Známe termíny baráže U14 o elitní skupinu České ligy žáků

Po dohodě s FK Baník Most 1909 budou barážová utkání žáků kategorie U14 o účast v elitní A-skupině České ligy žáků sehrána takto:

FK Baník Most – FK Admira Praha v úterý 9. června, Most, areál TCM, výkop ve 13.30

FK Admira Praha – FK Baník Most v pátek 12. června, stadion Na pecích, výkop ve 14.00

Vítěz baráže bude v ročníku 2015/2015 hrát elitní A-skupinu, poražený C-skupinu

Velký úspěch admiráckého mládežnického fotbalu
Naši starší žáci U15 a U14 vyhráli své skupiny České ligy!

V rozhodujícím utkání nadstavby mezi SK Vyšehrad a Admirou v kategorii U15 – skupině C náš tým vyhrál 3:2, když rozhodující gól na hřišti v Krči vstřelil těsně před koncem Krčmář. Tím se Admira (na snímku) stala celkovým vítězem soutěže.

V kategorii U14 skončil zápas mezi Vyšehradem a Admirou naším vítězstvím 19:0. Také tento náš tým svou soutěž vyhrál, a to s naprostou převahou.

A teď baráž o elitní žákovskou ligu!

Vítězství U15, neboli Vikingů, zajistilo našemu klubu šanci sehrát baráž systémem venku – doma o postup do elitní skupiny České ligy žáků pro příští sezonu 2015/2015. Barážovým soupeřem by měl být Admiře Baník Most, jehož tým U15 skončil v elitní skupině poslední.

Dvoukolovou baráž za Admiru sehrají Tygři U14, a to zřejmě proti Baníku Most U14.

Pokud máme správné informace, nastoupí Tygři proti Severočechům v úterý 9. června v Mostě a k odvetě doma, na Admiře, v pátek 12. června.

Tyto údaje ještě upřesníme a potvrdíme.

Vítěz baráže si vybojuje právo účasti v elitní skupině, kterou hrají kromě Mostu AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, 1.FK Příbram, FK Pardubice, FC Hradec Králové, FK Teplice, FC Viktoria Plzeň, SK Dynamo Č. Budějovice, FK Mladá Boleslav, FK Dukla Praha a FK Baník Sokolov. Tedy vesměs špičkové profesionální kluby českého fotbalu.

Poražený pak bude hrát napříště C-skupinu České ligy žáků.

Už sama účast v baráži je historickým úspěchem FK Admira Praha!

Tři čtvrtiny účastníků ankety věřily v záchranu

S příchodem trenéra Jaroslava Peřiny a asistenta Pavla Jíchy do FK Admira jsme na stránkách našeho klubu otevřeli anketu na téma „záchrana, nebo sestup A-týmu?“.

Zúčastnilo se jí celkem 223 hlasujících. Z nich 39 optimisticky věřilo v posun našeho A-mužstva do první poloviny tabulky. Na klidný střed to vidělo 21 hlasujících. Přesně 104 účastníků ankety sice počítalo s potížemi, ale přesto očekávalo nakonec záchranu.

Jen 59 lidí předpovědělo to, co se teď skutečně stalo – pád Admiry do divize. Tedy 26,4 procenta…

Řečí čísel vyjádřeno, po prvních šesti jarních kolech to opravdu na záchranu vypadalo. Čtyřikrát jsme totiž vyhráli, jednou jsme remizovali venku (a pak podlehli na penalty) a pouze jednou jsme byli těsně poraženi. Na Admiře i mezi fanoušky zavládl mírný optimismus.

Jenže dalších deset utkání a to, co se v nich na hřištích odehrávalo, by bylo téma na obsáhlý rozbor a diskuzi. Jako by v dresech Admiry najednou na trávník nastupovalo jiné, o třídu horší mužstvo.

Z těchto deseti utkání jsme totiž vyhráli jen jediné – na Meteoru. Jednou jsme zvítězili aspoň na penalty, jednou jsme na penalty prohráli. A sedmkrát (!) jsme byli poraženi. Nestříleli jsme branky, zato jsme až moc lehce inkasovali. Skóre v těch sedmi prohraných utkáních je alarmující – 2:18!

A domácí porážky 0:4 s Převýšovem či 0:5 s Louňovicemi, to už je do jisté míry i hazard s dobrým renomé klubu a přízní diváků.

Co dál? Oklepat se, vzít na vědomí realitu a poctivě se začít připravovat na divizi. A nejen pokud jde o fotbalisty, ale i o funkcionáře klubu.

Ani v nižší soutěži, ať nás řídící orgán nasadí do kterékoli ze tří skupin, nečeká náš tým žádný med. A jen jako memento si připomeňme fakt, že v sezoně 2002/2003 jsme z ČFL sestoupili poprvé. A za rok už jsme byli v přeboru Prahy.

-api-

Novodobá historie FK Admira Praha

jaro 1989 – divize, sestup do přeboru

podzim 1989 až jaro 1993 – přebor, postup do divize

podzim 1993 až jaro 1996 – divize, postup do ČFL

podzim 1996 až jaro 2003 – ČFL, sestup do divize

podzim 2003 až jaro 2004 – divize, sestup do přeboru

podzim 2004 až jaro 2006 – přebor, postup do divize

podzim 2006 až jaro 2013 – divize, postup do ČFL

podzim 2013 až jaro 2015 – ČFL, sestup do divize

* Náš A-tým opouští po dvou letech ČFL

*Los divizních skupin budeme znát 25. června

*Béčko čeká klíčový zápas jara doma s US Praha

*Tým U19 zachránil pro Admiru Českou ligu!

*Družstva U15 a U14 vyhrála své skupiny České ligy

Čtěte v jednotlivých rubrikách