Po porážce na Střížkově je sestup do divize jistý Bohemians Praha – FK Admira Praha 2:0 (1:0)

Sousedské derby jsme na hřišti ryze profesionálního týmu, který měl oproti všem ostatním mužstvům v ČFL nadstandardní podmínky a který s přehledem postoupil do FNL, čestně prohráli. Odehráli jsme ho bez posil z Edenu. Domácí, v jejichž dresu nastoupili exligoví borci Winter, Šimák či Laštovka, vstřelili poměrně brzy vedoucí gól. Ve druhé půli přidali ze závaru po přímém kopu druhou branku a podle očekávání vyhráli. Admira bojovala, ale nestačilo to. Vyrovnat na 1:1 mohl Majer, ale nastřelil jen tyč. Budiž řečeno, že taky Střížkovští trefili břevno. V závěru nám nebyl uznán gól Vosického pro ofsajd.

Branky: v 11. minutě po centru zprava zakončoval přesně Volek – 1:0; v 65. minutě po přímém kopu dotlačil zblízka míč do sítě Laštovka – 2:0.

Admira: Kučera – Kadlec, Martinic, Vosický, Sudek – Majer (61. Kurek), Mošna (80. Paťha), Farkaš, Čmejla (57. Tenkl), Šimeček – Zahálka.

Rozhodčí: Vlček – Koval, Musil.

Diváci: 303

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: „Chtěli jsme utkání odehrát kvalitně z obranné fáze a vyrážet k rychlým brejkům. Záměr se nám dařil, a to i přesto, že jsme v 11. minutě obdrželi jednoduchou branku. Dokázali jsme si vytvořit pár situací, které jsme však nedotáhli do úspěšného konce. Soupeř hrál velmi kvalitně na míči a nám postupně docházely síly. Přesto jsme si ve druhém poločase vytvořili dvě velké šance, dokonce jsme vstřelili i branku, ale kvůli postavení v ofsajdu nám nebyla uznána, bohužel. Poté jsme inkasovali ze standardní situace, kdy prostě a jednoduše špatně dohrajeme situaci a soupeř nás potrestá.
Bohužel tento výsledek pro nás znamená sestup, což je velmi nepříjemné a je to nesplnění úkolu, které naše mužstvo dostalo. Musíme se tedy pokusit rozloučit se s našimi diváky alespoň výhrou v posledním domácím utkání s Pískem, protože naše bilance na domácím hřišti je opravdu tristní.“

Po dvou letech působení v ČFL se tak s touto soutěží musíme rozloučit a počkáme si na rozlosování divizních skupin. Nové soupeře a konkrétní skupinu budeme znát 25. června.

Poslední utkání v ČFL, které pro nás již nic neřeší, sehrajeme doma s FC Písek. Termín a čas výkopu sdělíme okamžitě poté, co o něm rozhodně řídicí orgán soutěže. Sledujte tento web a plakátovací plochy.