Výborně! Své „El clásico“ Prahy 8 zvládlo i béčko FK Admira Praha B – FK Meteor Praha VIII B 2:0 (1:0)

Týden poté, co A-tým vyhrál v Libni nad A-týmem Meteoru, se na trávníku hřiště ZŠ Hovorčovická utkaly v přeborovém derby rezervy obou klubů. V mimořádně důležitém utkání, kdy se hrálo o šest bodů, jsme zvítězili 2:0 a bodově jsme se na svého soupeře dotáhli. Oplatili jsme tak zelenobílým podzimní porážku 2:5. Trenérovi Ollému vyšlo přání uhrát v tomto a předchozím domácím utkání dohromady šest bodů.

Škoda že se nám nepodařilo vstřelit ještě o gól víc, takhle mají Libeňští lepší vzájemné zápasy.

Vyhráli jsme po zásluze především proto, že jsme dokázali skórovat, v čemž soupeři úspěšně zabránila naše defenziva s brankářem Žulevičem.

Ráz derby dal Kurek už v 5. minutě, kdy vypálil a nejistý gólman Meteoru Hradecký vyrazil balón k tyči – ale do sítě. Byl to Jirkův první gól za béčko v této sezoně.

Vedení 1:0 náš tým zklidnilo a měli jsme po celý zápas mírně navrch. Opět Kurek přidal v 78. minutě druhý gól. Taky to nebyla zrovna „televizní trefa“, ale v podstatě definitivně zlomila odpor soupeře.

Derby se nehrálo nijak přehnaně tvrdě, na obou stranách sudí Gunitš udělil dvě ŽK (u nás takovou tu „tradiční“ Mamurovovi a Dominiku Němcovi).

Admira B: Žulevič – Mamurov, Martinic, Lukáš Němec, Kvapil – Kurek, Lupínek, Šindelář, Jackl (88. Beníšek) – Ondrůšek, Dominik Němec (74. Teftag).

Rozhodčí: Gunitš – Nykl, Čermák

Přihlíželo 60 diváků.

Hodnocení trenéra našeho mužstva René Ollého: „Spokojen jsem se třemi body z derby. Pochvalu zaslouží hlavně Martinic, Kurek a Jackl. Nespokojen jsem s tím, že jsme nevyhráli o tři branky, kvůli čemuž máme s Meteorem B horší vzájemné zápasy. Šancí jsme přitom měli spoustu. Mám pocit, že hráči, ačkoli věděli, o co se hraje, střeleckými příležitostmi pohrdají. Co neproměnil třeba zkušený Šindelář, to bylo neskutečné, nedat gól necelého půl metru před lajnou, to rozum nebere… Nic není zatím rozhodnuto, ani v divizi, ani v přeboru, a nás čekají mimořádně těžké zápasy ve Střešovicích a s Uhelnými sklady, které teď střílejí góly jako na běžícím pásu. Ve Střešovicích musíme určitě zabodovat!“

Naši střelci

14 – Ondrůšek (7 doma + 7 venku)

5 – Kocinger (3 + 2), Jackl (4 + 1)

4 – Mustedanagič, Šindelář, Štefan (2 + 2)

3 – D. Němec (2 + 1), Martinic (3 + 0)

2 – Zolotuchin, Paprčiak, Kurek (2 + 0)

1 – L. Němec, Sodoma, Štochl, Zahálka (0 + 1), Lupínek, Hergesell (1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Další utkání: Střešovice – Admira B, sobota 6. června, výkop v 10.15 hodin.