Už třetí domácí prohra poměrem 3:4. Ta naše děravá defenziva… FK Admira Praha B – FC Přední Kopanina 3:4 (1:3)

Samozřejmě, prohrát o jeden gól s jasným lídrem tabulky, to není žádná hanba. Vstřelit tři góly soupeři, který do tohoto zápasu inkasoval jen čtyřikrát, to je dokonce paráda! Ale ta defenziva, včetně brankáře…

Hrál se zajímavý zápas, padaly góly. Ten první jsme dali my už ve 4. minutě, když Jackl proměnil penaltu za faul stopera – 1:0. Pak Kopanina šlápla na plyn a začala předvádět, proč vede tabulku. Už v 15. minutě Urban skóre srovnal, ve 32. Flaks zajistil hostům vedení 1:2 a před přestávkou, ve 40. minutě, znovu Urban navýšil vedení soupeře na 1:3.

Když pak v 59. minutě Bláha upravil na 1:4, vypadalo to, že náš tým odejde z trávníku s debaklem. Stačily čtyři kopaninské šance a čtyři přesné zásahy. Navíc hostům dobře chytal gólman Švarc.

Ale nesesypali jsme se! Naopak – v 73. minutě Ondrůšek snížil na 2:4 a v 81. minutě znovu Jackl znovu z penalty, tentokrát za faul brankáře, upravil na 3:4. Velká škoda, že ve zbytku hracího času už jsme nedokázali vyrovnat, když se hosté viditelně o svou výhru obávali.

Prohra s Kopaninou není tragédie. Blízko k tragédii ale má naše dosavadní domácí bilance. Domácí tvrzí není ani hřiště v Hovorčovické, ani naše nevelká UMT, ani tráva na hlavním stadionu. Na podzim jsme doma zatím hráli sedmkrát. Vytěžili jsme z toho bohužel jen jednu výhru a jednu remízu. Čtyři prohry jsou varováním, zejména trojí porážka poměrem 3:4 a jedna 2:5. V domácím prostředí jsme doposud „vybojovali“ pochmurné skóre 17:21!

Diváci se mohou bavit, skoro pokaždé vidí střelecký festival, který ale skoro pokaždé skončí naší prohrou… Co s tím?

Trenér Martin Frýdek pro server www.fotbalpraha.cz řekl: „Byli jsme blízko k bodu, ale to bychom nesměli dělat takové zbytečné chyby. Byl to hezký zápas na obě strany. My jsme šance, které jsme si vypracovali, neproměňovali, soupeř měl šancí pět a dal z toho čtyři góly. Je to škoda, ale alespoň bodík jsme měli urvat.”

Admira B: Voska – Jerhot, Lupínek (K), Štochl (78. D. Němec), Michálek, Teftag (55. Štefan), Panýrek (70. Beníšek), Jackl, Kvapil (70. Tůma), Ondrůšek, Šindelář.

FC PK: Švarc – Les, Bláha, Čihák, Sýkora – Zadina – Flaks (90. Fárka P.), Pešír (K, 78. Kozlík), Jurek (46. Blažek) – Urban, Literák (78. Vik).

Branky: 4. Jackl (pen.), 73. Ondrůšek, 81. Jackl (pen.) – 15. Urban, 32. Flaks, 40. Urban, 59. Bláha.

Rozhodčí: Tikal – Hlaváček, Švorc.

Diváci: 70

Naši střelci

6 – Jackl (4 doma + 2 venku), Ondrůšek (6 doma + 0 venku)

5 – Michálek (3 doma + 2 venku),

3 – Šindelář (2 doma + 1 venku)

1 – Lupínek (0 doma + 1 venku), Kasík, L. Němec (oba 1 doma + 0 venku).

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příští utkání: Braník – Admira B, sobota 31. 10., výkop 14.00