Závěr divizního podzimu vyšel na jedničku! FK Admira Praha – FK OEZ Letohrad 4:1 (3:1)

Kobylisy se v neděli probudily do nepříjemného a vlezlého podzimního počasí doprovázeného deštěm. Hřiště bylo hodně podmáčené, hráči klouzali, balón odskakoval. Zpočátku to nebyl fotbal příliš ke koukání. Z boje ve středu hřiště a po několika nepřesnostech se ve 13. minutě dostal k centru Horák, ale poslal míč až na druhou stranu hřiště. Tam si balon našel Čmejlu, který poslal nádherný centr do vápna. Na ten si naskočil Zolotuchin a uklidil ho za brankáře Letohradu Moláčka – 1:0. Z vedení jsme se neradovali dlouho, již o tři minuty později se hosté dostali k závaru ve vápně, nejrychleji se zorientoval Linhart a střela s podivným odskokem překvapila Pellegriniho a skončila v naší síti – 1:1. Podle zápisu o utkání dokonce rozhodčí Simbartl gól připsal jako vlastní našemu Komínkovi…

Utkání nabralo grády, o pár minut později se hosté ubránili jen díky odkopu míče do autu. To se jim však nijak nevyplatilo, rychle jsme se dostali do vápna, Kurek předložil míč pod sebe, kde zakončoval do odkryté branky Macek – 2:1. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Majer, ale při samostatném úniku na brankáře nedokázal trefit branku. Zvýšení tak přišlo ve 24. minutě, kdy Martinic vyvezl míč a parádní přihrávkou vyslal po levé lajně Paťhu, ten předložil přízemní míč do před branku. Zde nejdřív minul Macek, ale kometa posledních zápasů Zolotuchin se nemýlil a o tyč poslal míč do sítě. Byl to jeho čtvrtý gól v posledních třech zápasech – 3:1. Hosté byli směrem dopředu i dozadu mátožní, jejich hra byla kostrbatá a dopouštěli se velkého množství nepřesností. Těsně před hvizdem sudího ukončujícím první půli mohl zvýšit Paťha, ale křížná střela na vzdálenější tyč branku o chlup minula. Do kabin jsme tedy šli se zaslouženým průběžným dvoubrankovým vedením.

Vstup do druhé půle byl brilantní. Jestli někdo čekal vzmach hostů, byl na omylu. Veškeré hypotetické obavy o výsledek smáznul krásným gólem Kurek. Po faulu na Martinice se kopal přímý kop na půlce hřiště. Dlouhý balon prodloužil na hranici vápna Macek za sebe, přímo do náběhu Kureka, který z jedné poslal míč o břevno do sítě – 4:1! Gól podzimu skoro pro televizi.

Šancí jsme měli v průběhu druhé půle ještě dost, ale ani jedna nebyla využita. Hosté byli opravdu bezzubí, v druhé půli vyslal na Pellegriniho ještě dvě střely Linhart. Ta druhá přízemní byla lehce zrádná, ale Pellegrini si bez obtíží poradil. Z našeho pohledu mohl zvýšit ještě Majer, ale v dobré šanci minul. Stejně tak Majer a střídající Stejskal po krásné pobídce Zahálky.

Utkání tedy dospělo ke svému konci s finálním výsledkem 4:1. Posunuli jsme se na průběžné desáté místo tabulky se ziskem 22 bodů. Snad bude jaro vydařené stejně jako závěr podzimu, za který náleží klukům pochvala.

-Och-

Branky: 13´ a 24´ Zolotuchin, 19´ Macek, 48´ Kurek – 16´ vlastní Komínek.

Admira: Pellegrini – Horák, Martinic, Komínek, Paťha – Majer (84´ Kasík), Zahálka, Čmejla (88´ Svozil), Kurek (90´ Macháč), Zolotuchin (70´Rybařík) – Macek (81´ Stejskal).

ŽK: 2:6

Diváci: 160 (ve studeném, upršeném počasí až nečekaná návštěva)

Rozhodčí: Simbartl – Cupl, Cihlář.

Naši střelci: Zolotuchin se dal do stíhání Macka!

5 – Macek (5 doma+0 venku)

4 – Zolotuchin (3+1)

3 – Zahálka (3+0)

2 – Kolařík (1+1), Rybařík (2+0), Kurek (2+0)

1 – Vosický (0+1)

Pan František Kučera přišel vůbec poprvé na Admiru a odpoledne sledoval béčko ve Stodůlkách, kterým fandí. Viděl dvě jasné výhry Admiry.