Že by střelecké probuzení? Přestříleli jsme Nový Bor FK Admira Praha – FC Nový Bor 5:3 (2:1)

Naše branky: 2. Kurek, 7. Zahálka, 61. Macek, 65. a 88. Rybařík.

Admira: Pellegrini – Herc (58. Rybařík), Martinic, Komínek, Mamurov – Zahálka, Majer (83. Čmejla), Kurek (89. Zolotuchin), Kolařík, Paťha – Macek (90. Kavalír).

Jestli někdo v neděli dopoledne zavítal na stadion Admiry s tím, že bude sledovat klasický souboj týmů ze spodku tabulky, plný soubojů a taktického vyčkávání na chybu druhého, tak se mýlil. A to velmi hrubě. Jelikož po sedmi minutách hry jsme již vedli o dvě branky! Zásluhu na tom nesli Kurek a Zahálka, přičemž první se prosadil ze hry a druhý z přímého kopu, kdy jeho centr propadl až za záda gólmana hostí. Je převeliká škoda, že se nám nepodařilo dát ještě třetí branku, která by hosty položila. Bohužel se tak nestalo, Severočeši se po dvacáté minutě probrali, začali také přispívat svým umem do hry a konečně představovali pro naši defenzívu nebezpečí. Zvýšená aktivita jim také přinesla ovoce, když ve 36. minutě po krásném pasu za obranu dokázal Mach prostřelit brankáře Pellegriniho – 2:1. Těsně před odchodem do kabin jsme mohli dát uklidňující branku, jenže Macek hlavou přestřelil.

Vstup do druhé půle se nám však hrubě nevyvedl. Jako by hráči ještě seděli v kabině a poslouchali pokyny trenéra. Dvě minuty po výkopu si totiž vzal míč Hoke, prošel kolem tří admiráků a překonal i našeho brankáře – 2:2. Byli jsme jako opaření a ve vzduchu visel obrat ve skóre. Hra měla spád, hrálo se nahoru dolů. Ve velké šanci bohužel selhal Paťha, když jeho pokus byl na poslední chvíli zablokován. Mrzet nás to však tolik nemuselo, jelikož se v 61. minutě hosté dopustili fatální chyby, když nám darovali nepřímý volný kop v pokutovém území za „malou domů“. Z tohoto kopu dokázal Macek prostřelit vše, co mu stálo v cestě, a rozvlnil tak síť. Opět jsme vedli – 3:2. Za čtyři minuty bylo ještě veseleji, když Kurek dostal prostrkávačku za obranu, míč potáhl po pravé lajně až do vápna, kde našel volného Rybaříka, který neměl problém míč zasunout do odkryté branky – 4:2. Že bychom však zápas dohráli v klidu? Kdepak! V 70. minutě se po velkých zmatcích v našem vápně dokázal útočník Hoke napotřetí trefit do balonu a prostrčit míč za Pellegriniho záda. Čekalo nás tedy dvacet minut stresu, jestli náhodou o vedení opět nepřijdeme. V 77. minutě se do šance dostal hostující Broschinský a nasměroval svou hlavičku jen těsně vedle. Definitivní uklidnění nám dal svým druhým gólem v zápase (a vlastně i v celé dosavadní sezóně) Rybařík. U zrodu celé akce byl Mamurov, který na milimetr přesným pasem našel Kolaříka. Ten se zmiňovaným Rybaříkem běžel ve dvojici na osamoceného brankáře hostí Blumentritta. Kolařík těsně před brankářem ťukl míč na Rybaříka a ten neměl problém napsat definitivní tečku za zápasem. Stanovil konečné skóre na 5:3. Připsali jsme si tak vytoužené tři body. Avšak trenér Tichai nebyl úplně stoprocentně spokojen. Chyb v defenzivě bylo víc než zdrávo, naštěstí nám však v ofenzívě tentokráte téměř vše vyšlo.

O.CH

ŽK: 88. F. Rybařík – 78. J. Broschinský .

Rozhodčí: Kazda – Vojtěch, Stieber.

Diváci: 151

Naši střelci – přibylo pět přesných zásahů

4 – Macek (4 doma+0 venku)

3 – Zahálka (3+0)

2 – Kolařík (1+1), Rybařík (2+0)

1 – Vosický (0+1), Kurek (1+0)

Dalším utkání sehrajeme na hřišti v Turnově proti domácímu FK Pěnčín-Turnov. Hrát se bude v neděli 25. října, výkop ve 14.30. Doma je P.-Turnov velmi silný a bodový zisk z jeho trávy bychom rádi brali.

Výsledky Turnova doma: prohra s Olympií HK 0:2, výhra 2:1 nad FK Litol, 4:0 nad Trutnovem, 2:0 nad Suchdolem, 1:0 nad Semily, 3:0 nad Letohradem.

A venku: prohra 2:4 v Živanicích, 2:5 v Jablonci n. J., 1:5 v Novém Boru, 1:3 v Kutné Hoře, remíza 2:2 v Ústí nad Orlicí a výhra na penalty.