Konečně… Poprvé v sezóně tři body! FK Admira Praha – SK Vysoké Mýto 1:0 (0:0)

V nedělním dopoledni k nám zavítal celek, kterému se v úvodních čtyřech kolech velmi dařilo. Vytěžil totiž z dvanácti možných bodů jedenáct, což jej vyneslo až na druhé místo průběžné tabulky. V úvodu utkání jsme však byli aktivnějším celkem my. Územní a herní převaha vykrystalizovala i v několik šancí. Komínkova pumelice ze zhruba třiceti metrů udělala velké trable brankáři hostů, stejně tak Paťhova hlavička po Zahálkově rohu. Po čase se začali osmělovat i hosté, po centru zprava měl velkou šanci Mach, ale zblízka přestřelil. Z rohového kopu pak se stejným výsledkem skončila hlavička Sedláka. Poslední šance před poločasem patřila hráčům v černobílém, když se Zahálka obtočil na hranici vápna kolem obránce a vystřelil těsně vedle levé tyče. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

V úvodu druhého poločasu jsme opět byli aktivnějším týmem, jenže vázla finální fáze. A když už jsme se dostali do zakončení, jen zřídkakdy jsme trefili branku. A tak mohli udeřit hosté a hlavní tribuna se zhrozila, když se začala za Voskou třepat síť. Obavy to byly zbytečné, jelikož míč branku těsně minul, odrazil se od pletiva za brankou a rozvlnil tak síť. Velkou škodou bylo, že jsme si nehlídali zbytečné ofsajdy. Kolikrát se stalo, že jsme utíkali do brejku, ale kvůli zbytečné zbrklosti jsme si nepohlídali postavení mimo hru. V 68. minutě to jasně předvedl Rybařík, jenž se hnul o poznání dříve a nevšiml si, že obranný pár vystoupil, zatímco se na něj valili tři domácí hráči. Mrzet nás to však tolik nemuselo, poněvadž za minutu jsme již byli ve vedení. Vosický ze středu hřiště posunul míč doleva na Paťhu, který se z nepříliš slibné pozice nakonec dostal k centru. Ten byl opravdu výborný a našel Macka, který hlavou zavěsil mimo dosah brankáře – 1:0.

Hosté se nechtěli smířit s první prohrou v sezóně, a tak se hnali za vyrovnáním. Nejdříve to zkoušeli kombinačně, s tím však obrana vedená kapitánem Martinicem neměla problém a všechny zteče úspěšně odvracela. Když to nešlo kombinačně, přistoupili hosté k centrům. Ani ty však nebyly úspěšné, to si pohlídal brankář Voska. Jednou však bylo namále, a to v 76. minutě. Po odpískaném „nefaulu“ Martinice rozehrávali hosté přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Střela skončila na zdi, jenže druhá střela měla gólové parametry. Ty však zhatil Martinic, jenž svým tělem dělovku vyrazil. Hosté se již k žádné šanci nedostali, a tak jsme se mohli radovat ze zisku premiérových tří bodů.

Rozhodčí: Kubec – Cihlář, Kastl.

Branka: 69´ Macek.

Žluté karty: 3:1 (Macek, Zahálka, Čmejla – Konečný).

Admira: Voska – Herc, Martinic, Komínek, Paťha – Majer (84. Kavalír), Čmejla (80. Kurek), Vosický, Rybařík (89. Zolotuchin), Zahálka (90. Svozil) – Macek (87. Horák).

O.CH.

Naši střelci:

1 – Vosický (0 doma + 1 venku), Zahálka a Macek (oba 1 doma + 0 venku)

V 6. kole pojedeme už počtvrté ven, z toho potřetí do východních Čech. A tentokrát nás v Kuklenách, na předměstí Hradce Králové, čeká nováček divize posílený o donedávna ještě prvoligové borce Očovana, Rolka, Poděbradského či Klapku. Lídr tabulky Olympia Hradec Králové se netají cílem postoupit do ČFL. Zatím nebyl poražen, jen jednou remizoval v Ústí nad Orlicí 3:3, aby následně prohrál penaltový rozstřel.

Olympia bude vysokým favoritem. My můžeme jen překvapit. Zápas bude na pořadu v sobotu 12. září, výkop 10.15 hodin.

-api-