Po hrůzném začátku bereme dva body, Kučera chytil dvě penalty FK Admira Praha – FC Chomutov 2:2 (0:2), pk 4:2

Ve středu jsme hostili souseda v tabulce, předposlední Chomutov. A vstup do zápasu jsme měli tedy opravdu tragický. Ve druhé minutě pádil do brejku Majer, z pravé strany se řítil do vápna, jenže jeho nadějnou šanci zablokoval skluzem obránce. A pětiminutovka hrůzy mohla začít. Ve 4. minutě odcentroval míč do vápna Vait, dlouhán Boček jej sklepl pod sebe a Aleš Pikl střelou k vzdálenější tyči otevřel skóre – 0:1. A to v desáté minutě bylo ještě hůře, když Aleš Pikl napodruhé nacentroval míč do vápna na Bočka, který stál sám nehlídán přímo před brankářem. I když mu nevyšlo zpracování, stejně dokázal míč dostat za Kučeru – 0:2. Ve 20. minutě mohli jít hosté již do tříbrankového trháku, ale po standardní situaci dokázal na teč fantasticky zareagovat Kučera. O tři minuty později zahrozil z dálky Tenkl, jeho pokus nakonec skončil dva metry vedle. Za zmínku z první půle stojí přímý kop Pikla, který prolétl těsně nad břevnem Kučery. A z našich šancí zablokovanou střelu Majera a následnou hlavičku po rohovém kopu Salašoviče. Nebo Zahálkovu šanci, kdy stál na desítce proti gólmanovi, ale jeho pokus skončil nad. V první půli náš postupný útok častokrát zastavil praporek pomezního signalizujícího ofsajd.

Do druhé půle vstoupil tým s podobným elánem, jaký ho provázel na konci té první. Hned ve 48. minutě se do vápna probíjel Salašovič, motal soupeře a nakonec vystřelil. Zaťko jeho střelu vyrazil nad sebe a jeden z beků odkopl míč mimo vápno. Následný centr Sudka odhlavičkoval bek přímo na Zahálku, který zpoza vápna z jedné trefil přesně o tyč – 1:2. V 50. minutě nás podržel brankář Kučera, když Piklovo vodění za nos dvou našich beků skončilo střelou, s kterou si gólman Admiry poradil. Vyrovnat jsme dokázali v 72. minutě a velkou zásluhu na tomto gólu má střídající Mošna, když krásným pasem našel rozběhnutého Sudka, který se vřítil do vápna. Před vyběhnuvším Zaťkem míč poslal před branku, kde si z mírného úhlu poradil Majer na výbornou a zavěsil ke vzdálenější tyči – 2:2. O pár minut později dvakrát hrozil před naší brankou Boček. Nejdříve po centru střílel z bezprostřední blízkosti, ale Kučera se na něj vytáhl, a podruhé Boček zkoušel nůžky, ale ty skončily nad brankou.

Do konce zápasu už se nic moc zajímavého nedělo, o vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. V nich byli naši čtyři hráči stoprocentní, zatímco dva pokusy hostů Kučera dokázal zneškodnit. Nakonec jsme si tedy připsali do tabulky dva body, které po prvních deseti minutách musíme brát všemi deseti.

FK Admira Praha: Kučera – Kadlec, Martinic, Salašovič, Sudek – Tenkl (46´ Čmejla) – Farkaš (68´ Mošna), Šimeček (81´ Vosický), Zahálka (77´ Paťha) – Červenka, Majer.

FC Chomutov: Zaťko – Hyneš, Jindráček, Bohata, Kubík, Pikl, Česlák, Grubiša, Strada, Boček, Klimeš.
Náhradníci: Kravar, Tvrdoň, Awuku, Haspra, Fišekovič.

Branky: 48´ Zahálka, 72´ Majer – 4´ Pikl, 10´ Boček.
Penalty proměnili: Majer, Mošna, Červenka, Paťha

Tabulka střelců:

5 – Liška (3 doma + 2 venku)

4 – Paprčiak (1 doma + 3 venku)

3 – Mošna, Červenka (oba 2+1), Prošek, Vosický, Majer (všichni 3+0)

2 – Šimeček (0+2), Sodoma (1+1), Zahálka (2+0)

1 – Martinic, Paťha, Tenkl (0+1)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

O.CH