Bod je hodně málo, dvakrát jsme trefili tyč, jednou břevno… FK Jaroměř – FK Admira Praha 1:1 (1:0), p. k. 4:2

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a už ve třetí minutě se urodila gólovka, kterou jsme však promarnili svým nedůrazem ve vápně soupeře. V prvním poločase se však hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Tu nejdůležitější naše mužstvo neproměnilo, když Tomáš Majer hlavičkoval po rohovém kopou do břevna jaroměřské branky. Naopak domácí svou šanci, po našem nešťastně zahraném rohovém kopu, z rychlého brejku využili a ve 44. min. se ujali vedení 1:0.

Druhý poločas byl téměř celý v naší režii. Bohužel nedokážeme využít ani vícero slibných akcí, které si během tlaku vytvoříme. Jediný náš gól vstřelil Vosický hlavou po krásném centru z pravé strany. Od této chvíle jsme jasně dominovali a bylo jen otázkou času, než dáme druhý gól. To se však nestalo, i když velice blízko k tomu měl Zahálka, který cca v 82. min. trefil po přímém kopu tyč domácí branky. Těsně před koncem zápasu vznikl závar po nahodilém odkopu domácích, který směřoval těsně před naše velké vápno. Vyběhnuvší brankář Pellegrini si v tísni sáhl na míč rukou a byl vyloučen. Zápas tedy skončil 1:1 a penaltový rozstřel skončil stejně jako minulý týden, tedy naším selháním. Dva body zůstaly v Jaroměři, kde se radovalo z prvních divizních bodů skoro 500 domácích fanoušků.

Branky: 44. Škoda – 58. Vosický.

Pokutové kopy: 4:2 (za Admiru se trefili Macek, Zolotuchin, nedali Vosický, Kavalír).

ČK: 88. Pellegrini.

Admira: Pellegrini – Herc – Komínek – Martinic – Paťha – Vosický – Zahálka – Svozil (45. Macek) -Majer (80. Kasík, 88. Voska) – Rybařík (87. Zolotuchin) – Čmejla (80. Kavalír).

Trenér Jindřich Tichai viděl zápas takto: „V první půli jsme viděli vyrovnaný zápas, v němž byli domácí nebezpečnější a před poločasem dali branku na 1:0. Naši největší šanci Majer nasměroval jen do břevna. Druhý poločas byl už jen na jednu branku. Domácí jsme zatlačili před vápno a vytvářeli si šance. Vosický vyrovnal na 1:1. Pak jsme měli ještě několik šancí, Rybařík a Zahálka nastřelili tyče. A tak i přes spoustu našich šancí zápas skončil dělbou bodů. Penalty si nám však nepovedly, a tak vezeme do Prahy jen jeden bod, i když určitě bylo na víc.“

Naši střelci:

1 – Vosický (0 doma + 1 venku), Zahálka (1 doma + 0 venku)

V 5. kole se podruhé představíme doma. Opět nás čeká východočeský soupeř, a to SK Vysoké Mýto. Naši hosté mají na začátku sezony fazonu! Vyhráli 2:0 v Semilech, po plichtě 2:2 udolali doma Kutnou Horu na pokutové kopy, zdolali Letohrad na jeho trávě 1:0 a rozstříleli Ústí nad Orlicí 4:1. Že nás čeká mimořádně těžký protivník, je bez debat. Redaktor serveru www.fotbalunas.cz Pavol Mizerík, který je expertem na divizní skupinu C, nám řekl: „Vysoké Mýto je pro mě osobně vůbec největším překvapením na začátku nového ročníku!“

Hraje se v neděli 6. září, tradičně od 10.15 hodin na Admiře. Výhra za tři body by byla mimořádně cenná!

-api-