I s trochou štěstí jsme urvali tři body Admira B Praha – SK Zbraslav 1:0 (1:0)

Druhé jarní kolo jsme odehráli opět na UMT, tentokrát na té domácí. Byl to od počátku do poslední vteřiny tvrdý boj. Někteří hostující hráči víc diskutovali s rozhodčí Rodovou, než hráli, občas i za použití hrubých výrazů… Na hřišti se co chvíli žlutilo.

O našem vítězství se rozhodlo ve 23. minutě, kdy ve skrumáži před brankou Zbraslavi hlavičkoval vysoký Jerhot a s pomocí teče jednoho ze zbraslavských obránců balón skončil v síti – 1:0.

Ve druhé půli se hosté, v tabulce figurující na třetím místě, urputně snažili o vyrovnání. Byli k němu hodně blízko zejména ve chvíli, kdy míč orazítkoval břevno nad brankářem Admiry B Hybešem. To už zbraslavští hráči, lavička i fandové v hledišti zvedali ruce nad hlavu. V té chvíli nám popřálo štěstíčko…

Oceňujeme: brankář Hybeš udržel čisté konto, a to v ostrém kontrastu s přípravnými mači, kdy jsme dostávali spoustu gólů.

Závěr byl doslova nechutný. Ocitujeme ze zápisu o utkání: ťV 91. minutě zahrával tým hostí rohový kop. Před navázáním hry tým domácích střídal jednoho z hráčů a jiný byl na hrací ploše ošetřován. Než byla ukončena procedura střídání a než ošetřovaný hráč opustil hrací plochu, došlo v brankovém území domácích k rozmíšce mezi hráči, která vyvrcholila tím, že hráč hostí č. 8 Sedláček Ondřej udeřil rukama (dlaněmi) do hrudníku jednoho z hráčů domácího týmu. Udeřený hráč upadl, ale k jeho zranění nedošlo a po navázání hry utkání dohrál. Panu Sedláčkovi byla na pokyn AR2 za hrubé nesportovní chování udělena ČK. Při odchodu z hrací plochy kolem AR2 pronesl tato slova: „Tohleto vidíš ty čuráku a to předtím ne!“. Po odchodu vyloučeného hráče byla hra navázána kopem z rohu a následně ukončené utkání.

Tolik zápis o utkání.

O to víc oceňme přístup vedoucího týmu hostí pana Rákosníka, který po utkání říkal: „Proč se rozčilovat, jsou daleko důležitější věci.“

Trenér Admiry B Tomáš Čedík zápas zhodnotil takto: „Na téhle malé umělce se nedá hrát žádný fotbal na krásu. Byl to boj s těžkým, kvalitním soupeřem, a kluci cenné tři body ubojovali.“

Admira B: Hybeš – Jerhot, Lupínek, Štochl (46. Tůma), Michálek, D. Němec (84. Panýrek), Jackl, Šindelář (90. Másílko), Kvapil, Štefan, Ondrůšek.

Branka: 23. Jerhot

Rodová – Kučera, Švorc

ČK: 0:1 (Sedláček)

ŽK: 3:6

Diváků: 70 (prokřehlých, ale těch, co fandili domácím, nakonec spokojených).

Naši střelci:

8 – Ondrůšek (6 doma + 2 venku)

7 – Michálek (3 doma + 4 venku), Jackl (5 doma + 2 venku)

4 – Šindelář (2 doma + 2 venku)

3 – D. Němec (1 doma + 2 venku), Jerhot, Štefan (oba 2 doma +1 venku)

2 – Lupínek (oba 1 doma + 1 venku), Kasík (oba 2 doma + 0 venku)

1 – Martinic, Zolotuchin, L. Němec (všichni 1 doma + 0 venku).

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příští utkání: Motorlet B – Admira B, pondělí 28. března, výkop 15.00, hraje se na UMT v areálu Motorletu!