K prvotřídní senzaci scházely pouhé tři minuty… Admira – Sokol Živanice 4:4 (2:3), pok. kopy 3:4

Lépe to začít nemohlo. V 5. minutě se přímo z rohového kopu trefil rotovaným míčem Zahálka a vedli jsme 1:0.

Východočeši ale přitopili pod kotlem, a protože Admira předváděla v této době fotbal, s jakým by neuspěla ani v přeboru, rychle překlopili stav na svou stranu.

Nejprve v 7. minutě z přímého kopu napálil Gorol míč do tyče.

Ve 13. minutě nachytal na švestkách našeho gólmana Pellegriniho M. Ujec, chytrým falšovaným obloučkem ho předhodil k tyči – 1:1.

Už za osm minut jsme prohrávali. Zkušený kapitán hostí Herzán se trefil taky k tyči – 1:2.

V 29. minutě se zleva prosadil živanický Novotný přes Rybaříka, naservíroval pochoutkovou přihrávku před branku M. Ujcovi a ten pálil – do tyče…

A za čtyři minuty už to bylo 1:3. Po rohu zprava našel Polák před brankou Kakrdu a ten si vychutnal gólovou radost. V této fázi Admira vypadala na ručník a Kobylisy zachvátila panika, že s takovou bychom mohli vyfasovat klidně i šest branek…

Naštěstí ve 39. minutě po překvapivé pěkné akci zleva našel Zahálka Mackovu hlavičku – 2:3. Naše šance ožila!

Do druhé půle snad přišla z kabiny jiná Admira, která zatlačila východočeského favorita do nečekané defenzivy, a v 71. minutě přesně hlavičkoval z Vosického centru střídající Kolařík – 3:3.

Tenhle gól dal Admiře křídla a kobyliský tým byl nadále lepší. V 88. minutě po přímém kopu zprava dal Macek opět hlavou svůj druhý gól v tomto mači a vedli jsme 4:3!

Devět z deseti mužstev takový direkt těsně před koncem srazí a zničí. Ne tak Živanice! My jsme totiž závěr odehráli nečekaně bázlivě, klepali jsme se o udržení těsného vedení – a doplatili jsme na to. Ve 30. vteřině čtyřminutového nastavení jsme neuhlídali po přímém kopu obrovitého Nováka, který snadno z malého vápna srovnal skóre ránou pod břevno na 4:4. Napsat „škoda“ je víc než málo… Ke skutečné senzaci tedy scházely opravdu jen tři minuty.

Došlo tudíž na penalty a tím pádem na naši dosavadní slabinu. Rozstřel jsme totiž vyhráli zatím jen jednou, v Suchdole. Pak jsme ho ztratili doma s Dvorem Králové, v Jaroměři a do třetice tentokrát proti Živanicím.

V prvé sérii proměnili Buriánek (Sokol) i Mamurov (Admira).

Ve druhé Pellegrini lapil střelu Poláka, zatímco Macek nám zajistil vedení 2:1.

Ve třetí sérii byl úspěšný jen Kakrda, našeho Zolotuchina vychytal gólman Volšík – 2:2.

Ve čtvrté sérii skórovali Hundák i Komínek – 3:3.

V páté sérii nám vzal náladu Novák, autor gólu v nastavení – trefil se zase a prohrávali jsme 3:4. A tak to taky zůstalo, protože Kolaříka vychytal Volšík a bonusový bod odjel luxusním autobusem se soupeřem na východ Čech…

Branky: 5. Zahálka, 39. Macek, 72. Kolařík, 88. Macek – 13. M. Ujec, 21. Herzán, 33. Kakrda, 90. Novák.

FK Admira Praha: Pellegrini – Herc (46. Mamurov), Komínek, Martinic, Paťha – Vosický, Zahálka, Rybařík (86. Kavalír), Čmejla (56. Kolařík) – Majer (90. Zolotuchin), Macek.

TJ Sokol Živanice: Volšík – Ferčák, Novotný, Buriánek, Novák – Polák, Hundák, Gorol (86. Sůra), Herzán – Kakrda, Ujec (68. Ujec).

ŽK: 3:1 (7. Pellegrini, 34. Vosický, 81. Kolařík – 41. Hundák).

Počet diváků: 198.

Rozhodčí: Janoch – Duda, Szikszay.

Naši střelci: Že bychom přece uměli dávat góly?

V šesti dosavadních kolech jsme vstřelili dohromady jen tři góly. Proti Živanicím hned čtyři. A takto se to promítlo do pořadí střelců:

3 – Macek (3 doma + 0 venku)

2 – Zahálka (2 doma + 0 venku)

1 – Vosický (0 doma + 1 venku), Kolařík (1 doma + 0 venku)

V 8. kole pojedeme už popáté ven, na hřiště FK Litol (předměstí Lysé nad Labem). Hraje se v sobotu 26. září od 16.30. Litolští jsou zatím poslední (zatím doma plichta 1:1 a pak prohra na pok. kopy s Novým Borem, výhra 4:2 nad Semily, prohra 0:1 s Letohradem) a bylo by pěkné, kdyby se naši mládenci postarali o to, aby se to po víkendu nezměnilo.