V poli vyrovnaná hra, výsledek k breku… Olympia Hradec Králové – Admira Praha 3:0 (1:0)

První gól jsme na hřišti vysokého favorita inkasovali hlavou po rohu. Druhý z penalty po naší nedůslednosti v obraně a následném faulu. A třetí připomínal naši vítěznou branku proti Vysokému Mýtu – centr zprava a přesná hlavička…

Po utkání si náš trenér Tichai povzdechl: „Hra solidní. Výsledek – k breku…“ Sami domácí připustili, že Admira je zatím na jejich hřišti v Kuklenách potrápila ze všech soupeřů nejvíc, ale co je to platné, výsledek je jednoznačný.

V Kuklenách na okraji Hradce Králové, kde má Olympia sídlo, se na domácího lídra tabulky přišla podívat jen stovka diváků. Přitom jeho dres oblékají i exligoví fotbalisté. Olympia zřejmě příliš netáhne.

Branky: 34. Očovan , 60. Klapka, 82. Krejčík.

ŽK: 1:2

Rozhodčí: Ginzel – Krupa, Tryzna.

Diváků: 110

Admira: Pellegrini – Herc, Komínek, Martinic, Vosický – Zahálka (71. Kavalír), Paťha, Majer (62. Kolařík), Rybařík (60. Kurek), Čmejla (75. Zolotuchin) – Macek (82. Kasík).

Trenér Admiry Jindřich Tichai byl zklamaný hlavně z výsledku: „V zápase, který nepostrádal kvalitu ani tempo, jsme v prvním poločase byli lepším mužstvem a vytvořili jsme si několik příležitostí. Jenže žádnou jsme nevyužili, a tak nás soupeř v závěru poločasu potrestal a po rohovém kopu se ujal vedení 1:0. Druhý poločas začal stejně, jak skončil ten první. Jenže ani ve druhém poločase jsme šance neproměnili a domácí nás dvakrát potrestali. Zaslouženě získali všechny body. Fotbal se hraje na branky a ne na šance.“

V 7. kole přivítáme doma tým TJ Sokol Živanice. Zatím si tento celek, za který hraje řada výborných fotbalistů se zkušenostmi z vyšších soutěží, vede znamenitě. Domácí výsledky: Turnov 4:2, Kutná Hora 4:0, Ústí nad Orlicí 6:0. Výsledky venku: 1:1 v Novém Boru a bod navíc po pokutových kopech, 1:2 prohra v Semilech, 1:1 v Letohradu a bod navíc po pokutových kopech.

Ne každý u nás ví, kde Živanice leží, protože jsme se s nimi dosud nikdy neutkali. Tedy – jde o obec v těsném sousedství Lázní Bohdaneč na Pardubicku.

Hraje se v neděli 20. září od 10.15 hodin.