Měníme trenéra: A-tým povede Jindřich Tichai

Půlroční trenérská mise Jaroslava Peřiny a asistenta Pavla Jíchy skončila. Pod taktovkou tohoto tandemu Admira po nadějném vstupu do jara 2015 od derby s Vyšehradem v ČFL jen paběrkovala, doma utrpěla dvě ostudné porážky 0:4 a 0:5 a nakonec spadla do divize. Nicméně, staré české úsloví praví: všechno zlé je pro něco dobré. Po dvou letech se tedy náš A-tým vrací do divize, kde ho povede nový trenér Jindřich Tichai.

Mnohým admirákům známé jméno! Ano, Jindra za Admiru od jara 2008 do léta 2009 chytal a nyní se do Kobylis vrací na svou vůbec první trenérskou štaci mezi dospělými. V samém počátku jeho „černobílého“ působení jsme mu položili aspoň pár otázek na uvítanou.

*Vítej zpátky na Admiře, Jindro. Co bys o sobě řekl admirácké veřejnosti a hlavně těm, kteří už si na tebe nebudou pamatovat?

Na Admiře jsem poprvé působil již před dvaceti lety v dorostu. Poté jsem se vrátil a začal jsem před osmi lety svoji trenérskou kariéru u přípravek a ještě jsem pomáhal v mužích. Spíše ale jako brankářská dvojka, jelikož moje koleno už nedokázalo zvládat opakovanou zátěž.

*Popiš prosím aspoň krátce svou kariéru aktivního hráče a dosavadní štace trenéra…

S fotbalem jsem začal v Admiře. Prošel jsem pak Viktorkou 8, Českým Brodem, Kolínem, Velimí a končil jsem zase v Admiře. Trenérská dráha je zatím krátká, dva roky na Admiře v přípravkových kategorií. A poté jsem šest let působil na Meteoru u všech dorosteneckých kategorií, z toho poslední tři roky u U19, kde se nám podařilo postoupit do celostátní ligy.

*Pikantní je fakt, že do Admiry přicházíš právě z libeňského Meteoru, kde jsi vedl dorostence v celostátní 1. lize. Proč teď volíš právě rivalský klub v Kobylisích?

Proč Admira? Po roce v celostátní lize dorostu jsem chtěl udělat krok dál a posunout se k mužům. A Admira byla první, kdo mě oslovil. Navíc zde znám většinu lidí, kteří již dlouho pracují pro klub. A i když jsem působil na Meteoru, vždy se ke mně chovali slušně. Navíc Admira má dobré zázemí a příjemný areál.

*Jak se vlastně tvé angažmá v Admiře zrodilo? Je fakt, že tvoje jméno kroužilo nad stadionem už v době, kdy mužstvo dokončovalo ČFL…

Pravidelně chodím na nedělní zápasy a vždy se s někým z funkcionářů dám do řeči. A tak mezi řečí jsem se zmínil, že budu odcházet z Meteoru a že mě láká dospělý fotbal. Slovo dalo slova a dál už to je jednoduché si domyslet.

*Zkus srovnat dorosteneckou „extraligu“ a divizi dospělých… Co ti dalo působení na trenérském postu v dorostenecké elitní soutěži?

Srovnávat tyto soutěže nejde, každá je úplně jiná. Extraligu v současné podobě hraje 22 mužstev, je to top soutěž mládeže, kde opravdu hrají nejlepší starší dorostenci z celé republiky, a kde za měsíc hrajete sedm utkání s cestováním. Třeba do Karviné, do Uherského Hradiště, do Opavy, Ostravy, Zlína, Hlučína… Navíc dorostenecká nejvyšší soutěž je náročná po fyzické stránce, vše je v ní strašně rychlé. Naproti tomu divize dospělých je soutěž zkušených hráčů, kteří u fotbalu již více přemýšlí a dokáží potrestat každou chybu. Ale to je jen názor, který vidím z tribuny. Vlastní zkušenost s dospělou kategorií nemám a budu moci hodnotit později.

*Asi ani nemá smysl ptát se tě, zda jsi sledoval Admiru v ČFL, protože dost kluků u nás v divizi pokračovat nebude. Jaké jsou tvoje představy o sestavení týmu, který by měl být konkurence schopný v divizní soutěži?

Zápasy jsem viděl, hlavně doma. A co se týče odchodů a příchodů hráčů, doufám, že všichni z kádru, které oslovím, budou chtít pokračovat. Pokusíme se společně s vedením klubu přivést nějaké hráče, kteří zkvalitní hlavně útočnou činnost mužstva, protože branek dala Admira na jaře opravdu málo.

*Předpokládám, že máš konkrétní představu o složení realizačního týmu.

Mám, ale zatím bych ji nechal bez komentáře.

*Béčko máme v přeboru. Jakým způsobem by měla fungovat spolupráce mezi divizním A-týmem a rezervou?

Béčko by mělo mít vlastní hráče a připravovat naše odchovance na dospělý fotbal. Postupně je pak začlenit do kádru a poté i do základní sestavy áčka.

*Máme informace, že máš být přísný a nesmlouvavý trenér. Opravdu budeš?

Jestli jsem tvrdý a nesmlouvavý, to musí posoudit druzí, ale mám rád pořádek a disciplínu a u toho určitě zůstanu.

*Co řekneš mužstvu v kabině před prvním letním tréninkem?

Hráčům řeknu, že fotbal je hlavně zábava, ale aby nás všechny bavil, tak musí všichni trénovat a hrát na sto procent. A pak to bude všechny bavit, budeme se na každý trénink i zápas těšit a budeme bavit sebe i diváky, kteří na Admiru chodí.

Za rozhovor poděkoval Aleš Pivoda