Rozlučka s ČFL nám nevyšla…FK Admira Praha – FC Písek 0:1 (0:0)

Pro kobyliskou kopanou byl čas výkopu velmi netradiční. Fotbalová asociace rozhodla, že se zápasy týmů, které stále bojovaly o udržení v soutěži, budou hrát ve stejný čas. Bylo jasné, že sestoupí čtyři týmy (Meteor a Admira byly jisté, dalšími ohroženými byly Písek, Union 2013, Chomutov a Čáslav).

A jelikož naším soupeřem v posledním kole byl zachraňující se Písek, museli ti, kteří se chtěli s účastí Admiry v ČFL rozloučit, přijít až v 17.00. Aby byl Písek v klidu, potřeboval zvítězit, protože měl na první sestupové místo náskok pouhého jednoho bodu.
Vstup do utkání se lépe povedl hráčům v černobílých dresech. Byli aktivnější a dávali paradoxně více najevo vůli po vítězství. Do první větší šance se dostal Vosický, který zakončoval rohový kop nůžkami. Ač jeho pokus gólem neskončil, zasloužil si potlesk na tribuně. Domácí obraně se úspěšně dařilo odvracet a zneškodňovat útoky hostů, které vedl především exligista Slepička. V bráně domácích se také poprvé představil dorostenec Jakimeczko. Nezachytal vůbec zle, například ve 35. minutě zlikvidoval rychlým výběhem šanci právě Slepičkovi nebo ochozy ocenily jeho pohotový zákrok proti střele z hranice desítky. Postupem času však otěže zápasu přebírali hráči Písku a dostávali se do šancí. Většina z nich však končila nepřesnou přihrávkou nebo střelou nad. Z našich šancí se dá vypíchnout snad střela Tenkla, nicméně i ta skončila mimo tři tyče. Do kabin tedy mužstva odcházela smírně – 0:0.
Druhá půle již nebyla z domácího pohledu tolik aktivní. Hosté chtěli urvat tři body, navíc když jim hlasatel utkání oznámil, že se Čáslav ujala vedení v zápase s Chrudimí a Union hraje s Jirny stále nerozhodně. V 57. minutě nastřelili hosté břevno, o šest minut později se však míč za naším brankářem třepal v síti. To měli hosté přímý kop, který byl přetažen až na zadní tyč, kde vyplaval zcela volný Held a pěknou křížnou střelou nasměroval Písek k udržení v soutěži. Brankář Jakimeczko byl bezmocný – 0:1. A to mohlo být v 75. minutě ještě hůře, kdyby parádním zákrokem nevytáhl Jakimeczko míč po střele z blízka na tyč. V závěru zápasu jsme se ještě nadechovali k protiúderu, že bychom snad mohli srovnat. Nejblíže byla Zahálkova střela, kterou však brankář Štěpanovský vytáhl na roh. Utkání tedy skončilo výsledkem 0:1, který zajistil hostům setrvání v soutěži, a bezprostředně po konečném hvizdu propukly jejich oslavy. Písek se udržel, stejně jako Čáslav. Sestoupily Union 2013, Chomutov, Admira a Meteor.

Naši hráči opouštěli plochu se svěšenými hlavami a myšlenkami na to, že celou sezónu asi neodehráli nejlépe. Snad to bude od srpna v divizi zcela jiná káva!

FK Admira: Jakimeczko – Kadlec (73. Mamurov), Martinic, Vosický, Sudek – Kurek (67. Zahálka), Tenkl, Farkaš, Šimeček (77. Čmejla), Paťha (77. Mošna) – Majer.

FC Písek: Štěpanovský – Sajtl, Holub, Kalášek, Šlehofer – Voráček (79. Zahrádka), Milec (32. Held), Nohava, Ježdík (90.+2. Zeman) – Slepička, Němec (62. Zušťák).

Branka: 63. Held.

ŽK: Šimeček, Tenkl, Mamurov – Holub, Šlehofer, Zušťák, Ježdík.

Rozhodčí: Drábek – Šedivka, Dujsík.

Na poslední utkání v ČFL přišlo v netradičním čase 230 diváků.

Konečná tabulka našich střelců 2014/2015

5 – Liška (3 doma + 2 venku)

4 – Paprčiak (1+3), Červenka (2+2), Majer (3+1)

3 – Mošna (2+1), Prošek, Vosický (oba 3+0)

2 – Šimeček (0+2), Sodoma (1+1)

1 – Martinic, Paťha, Tenkl (0+1), Zahálka (1+0)

*vlastní gól si vstřelily Čáslav a Meteor

O.CH

Jak to bude v ČFL 2015/2016?

Bohužel, bez našeho mužstva. Ale určitě to bude zajímavá soutěž! I když se zatím neví, jak vlastně bude vypadat a kdo si ji zahraje a kdo ne.

*Z FNL sem sestoupily Baník Most a FK Kolín. To je realita.

*Měli by v ní ale chybět Bohemians Praha, kteří si vybojovali právo postupu do FNL. Po Praze se sice šušká, že možná postup odmítnou, ale spíš jde jen o šuškandu.

*Na webu Viktorie Jirny jsme zaznamenali hodně zajímavou zprávu – citujeme: „Rýsuje se možnost zahrát si NFL ! V případě neudělení licence klubu Viktorie Žižkov by se otevřela možnost zahrát si FNL v soutěžním ročníku 2015/2016 pro naši Viktorii!“ Takže – Jirny že by hrály II. ligu? Kde? A co by bylo se slavnou Viktorkou Žižkov? Zase – zatím jen šuškanda…

*S velkou pravděpodobností ovšem postupují do ČFL čtyři týmy, a sice vítězové skupin divize Tachov, Brozany a Dobrovice a z druhého místa v A-skupině FC MAS Táborsko B.

*Béčko Táborska má nahradit Slavii Louňovice, která se do ČFL propříště nepřihlásila. Táborští na dálku sváděli boj s Benátkami nad Jizerou, které o postup do ČFL také hodně stály. V C-skupině divize skončily také druhé, ale Jihočeši mají lepší bilanci.

*Jihočeský klub naopak zruší juniorku, která hrála nepopulární juniorskou ligu, a cestami do Třince, Uherského Hradiště či Ostravy značně vysávala klubovou pokladnu. A béčku se dostane patřičná pozornost a podpora vedení klubu. Druhou ligu tak bude hrát Táborsko nadále v Sezimově Ústí, kde má schválený stadion, ČFL bude kopat béčko na Svépomoci v Táboře, kde léta hrávaly Vodní stavby Tábor.

*Všechny otázky zodpoví s jistotou losovací aktiv Komise pro řízení soutěží v Čechách FAČR, který se koná 25. června.