), Sixta, Drahoš, Vácha, Řezníček, Kesner (90´ Luptovský).

Branky: 23´ Majer – 56´ Kopecký.

Penalty proměnili: Majer, Tenkl, Mošna – Kopecký, Holub, Mrázek, Vácha.

Penalty neproměnili: Vosický, Sudek.

Naši střelci po desátém jarním kole

5 – Liška (3 doma + 2 venku)

4 – Paprčiak (1 doma + 3 venku)

3 – Mošna, Červenka (oba 2+1), Prošek, Vosický (oba 3+0)

2 – Šimeček (0+2), Sodoma (1+1), Majer (2+0)

1 – Martinic, Paťha, Tenkl (0+1)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

O.CH