Hodnocení podzimu 2015

Bilance 15 mistrovských utkání je následující:

Umístění – 10. v tabulce

Body – 22

Skóre – 19:21

Vyhrané zápasy za tři body: 4

Remízy: 7

(Z toho následné „penaltové“ výhry: 3)

(Následné „penaltové“ prohry: 4)

Porážky: 4

Pro lepší představu: v prvních pěti utkáních náš tým získal 7 bodů.

V dalších pěti utkáních jsme vybojovali jen 3 body.

V posledních pěti utkáních podzimu na naše konto přibylo 12 bodů.

Přípravu jsme zahájili 8. 7. 2015 a oproti kádru, který hrál ještě na jaře ČFL, nastala v kádru velká hráčská obměna. Skončila spolupráce s ligovou Slavií formou její farmy, která v ČFL znamenala občasné posily na konkrétní zápasy.

Celkem přišlo 14 nových hráčů (včetně navrátilců Komínka s Hercem). K tomu je třeba připočítat, že většina domácích hráčů nehrávala pravidelně v jarní části ČFL.

V přípravě se nám poměrně dařilo (vítězství nad Motorletem, Hořovickem a Meteorem, jediná prohra s Kladnem).

Zdařil se postup z předkola poháru Mol Cup přes Litvínov a dobře odehrané první kolo s druholigovou Vlašimí, i když jsme nakonec prohráli 0:3.

Jenže už v přípravě bylo vidět, že mužstvo dává málo branek, i když málo dostává. Navíc jsme museli operativně řešit náhlý a nečekaný odchod brankářské jedničky Jakimeczka do Táborska. Hned v prvním přípravném zápase jsme přišli o Mošnu, pravděpodobně nejvýraznější útočnou osobnost mužstva (operace kolena).

Velký pohyb v kádru a změna herního stylu měly za následek, že v prvních třech kolech Divize C jsme vstřelili jen jednu branku, i když jsme prohráli v normálním hracím pouze jeden zápas. Ale i herní projev byl špatný.

Od čtvrtého kola se náš herní projev zlepšil a naše hra začala vykazovat určitou změnu, hlavně v útočné fázi hry, ale naše efektivita byla nadále zoufalá!

Po zbytek soutěže až na výjimky jsme se trápili v zakončení, i když jsme většinu soupeřů přehráli, nedokázali jsme svou herní převahu a vypracované šance přeměnit v branky a v body. Markantní to bylo v utkáních na půdě Litole či Trutnova.

Největší pozitivum vidím v tom, že v poslední třetině podzimní části jsme získali z 15 možných bodů 12 a neprohráli jsme v normálním hrací době (jen na pen. Turnově). Herní projev také už vypadal uspokojivě a je vidět, že hráči si na sebe zvykli a že hrají tím stylem, jaký nacvičujeme v tréninkovém procesu. Jsem toho názoru, že jdeme správnou cestou.

Velké pozitivum do jarní časti i do budoucnosti vidím v dobrých výkonech některých nových a mladých hráčů, kteří budou brzy oporami našeho mužstva (Horák, Zolotuchin, Macek). To nás v Admiře naplňuje částečně optimismem. Co je potřeba dále zmínit – velmi dobrá defenziva (je obrazem pracovitosti celého mužstva).

Velký problém vidím v tom, že většina našich hráčů odehrála za uplynulý ročník ČFL jen malé množství utkání (pouze Majer a Vosický nastupovali pravidelně, občas Zahálka, jinak předchozí trenér stavěl vesměs na hostujících hráčích ze Slavie, Sparty a Dukly). Toto zápasové manko našich domácích hráčů pak bylo vidět na herním projevu a řešení herních situací hlavně v útočné fázi hry, hlavně v první polovině podzimní části. Někteří hráči navíc velkou část jara promarodili, a tudíž netrénovali.

Nejlepší hráč podzimu 2015

Štěpán Zahálka (věk 24)

Post – střední záložník

Celou podzimní část Divize C odehrál Štěpán bez zranění (což nebývalo pravidlem). Autor tří branek, celou podzimní část zvládl podstatě bez střídání. Výborně zvládal i změny na postech. Byl kreativní duší naší hry a k tomu velmi dobře plnil obranné povinnosti. Dalším velkým plus bylo rozehrávání standardních situací, které byly celý podzim naší velkou zbraní, protože ze hry jsme moc branek nedávali.

Jindřich Tichai, trenér FK Admira Praha

Foto: Michal Jalovec