Studená sprcha během první půle

V minulém, vloženém kole doma s Chomutovem jsme inkasovali během prvních minut. V druhé půli jsme však utkání vyrovnali a posléze v pokutových kopech získali plusový bod. Kdo by čekal, že mužstvu již tentokráte úvodní minuty vyjdou, tak byl na omylu. Samotná první minuta však mizerná nebyla, do šance se ihned po rozehře tlačil po Mošnově pasu Liška, ale vychýlil se z dobré střelecké pozice a jeho následnou přihrávku pod sebe snadno lapil brankář Ottmar. Jenže ve čtvrté minutě bylo všechno jinak, zprava přišel míč do vápna přes dva admirácké hráče na Tomáše Sedláčka, který z úhlu neměl problém překonat tvrdou střelou Kučeru – 0:1. Hra černobílých byla ihned po tomto gólu zmatečná, což hráčům v podstatě vydrželo až do samotného konce zápasu. Dvořák pokoušel své štěstí z dálky, ale Kučera byl připraven k zákroku. Udeřilo tedy až ve 21. minutě, kdy dostal převýšovský Urbanec mnoho prostoru ve středu hřiště, kde byl prakticky sám. Vzal za to z nějakých pětadvaceti metrů a rozvlnil síť za Kučerou- 0:2. Za jedenáct minut lovil Kučera míč z branky potřetí, jelikož Sedláček dostal ideální míč mezi oba stopery a utíkal tak sám na brankáře. Bývalý ligista si poradil tak jak měl a poslal míč podél Kučery do branky – 0:3. Hosté byli zkrátka aktivnější, přesnější a ve všech ohledech o třídu lepší než domácí soubor. Na odchodnou do kabin přibalil Admiře Urbanec svou dorážkou pečeť na rozhodnutí o vítězi klání- 0:4. Se svěšenými hlavami odcházela domácí jedenáctka v čele se svým trenérem do kabin, zatímco nemalý počet diváků odešel po čtvrtém gólu radši domů, chystat se k obědu.

O poločase nastoupil místo Martinice do sestavy Vosický, což byla jediná změna, kterou nám o poločase nachystal trenér Peřina. Hosté již nepůsobili dojmem, že by chtěli nasázet co nejvíce branek a zbořit své osobní rekordy, spíše v klidu kontrolovali hru. Neměli se čeho obávat, jelikož admirácká ofenzíva byla opravdu bezzubá a chyby v defenzivě nevymizeli a ještě se Převýšovští dostávali do šancí. V 54. minutě se mohl radovat Mareš z přímého kopu, ale jeho pokus skončil vedle. V 66. minutě zachraňoval situaci Kučera, když si poradil s nepříjemnou střelou. Mírné oživení přinesl střídající Marek Paťha, který v 76. minutě napřáhl k nejnebezpečnější admirácké střele (a že jich bylo!), Ottmar se však blýskl efektivním zákrokem. V 86. minutě měl obří příležitost Sedláček, ale Kučeru neprostřelil. Stejně tak o minutu později Urbanec, který nechal vyniknout domácího brankáře. Utkání tedy skončilo 0:4, všechny góly padly v prvním poločasu. Nebudeme si nic nalhávat, brankový rozdíl mohl být ještě o pár gólů větší nebýt zákroků brankáře Kučery. V tomto zápase bylo vše špatně, rychle zapomenout. Do karet nám hraje prohra Písku s Vyšehradem, ale abychom se vůbec mohli ohlížet na soupeře, musíme začít sami vyhrávat. A to již příště na Meteoru.

FK Admira Praha – SK Převýšov 0:4 (0:4)

Branky: 4´a 33´ Sedláček, 21´a 44´ Urbanec

FK Admira Praha: Kučera – Kadlec, Martinic (45´ Vosický), Salašovič, Sudek- Mošna (65´Paťha), Majer, Čmejla (58´Farkaš), Tenkl, Zahálka- Liška.

SK Převýšov: Ottmar – Černý, Petrášek, Mareš, Labík (72´Kučera), Kraják, Kopáč, Špidlen, Dvořák, Urbanec, Sedláček (87´Bodlák)

Tabulka střelců:

5 – Liška (3 doma + 2 venku)

4 – Paprčiak (1 doma + 3 venku)

3 – Mošna, Červenka (oba 2+1), Prošek, Vosický, Majer (všichni 3+0)

2 – Šimeček (0+2), Sodoma (1+1)

1 – Martinic, Paťha, Tenkl (0+1), Zahálka (1+0)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

O.CH

Příští utkání: Meteor VIII – Admira, neděle 24. května, výkop v Libni v 10.15 hodin