Vítězství nad nejbližším rivalem potěšilo Meteor VIII – Admira 1:3 (0:0)

V hustém lijáku jsme na trávníku sympatického stánku AFK Nehvizdy přehráli rivala z Libně, když branky padaly až ve druhé půli. Hrálo se od podlahy, a třebaže šlo o ryze přípravný mač, na mokré trávě se oboustranně jiskřilo. V prestižním sousedském derby to tak bývá, i když nejde o body.

V našem týmu chyběli Martinic, Paťha, Mošna, Majer a Macek. Trenér Tichai zkoušel celkem dva brankáře a osm dalších adeptů admiráckého dresu v poli. Bylo znát, že někteří mají šanci v Kobylisích opravdu kopat.

První gól Admiry vstřelil Stejskal, druhý přidal Kolařík a třetí Zolotuchin. V posledních vteřinách pískl sudí Čermák pro Meteor penaltu, kterou „domácí“ proměnili, takže vstřelili aspoň čestný gól.

Admira – 1. poločas: Vavřina – Macháč, Horák, Komínek, Zahálka – Svozil – Rybařík, Kolařík, Kavalír, Ptáček – Stejskal.

Admira – 2. poločas: Michálek – Herc, Mamurov, Komínek, Hosnédl – Svozil – Kasík (Kurek), Čmejla, Kolařík (Kavalír), Zolotuchin – Rybařík (Stejskal).

„Oboustranně bojovné, vyrovnané utkání, o maličko jsme byli asi lepší my. Hlavně ve druhé půli jsme si vynutili převahu a vyjádřili jsme ji třemi góly. Ještě chyběla fotbalovost, ale výkon už byl lepší než proti Vlašimi. Čtyři až pět hráčů na mě udělalo příznivý dojem. Že jsme zvítězili právě nad Meteorem, to mě samozřejmě potěšilo. Nebudu to tajit, vždyť jsem tam působil šest let,“ zhodnotil utkání trenér Admiry Jindřich Tichai.

-api-