Nedáváme góly… S posledními Semily jen za dva body FK Admira Praha – SK Semily 1:1 (1:1), pokutové kopy 3:1

K předposlednímu domácímu zápasu podzimní sezóny k nám přijel soupeř, se kterým si snad všichni admiráci věřili na tři body. Již úvodní minuty zápasu však napověděly, že to zase tak lehké nebude. Ne že by Semily byly zvlášť dobrým soupeřem. Spíše za to mohl náš výkon a hlavně žalostné zakončování. Do první příležitosti se dostali Semilští ve druhé minutě, když se probili po naší pravé straně, ale zakončující hráč naštěstí nasměroval svůj pokus mimo tyče. My jsme prvně vážněji ohrozili branku hostů ve 14. minutě, kdy Čmejla vyslal pas za obranu, na který si z mírného úhlu naběhl Zolotuchin, ale jeho povedený volej se otřel jen o boční síť. Po delším časovém úseku, kdy se hrálo v podstatě jen ve středu hřiště od vápna k vápnu, se hosté dostali k přímému kopu ve 26. minutě. Nesvadba ho nezahrál vůbec dobře, trefil zeď. Jenže zeď míč odrazila směrem, se kterým brankář Voska vůbec nepočítal, a míč skončil u jeho pravé tyče v síti – 0:1.

Hosté se z vedení radovali sotva tři minuty, jelikož playmaker Čmejla výbornou přihrávkou mezi dvěma bránícími hráči prostrčil míč na Zolotuchina, který tváří tvář proti brankáři šancí nepohrdl a připsal si tak první gól v sezóně – 1:1. Tento gól nás velmi nabudil. Těžili jsme z chyb hostů a vytvářeli si šance. Nejdříve brankář hostí Masařík vytěsnil štiplavý pokus Paťhy, poté si poradil i s přízemní střelou Zahálky. Ve 38. minutě si hezky vyměnili míč Paťha s Majerem, prvně jmenovaný vyslal do vápna centr, který našel Mamurova, ale i s jeho ránou si brankář s obtížemi poradil. A když se po centru Paťhy a dalším zakončení Mamuta rozduněla tyč, odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Po pár minutách druhé půle jsme se dostali asi do největší šance zápasu. Agilní Paťha, kterému se centry opravdu dařily, vyslal další pobídku do vápna, tentokráte na Macka. Na našeho útočníka zívala odkrytá svatyně, ale ani on sám doteď nejspíše neví, jakým způsobem tuto šanci neproměnil. Jeho lehkou hlavičku sebral brankář. Za pár minut to znovu zkoušel střelec branky Zolotuchin už z téměř ztracené situace, ale brankář vytáhl pokus na roh. Poté se otřepali i hosté a začali se dostávat do šancí, hlavně z našich chyb v rozehrávce. Naštěstí však Semilští byli v zakončování velmi chabí, každá jejich střela zaplula Voskovi do koše. V krátkém sledu byly k vidění dva samostatné úniky na branku. Nejdříve se zleva hnal na branku Majer, který mohl ještě nahrát Mackovi. Bohužel situaci vyřešil velmi prapodivně, snad mu sjel míč z nohy, ale skončil až u rohového praporku. Na druhé straně se po chybě Mamurova hnal na bránu útočník Semil. Sice zakončil lépe než náš Majer, ale s jeho pokusem si Voska poradil. Ke konci zápasu vznikla v našem vápně trma vrma, kdy Rybařík promáchl balón, ale naštěstí z toho neštěstí nevzniklo. Poslední šanci měl na svědomí Martinic, ale jeho střelecký pokus po rohovém kopu jeden z obránců vykopával na brankové čáře.

Rozhodčí ukončil fotbalové trápení bez jakéhokoliv nastavení a šlo se tedy na penalty. V první sérii byla oba střelci úspěšní – u nás Komínek, na straně druhé Rumler. V druhé sérii se Macek s obtížemi prosadil, zato Boškův pokus Voska vyrazil. Třetí sada kopírovala tu druhou, když u nás se s přehledem prosadil Paťha a Voska kryl druhý pokus v řadě. Rozhodla tedy čtvrtá série, ve které byli oba střelci neúspěšní – u nás Kasík, na straně Semil Vlach.

Připsali jsme si tedy plusový bod. Což je v naší situaci málo, bylo třeba vyhrát za tři body.

Příště jedeme do Kutné Hory, která patří do lepší poloviny tabulky. A za dva týdny hostíme doma v posledním podzimním kole Letohrad.

Branky: 26´ Zolotuchin – 23´ Nesvadba.

Admira: Voska – Mamurov (88´ Horák), Martinic (C), Komínek, Paťha – Kurek (61´ Rybařík), Čmejla (85´ Svozil), Zahálka, Majer (85´ Kasík), Zolotuchin (77´ Stejskal) – Macek.

Autorem snímků je J. Ipser, www.fotbalpraha.cz. Děkujeme.

Naši střelci: První divizní zápis Zolotuchina

4- Macek (4 doma + 0 venku)

3- Zahálka (3+0)

2- Kolařík (1+1), Rybařík (2+0)

1- Vosický (0+1), Kurek (1+0), Zolotuchin (1+0)

O.CH