Trenér Tichai: Třetí místo je hezké, ale budeme chtít skončit lépe

Poté, co vešlo ve známost zařazení našeho A-týmu do divizní skupiny A, zodpověděl jeho trenér Jindřich Tichai klubovému webu několik otázek.

Konečné třetí místo v Divizi C znamená v klubu spokojenost. Zejména závěr jara byl excelentní. Jsi v trenérské branži, co do mužské kategorie, teprve zajíc. Neobával ses po prvních šesti, sedmi kolech podzimu, že sis ukousl příliš velký krajíc?

To, že trénovat muže bude jiné, jsem věděl. Je to odlišné od mládeže (i když U19 je dobrá průprava). A jestli jsem se bál? Po některých výsledcích mi nebylo do zpěvu, ale věřil jsem mužstvu (na Admiře jsou v mužstvu kvalitní hráči, ale hlavně lidi, co se týče charakteru!) i tomu, co chceme hrát. A cesta k tomu bývá někdy trnitá.

Připustil sis v průběhu soutěže i myšlenky na případný sestup do přeboru?

Myšlenky na sestup jsem si nepřipouštěl, ale pohled na tabulku mě o tom nutil přemýšlet, až do začátku května.

Co zásadního se stalo, že na jaře mužstvo šlapalo lépe než na podzim?

Zásadního se asi nestalo nic, jen se projevila hráčská a lidská kvalita našich hráčů a věřím i práce, kterou jsme odváděli v trénincích. Začali jsme hrát to, co jsme trénovali, a dobře jsme přes zimu doplnili mužstvo společně s vedením a novým manažerem panem Moudrým. Navíc se uzdravil Jirka Mošna a návrat Petra Víška taky byl dobrý tah.

Byly nějaké zápasy, které tě doteď straší nebo mrzí? A naopak, kterého výsledku si zvlášť ceníš?

Straší mě všechny prohry a cením si všech bodů stejně, ale prohra v první kole 0:4 v Ústí nad Orlicí nebyla příjemná.

Nejlepší střelec mužstva Milan Macek dal celkem sedm branek. Nechybí týmu opravdový kanonýr?

Sedm branek Macka je na hráče ročníku 1996 super počinek. Důležité je, že se nám začalo dařit jako mužstvu, a branka je obrazem práce všech hráčů!

V A-skupině, kam jsme byli přesunuti, nás čeká patnáctka neznámých, nebo jen málo známých soupeřů. Které týmy by měly čeřit vodu kolem postupového piedestalu? Může mezi nimi být i některý z nováčků?

Soupeře zatím moc neznám, ale čekají nás derby a dobrý bude tradičně Motorlet, i když přišel o svoji největší postavu trenéra Novotného. Ovšem každý zápas bude těžký a bez dobré práce nebudeme úspěšní.

Objeví se na Admiře v A-týmu nějaké nové tváře?

Ano. Někteří noví hráči přijdou, ale za největší úspěch považuji, že jsme udrželi – až na jednu výjimku – kompletní jarní kádr. Jména nových hráčů si nechám pro sebe.

Třetí místo v C-skupině, ještě lepší umístění v A-skupině… Jak ti zní tahle výzva?

Třetí místo je hezké, ale budeme chtít skončit zase lépe. Je přirozené, že se chceme zlepšovat. A výzva je každý zápas!

-api-