Premiéra v divizi C: Ledová sprcha z Orlice Jiskra Ústí nad Orlicí – Admira Praha 4:0 (3:0)

Něco jiného je příprava, něco zcela jiného je mistrovská soutěž. Jakkoli jsme si v letních přátelských či pohárových zápasech vedli vcelku dobře, v divizní premiéře jsme po úmorné tříhodinové cestě autobusem schytali ledovou sprchu.

Utkání jsme přitom rozehráli dobře, v úvodu jsme hráli lepší fotbal než Východočeši, dalo se na to koukat. Čmejlovu pěknou střelu vytahoval gólman Jehlička na roh.

Jenže přišla 13. minuta, domácí se poprvé dostali před naši branku, zprava odcentroval Chleboun na hlavičku Součka – a Ústí vedlo 1:0.

Za tohoto stavu nám rozhodčí Štuk neuznal Kurekovu branku po opravdu pohledné kombinaci. Důvod – ofsajd.

A bylo ještě hůř. Ve 26. minutě chytal domácí brankář Jehlička míč možná už před hranicí vápna, ale nepískalo se, přišel rychlý brejk Jiskry a Vaňous šel sám na našeho brankáře Michalka – 2:0. Z tribuny to vypadalo na ofsajd, ale opět se nepískalo.

Poločas „hrůzy“ završil přímý kop Vaňouse po ruce našeho Svozila ve 41. minutě a ústecký kapitán trestňáky očividně umí, Michalek se jen díval – 3:0.

Do druhé půle poslal trenér Tichai místo trojice Čmejla, Rybařík, Svozil trio Stejskal, Majer, Kavalír, příliš to ale nepomohlo. Možná jsme měli míč častěji na kopačkách, avšak nebezpečnější byli dál Východočeši. Zahálka sice dostal podobnou šanci na přímý kop ve 48. minutě, jako předtím domácí Vaňous, a to za „žlutý“ faul Falty, ale pálil nad.

V 51. minutě jsme vyprodukovali hrubku v defenzivě, následkem které šel ústecký Souček sám na gólmana Admiry, stoprocentní šanci však spálil střelou nad břevno. Další tutovou gólovku chytil brankář Admiry Michalek.

A stejně jsme dostali čtvrtý gól… V 76. minutě přišel ústecký centr zprava, míč přeletěl našeho brankáře a Coufal hlavičkoval do prázdné branky – 4:0.

Bohužel, na vážnější ohrožení branky Jiskry jsme se nezmohli.

A tak jsme si od Orlice přivezli k Vltavě pořádný nášup.

Sestava: Michalek – Herc, Komínek, Martinic, Zahálka (76. Horák) – Rybařík (46. Stejskal), Svozil (46. Majer), Vosický, Čmejla (46. Kavalír), Kurek (74. Zolotuchin) – Macek

Branky: 13. Souček, 26. Vaňous, 41. Vaňous, 76. Coufal.

ŽK: 3:4 (Chleboun, Coufal, Falta – Svozil, Čmejla, Vosický, Macek).

Rozhodčí: Štuk – Novotný, Benedikt.

Diváků: 150

Utkání z pohledu trenéra Admiry Jindřicha Tichaie:

Foto a video: Michal Jalovec, který současně výpravu do Ústí a zpět do Prahy zdárně dovezl jako šofér autobusu.

Ve 2. kole jedeme opět ven, a to na hřiště nováčka divize Sokola Suchdol. Čeká nás možná ještě lepší soupeř, než byla Jiskra. Už proto, že ve své historické divizní premiéře vyprovodili Suchdolští ze hřiště domácí Jablonec nad Jizerou 3:1! Hrát se bude v sobotu 15. srpna od 17.00 a pojedeme doslova do „jámy lvové“!

-api-