V Novém Bydžově jsme padli po penaltě Union 2013 – FK Admira Praha 1:0 (0:0)

K utkání s Unionem 2013 jsme jeli posíleni o tři hráče Slavie, z Edenu dorazili Prošek, Mikula a Diop. Zahráli vcelku dobře, šla přes ně řada našich akcí. Do utkání jsme vstoupili aktivně, vypracovávali jsme si šance. Jenže (Majer, Prošek) končily nepřesným zakončením. Utkání zezačátku neprobíhalo v kdovíjakém tempu, trenéři na obou stranách asi nehýřili spokojeností. Ve 21. minutě podržel domácí brankář Nguyen, jinak se poločas dohrál bez výraznější šance.

Začátek druhé půle lépe vyšel domácím, když hrozili hlavně ze standardních situací. Po jednom rohovém kopu také rozhodčí Makovička nařídil penaltu po smůlovaté ruce Salašoviče v našem pokutovém území. Tu v 53. minutě bezpečně proměnil Janda – 1:0. Aktivní jsme byli hlavně před vápnem, dlouho se nám nedařilo dostat dovnitř. V 69. minutě jsme ze skrumáže nastřelili břevno, další zakončení dopadala ještě hůře. A tak jsme tedy z Bydžova odjeli s prázdnou.

Připomeňme, že jak doma s Chrudimí, tak nyní na východě Čech pracovali gólman i obrana dobře, dostali jsme sice dvě branky, ovšem nikoli ze hry, vždy z penalty. Ale kapitálním problémem je pro nás v posledních zápasech gól vstřelit. Proto jsme v Bydžově prohráli…

Utkání zhodnotil trenér Jaroslav Peřina takto: „Opět jsem zklamaný z výsledku, protože naše hra byla dobrá. Nedokážeme otevřít utkání první brankou a příležitosti Majera a Proška prostě volají po gólech. To je to, co nás trápí nejvíce. Domácím jsme povolili pouze dvě šance ze standardních situací, jinak ze hry neměli nic, ale bohužel nám opět míč padne na ruku a je z toho penalta. Situace se začíná jevit velmi kriticky, ale my budeme bojovat dál, protože to mužstvo to v sobě má a já mu maximálně věřím. Kluci potřebují dotlačit dva míče do branky a hned to bude lepší. Prostě pro nás utkáním s Chomutovem začíná takové fotbalové play-off o šesti utkáních, které musíme zvládnout.“

FK Admira Praha: Kučera – Mikula, Salašovič, Martinic, Sudek – Farkaš (68. Čmejla), Tenkl (82. Vosický), Šimeček – Majer (86. Liška), Prošek, Diop (68. Zahálka).

Rozhodčí: Makovička – Němec, Rejžek.

Ve středu 13. května hostíme v dalším mistrovském utkání ČFL tým FK Chomutov. Hraje se na stadionu, výkop v 17.00 hodin.

V neděli 17. května přivítáme SK Převýšov.