Bod z nervózního mače brali s potěšením oba soupeři SK Střešovice 1911 – FK Admira Praha B 2:2 (1:1)

zastavil u tyče stojící Vyjdák.

Ve 20. minutě přišla spolupráce bratrů Němců. Dominik zahrával rohový kop, na míč si na bližší tyči naskočil Lukáš a hlavou jej poslal do sítě – 0:1.

Ve 24. minutě Šindelář na hranici vápna nezvládl odkop a domácí Vyjdák snadno překonal našeho brankáře Jakimeczka – 1:1.

Po přestávce nejdříve střešovický Inneman trefil tyč.

A zanedlouho šli podruhé do vedení naši hráči. Mamurov v 54. minutě přesným centrem našel ve vápně domácích volného D. Němce, který hlavičkoval k tyči – 1:2.

Po druhém rohovém kopu za sebou v 64. minutě podběhl náš brankář Jakimeczko centrovaný míč, Kvapil nepokryl střešovického Šulce a ten snadno hlavou – 2:2.

V závěru domácí tlačili a buďme rádi, že se skóre už nezměnilo. Zvlášť, když si v 90. minutě málem vstřelil „vlastence“ L. Němec…

Střešovice: Šilhavý – Vyjdák (86. Jelínek), Inneman, Zimčík, Charvát – Semrád, Smejtek, Vokurka, Kašpar (66. Brantal) – Šulc (90+1. Vodička), Rothe.

Admira B: Jakimeczko – Mamurov, Jackl, L. Němec, Kvapil – Lupínek, Šindelář, Štochl, Beníšek (88. Panýrek) – D. Němec (86. Kyrpychenko), Ondrůšek (71. Nebeský).

A co na to trenéři?

Radek Trhlík (Střešovice): „S bodem musíme být spokojení. Pojistili jsme si tím desáté místo. Odehráli jsme dobrý zápas, soupeř měl svou kvalitu. Bylo to nahoru – dolů, hlavně v první půli. Ve druhé půli jsme byli lepší my. Oni jednou vystřelili na branku a byl z toho gól. My jsme měli přehršel šancí, ale gól nedáme a to nás sráží. Proto musíme být s remízou spokojení.”

René Ollé (Admira B): „Z obou stran nervózní utkání, domácí z předchozích šesti uhráli jen dva body, a tak chtěli konečně vyhrát. V první půli jsme zbytečně ztratili vedení po nedůsledném odkopu Šindeláře. Na začátku druhé půli na nás Střešovice vlítly, nastřelily tyč, měly další šance. Přežili jsme a šli jsme podruhé do vedení. Jenže zase přišla zbytečná chyba při bránění rohového kopu, Jakimeczko asi neodhadl přesně let míče, nedosáhl na něj, a Kvapil, který měl osobně bránit Šulce, jmenovaného nebránil… Vrátím se k chybám, kterých se dopouštíme a které nás zbytečně srážejí. Sami nabízíme soupeřům standardní situace. Trápí nás nekoncentrovanost bezprostředně po ztrátě míče, pak zbytečně inkasujeme. V této soutěži se každá chyba nemilosrdně trestá.

Ocenil bych výkon Lupínka, hlavně jeho nasazení. Zahráli si i dva dorostenci a přesvědčili se, že Česká liga dorostu a Pražský přebor jsou někde úplně jinde. Byla to pro ně hodně cenná zkušenost pro budoucnost.

Buďme spokojeni s bodem, ale přiznejme si, že jsme na jaře venku ani jednou nevyhráli. Nečekaný výsledek utkání US – Tempo 2:4 situaci v tabulce zamotal, a tak se o naší záchraně bude rozhodovat v posledním kole, a to v domácím utkání právě s US.“

S využitím serveru www.fotbalpraha.cz – api –

Naši střelci

14 – Ondrůšek (7 doma + 7 venku)

5 – Kocinger (3 + 2), Jackl (4 + 1)

4 – D. Němec, Mustedanagič, Šindelář, Štefan (2 + 2)

3 – Martinic (3 + 0)

2 – L. Němec (0 + 2), Zolotuchin, Paprčiak, Kurek (2 + 0)

1 – Sodoma, Štochl, Zahálka (0 + 1), Lupínek, Hergesell (1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Poslední utkání s Uhelnými sklady bychom měli sehrát v neděli 14. června od 17.00 hodin na hřišti ZŠ Hovorčovická. Je ale možné, že PFS nařídí jednotný čas pro všechna ohrožená mužstva.Sledujte tento web. Včas budeme informovat!