Dvě břevna, lepší penalty aneb S Jabloncem aspoň za dva body FK Admira Praha – Sokol Jablonec nad Jizerou 0:0, p. k. 4:2

V devátém kole divize C k nám zavítal Jablonec nad Jizerou, před výkopem třetí tým tabulky. Papírově byl tedy favorit jasný. Úvodní minuty zápasu nebyly nikterak záživné, jako by hráči obou mužstev ještě dospávali. První zajímavější moment přišel ve 14. minutě, kdy nám nebyla uznána branka Rybaříka. Popravdě přiznejme, že byla dosažena rukou, a tak byl Rybařík po právu „oceněn“ žlutou kartou.

V dalším průběhu se hrálo spíš mezi vápny, hře obou mužstev chyběla myšlenka a kreativita. Šance nebyly skoro žádné, za zmínku snad stojí Mošnova dalekonosná střela, která však mířila doprostřed branky, a Komínkova táhlá střela opět doprostřed. Hosté byli snad ještě méně nebezpeční, když nejvážnější šance ve 38. minutě skončila hlavičkou nad Pellegriniho svatyni. Diváky zaujal až těsně před odchodem do kabin Kolařík, ke kterému se odrazil na hranici vápna míč po rohovém kopu, a náš záložník z jedné propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenže stopku vystavilo břevno, takže do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Kdo očekával po poločase oživení hry alespoň z jedné strany, ten se bohužel nedočkal. Příslibem bylo nasazení Kureka do hry, ač se snažil, moc šancí nevykouzlil. Před brankou hostů bylo rušněji až v 62. minutě, kdy se po centru Kolaříka dostal k hlavičce Mošna, ale skončila těsně nad. O chvíli později musel odklízet před Mackem v tutové šanci míč stoper Halama. Oživením hry bylo překvapivé vystřídání Martinice za nevýrazného Macka, kdy se zkušený stoper posunul na hrot. Dostal se k hlavičkám, vybojoval pár míčů, podstoupil spoustu soubojů. Bohužel gól jsme z jeho aktivity nevytěžili. V 80. minutě jsme naopak mohli z ojedinělé akce hostů inkasovat, naštěstí zákrok zápasu předvedl Pellegrini, když včasným výběhem a zákrokem nohou dokázal udržet čisté konto. Už v nastaveném čase jsme dostali po faulu na Martinice dva metry před vápnem šanci skórovat z přímého kopu. Dlouhatánskou zeď Zahálka překopl, jenže dráhu míče zastavilo břevno a rozhodčí Kvaček zadul do píšťalky pro ukončení zápasu.

Tak tedy – už popáté v sezoně – pokutové kopy. Hostující Krejčík šel jako první a proměnil. Následoval ho úspěšný Mamurov. V druhé sérii ale vychytal Linku náš gólman Pellegrini, kdežto Komínek nedal brankáři Fendrichovi šanci. Ve třetí sérii hosté úspěšní nebyli, zatímco Paťha ano. Ve čtvrté oba exekutoři – Povr i Herc – proměnili, což znamenalo, že Herc nám vystřelil plusový bod do tabulky!

V typickém remízovém mači jsme měli možná mírně navrch, nastřelili jsme dvě břevna. Jenže to je pořád ta stejná písnička. Neumíme dávat góly.

Sestava Admiry: Pellegrini – Mamurov, Vosický, Komínek, Paťha – Kolařík, Mošna (90. Čmejla), Rybařík (46. Kurek), Zahálka – Majer (81. Herc), Macek (74. Martinic).

Diváci: 181.

Rozhodčí: Kvaček – Fojtík, Starý.

Naši střelci – bohužel žádný „přírůstek“…

3- Macek (3 doma+0 venku)

2- Kolařík (1+1), Zahálka (2+0)

1- Vosický (0+1)

O.CH

V 10. kole jedeme do Trutnova a bude to zkouška ohněm, neboť nastoupíme na horké trávě třetího mužstva tabulky! Hraje se v neděli 11. října, výkop v 16.00.

Výsledky Trutnova doma, kde náš příští soupeř ztratil zatím jediný bod: výhra 6:1 nad FK Litol, plichta 2:2 se Suchdolem a výhra na penalty, výhry 4:0 nad Novým Borem, 3:0 nad Semily, 4:2 nad Letohradem.

A venku: prohry 1:3 v Jablonci, 0:4 v Turnově, 2:4 v Kutné Hoře a výhra 2:1 v Ústí nad Orlicí.