První přípravný zápas se nám vydařil Admira Praha – Motorlet Praha 3:1 (1:0)

Po středečním prvním tréninku a rozběhnutí letní přípravy jsme v neděli 12. července v Chotči sehráli první přátelský zápas. Soupeřem nám byl divizní Motorlet, který je v Chotči na soustředění, a s potěšením můžeme konstatovat, že jsme zaslouženě vyhráli o dvě branky.

Dva góly dal Majer (jeden z jasné penalty), jeden Mikolanda.

Podle slov trenéra Motorletu Novotného hráli Jinoničtí kompletní, nám chyběli Paťha a Mamurov.

Sestava Admiry se hodně blížila té, ve které jsme na jaře 2013 vyhráli divizní skupinu A a postoupili jsme do ČFL. Zdá se, že trenér Tichai bude stavět na admirácích, přičemž na jaře 2015 základ sestoupivšího mužstva tvořili spíše „legionáři“.

Na začátku přípravy výkon Admiry potěšil, chlapci mač odehráli s chutí a viditelně si chtěli dokázat, že fotbal pořád umějí. Vítězství určitě nepřeceňujeme, jen podotýkáme, že Motorlet na jaře patřil k nejlepším mužstvům divize B.

Odpoledne nastoupila druhá sestava fotbalistů, kteří usilují o angažmá v Kobylisích, proti druhému výběru Motorletu, a zápas skončil remízou 1:1. I v tomto admiráckém týmu se někteří hráči ukázali v dobrém světle. Uvidíme, jak se jim bude dařit v další fázi přípravy.

Trenér Jindřich Tichai zhodnotil dění v Chotči takto: „V nedělním dopoledni jsme odehráli první přípravu se silným Motorletem dvojzápas.

V prvním zápase jsme nastoupili v sestavě, která od první minuty soupeře přehrála a jasně dominovala hře, ale branku jsme vstřelili jen jednu, i když šancí bylo více. Soupeře jsme k ničemu nepustili. V druhé půli se hra vyrovnala, ale stále jsme byli nebezpečnější a zvýšili jsme vedení na 2:0. Domácí sice snížili, ovšem během chvíle jsme přidali Majerem pojistku na konečných 3:1.

Druhý zápas skončil 1:1, když jsme vedli brankou Kasíka, ale soupeř ještě do poločasu vyrovnal. Zápas byl hodně bojovný, některé individuální výkony nově příchozích hráčů mě velmi potěšily!

Ze zápasů mám dobrý pocit, hlavně z nasazení a z toho, že hráči k zápasu přistoupili zodpovědně a že jsme hráli to, co jsme chtěli. Na nějaké závěry je však příliš brzy, jsme teprve na začátku přípravy.“

Další přátelské utkání, které bude následovat:

Středa 15. července: SK Kladno (divize B) – Admira, na hřišti v Srbech u Tuchlovic, odjezd autobusu v 16.30, výkop v 18.15.

Předkolo Poháru FAČR:

FK Litvínov (vítěz přeboru Ústeckého kraje a nováček divize B) – Admira Praha, na hlavním stadionu v Litvínově, výkop v neděli 19. července 17.00. Vítěz tohoto utkání se v I. kole utká doma s druholigovým FC Graffin Vlašim.

-ča, api-