V derby jsme zvítězili. I díky „farmářům“ FK Meteor VIII – FK Admira 0:3 (0:2)

FK Meteor Praha VIII - FK Admira Praha 0:3

Tradičnímu derby Prahy 8 předcházela smutná povinnost, kdy hráči a fanoušci uctili na stadionu v Libni minutou ticha památku zesnulé paní Jarmily Procházkové, která v uplynulém týdnu zemřela. Byla to věrná fanynka Meteoru, i ve svém úctyhodném věku do posledních chvil čiperná. Admira tímto vyslovuje svou upřímnou soustrast.

Nyní však přejděme k příjemnějším starostem a to k samotnému utkání. Z Edenu nás přijeli posílit Mikula, Černý, Hrubý a Červenka. Díky jim za výraznou výpomoc!

První minuty byly z obou stran rozpačité, po úvodní rozhárané desetiminutovce se však jasně žezla zápasu chopili hráči v černobílých dresech a do konce zápasu ho již nepustili. Hýřili pohybem, byli aktivnější, v kombinaci mnohem přesnější. Ve 25. minutě se k překvapení všech již radovali fanoušci domácích, když jejich oblíbenci dosáhli vstřelené branky. Nevšimli si však, že už nějaký čas vlaje ve vzduchu zdvižený praporek asistentky rozhodčí. Z Kučerova výkopu pak také vznikla minela, která nám umožnila odskočit Libeňským. Stoper Moudrý si špatně zpracoval míč, následně mu ho vypíchl dotěrný Černý. Utíkal sám na brankáře Michňu, ale před vápnem poslal míč do běhu Červenkovi, které po zemi Michňu prostřelil – 0:1. Za pár minut přišel v meteorské obraně podobný kiks a opět u toho byl napadající Černý. I nyní uspěl, odebral zadákům míč a poslal jej do náběhu Mikulovi, jehož centr odvracela obrana s pořádnými potížemi. I Admiře neuznala hlavní sudí zápas branku, když centrujícímu Mikulovi těsně unikl míč za brankovou čáru a následné přesné zakončení již bylo k ničemu. Nutno uznat, že obě branky nebyly uznány po právu. Do konce první půle se nám ještě skóre podařilo navýšit, když po pohledné kombinaci centroval do vápna Šimeček a kapitán Majer ve skluzu dostal míč za libeňského brankáře – 0:2. Do kabin se tedy odcházelo za admiráckého dvoubrankového vedení, přičemž se sluší říci, že naprosto zaslouženě.

Kdo by v druhé půli očekával nápor zelenobílých a vypracování nějakého tlaku, ten se zle mýlil. Iniciativu opět přebralo mužstvo trenéra Peřiny, jako první zaujal svým volejem Hrubý. Jeho projektil však vyrazil Michňa a následně dorážející Červenka stál již v ofsajdu. Jediná šance Meteoru přišla po rohovém kopu, když hlavičkoval Moudrý. Jeho pokus skončil nad břevnem a tím by bylo shrnuto vše podstatné, co se ve vápně před brankou Kučery odehrálo. Přesuňme se tedy na druhou stranu hřiště, kde bylo o poznání rušněji. V 55. minutě dostal výbornou přihrávku za obranu Červenka, míč si potáhl až do vápna, kde se snažil procedit míč na Majera, ale přihrávku se záhadně podařilo dvěma domácím obráncům dostat do vlastní sítě. Posledním, kdo se míče dotkl, byl Havel – 0:3. Hra gradovala, Admira meteorácké hráče rozebírala. V 64. minutě přenesl hru křížem Mošna na Mikulu, který našel na malém vápně Tenkla, ten ale branku přestřelil. Stejná dvojice si akci zopakovala o dvě minuty později, Mikula nahrával a Tenkl ze slibné pozice střílel. Nyní však pálil z hranice velkého vápna, ale opět jen do ochrané sítě nad brankou. Opravdu perné minuty zažívali beci Meteoru, za pár okamžiků se do samostatného úniku řítil po vysunutí Červenky Mošna. Ale vychytal jej fantastickým zákrokem Michňa. Kolem vápna Meteoru bylo neustále rušno, lítal do něj centr za centrem. Kombinace admiráků byla pestrá, nápaditá. Do velké šance se po prozíravé výměně míče Mošny s Čmejlou dostal Červenka, ale jeho pokus byl tečován nad. Minuty utíkaly, nadešel konec zápasu. Admira tedy vyhrála nad domácím Meteorem 0:3, i když rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší.

Za týden hostíme doma Louňovice, které vede bývalý admirácký trenér Karel Jeřábek. Situaci ohledně záchrany máme ve svých rukou!

O.CH

Admira: Kučera – Mikula, Salašovič, Vosický, Sudek – Majer (69. Zahálka), Černý (85. Kurek), Hrubý (60. Mošna), Šimeček, Tenkl (79. Čmejla) – Červenka.

Rozhodčí: Kramlová – Benedikt, Šafránková.

Přihlíželo 360 diváků, ti z Kobylis odjížděli podstatně spokojenější než domácí Libeňáci.

Hodnocení utkání z pohledu našeho trenéra Jaroslava Peřiny: „V dnešním derby jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Pomohla nám první branka, která nás uklidnila, a hru jsme měli pod kontrolou až do konce poločasu. Ve druhém jsme na chvilku ztratili koncentraci, domácí hrozili ze standardních situací, ale naštěstí žádnou z nich neproměnili. V závěru jsme neproměnili několik šancí, ale jsem spokojený hlavně s nulou na kontě obdržených branek. Dnes s námi poprvé šlo více hráčů ze Slavie a to hlavně proto, abychom vyčistili hlavu ostatním našim hráčům, a zároveň přinesli kvalitu do naší hry. To se naprosto vyplnilo. Jsem za to moc rád.“

Foto: Svatopluk Samler. Děkujeme!

Naši střelci po 31 odehraných zápasech

5 – Liška (3 doma + 2 venku)

4 – Paprčiak (1+3), Červenka (2+2), Majer (3+1)

3 – Mošna (2+1), Prošek, Vosický (oba 3+0)

2 – Šimeček (0+2), Sodoma (1+1)

1 – Martinic, Paťha, Tenkl (0+1), Zahálka (1+0)

*vlastní gól si vstřelily Čáslav a Meteor

V příštím kole přijede k předposlednímu domácímu zápasu ČFL Slavia Louňovice. Hraje se v neděli 31. května, výkop tradičně od 1015.